04
Ara

Amasya gardrop modelleri

Amasya gardrop modelleri, çeşitleri fiyatları, Sade ve zarif bir tada sahip pürüzsüz bir gardırobun bu versiyonu ile “açma kapılı” gardrop dünyasında kalıyoruz. Kendine saygısı olan herhangi bir gardrop gibi, bu da aslında çok özel bir amacı olan estetik ve pratiklik arasında bir uzlaşmadır: işlevsellik ve saklama özelliklerini tamamen estetik olanlarla birleştirerek optimize etmek. özellikle çift kişilik bir odanın ortalama boyutuyla karşılaştırıldığında bu gardrop için cömert.

Aslında, söz konusu mobilya parçası 440 cm genişliğindedir ve 8 gardrop kapağından ve yaklaşık 40 cm derinliğinde bir açık elemandan oluşmaktadır.. Boyutu, bu boyuttaki gardroplarla doldurulacak kadar geniş boş duvarları olan çok büyük odalar için uygundur. Bununla birlikte, modern gardropların çok geniş bir kişiselleştirme olasılığına izin verdiğini ve bu nedenle herhangi bir boyuta uyarlamanın çok kolay olduğunu bilmek kesinlikle önemlidir.

Bu çözüm, örneğin, gardırobun hacminin kapıya çok yakın olduğu veya derin ve heybetli “yan tarafını” bir şekilde “güzelleştirmenin” gerekli olduğu ortamlarda özellikle uygun olabilir. İzleyenler için çok açık görünebilir.

Aslında, bu özel sorun türünü çözmek için, gardırobun belirli bir anlamda “süslenmesi” gibi özel bir işlevi olan rahat ve güzel “açık uç elemanların” (bu fotoğraflarda gösterilen gibi) kullanılması öngörülmektedir. , yükünü hafifletmek için.

Bu elemanların şekli birden fazla olabilir ve hem boyut hem de fonksiyonel özellikleri bakımından değişebilir, kapalı kapılara ve açık parçalara sahip olabilen yan gardrop elemanları vardır; yuvarlak ve dikdörtgen olanlar var ve böyle bir makalede görev bilinciyle bahsedilecek kadar ilginç ve orijinal fizyonomileri olan bazıları var.

Bu nedenle, bunu daha sonra yapacağız, şimdi bu fotoğrafın yan unsur nesnesine konsantre olmamız gerekiyor, onun güzelliğinin ve aşırı kullanışlılığının altını kesinlikle çizmek gerekiyor. Ne de olsa, modern dünyanın çılgın yaşamıyla ve dinlenmemiz ve okumak gibi hobilerimiz için bize ne kadar az yer ayırdığıyla (neredeyse her zaman birkaç sessiz anlarda pratik yapmak zorunda kaldığımız) uğraşmak yeterlidir. uykumuzdan önceki sakinlik), bu mobilyanın değerini anlamak için.

Kitaplarımızı hiçbir desteğin olmadığı bir odada başka nereye koyabiliriz? Burada gösterilene benzer bir çözüm, bazı durumlarda gerçekten vazgeçilmez hale gelebilir.Aslında, derinliğinin birkaç santimetresinde (yaklaşık 35/40) başka bir yerde asla yer bulamayacak yüzlerce kitabı barındırabilen geniş bir kitaplıktan ne eksik ne de fazla.

Ancak, bir kütüphanenin mutlaka sadece kitaplar için kullanılması gerektiği kesin değildir! Ve burada, aslında, öğenin estetik boyutu, her şeyden önce vazolar, bitkiler, heykeller, koleksiyonlar ve güzelleştirmeye ve süslemeye katkıda bulunabilecek diğer her şey gibi dekoratif nesneler için bir kap olarak düşünüldüğünde yeni bir değer kazanıyor. aksi takdirde oldukça “kaba” bir ortam “bir yatak odası gibi görünebilir.

Öte yandan, gardrop gibi biraz “basit” bir ürünün estetiğinin bir çift kişilik yatak odasının genel tasarımında ne kadar belirleyici olabileceğini birkaç kez daha önce söylemiştik.Bu her zaman akılda tutulması gereken bir husustur, çünkü her gardırobun dışarıdan piyasada bulunan birçok modele göre her zaman farklı olduğu düşünülebiliyorsa, iç mekana gelince, mantık çok farklı değildir.

Aslında dahili olarak, bu gardrop aslında normal görünümünü korusa bile, şifonyer, gömlekler için raflar, hidrolik yardımcılar ve oda içinde düzeni sağlamak için yararlı olabilecek her şey gibi ek aksesuarlarla birlikte tedarik edilebilir. , kolay ve keyifli bir şekilde.

Kitaplık yan elemanlı düz kapılı gardrop

Özellikle gardırobun genellikle çok farklı ihtiyaçlara dayalı günlük kullanımları ile ilgili olarak bu yönün üzerinde durmak uygun olur. Başlangıç ​​noktası her zaman, iyi ya da kötü her gardırobun gerçek kahramanı olan giysilerdir. Alışkanlıklarınıza bağlı olarak kullanmayı düşündüğünüz gardrop için sağlamanız gereken en uygun iç düzenleme değişebilir. Örneğin, çok sık olarak asılması gereken giysilerle giyinirsek, gardırobumuzun aslında askıları asmak için çok sayıda “direk” ile donatılması gerekecektir; katlanarak saklanmaya daha uygun giysiler tercih edilirse, çok sayıda çekmece ve olabildiğince rafla donatılarak mekanların hazırlanması gerekecektir.

Bu konuda göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek var ki, çekmecelere konulan giysiler tozdan daha iyi korunurken, raflara yerleştirilenler ise tozdan daha fazla kirlenmeye maruz kaldıkları için daha fazla korumaya ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. İyi bir gardrop, ev sahiplerinin ihtiyaçlarına göre kullanılabilen ve her şeyden önce zaman içinde değişen ihtiyaçlara göre “değiştirilmesi” mümkün olan bir mobilya parçasıdır.

Bir de özellikle İtalya gibi çok değişken bir iklime sahip bir ülkede özellikle hissedilen bir konu olan “mevsimler” sorunu var.Tam olarak “mevsimlik” jargon olarak adlandırılırlar, iç boyutları, kışlık giysileri yazlık giysilerden farklı bir şekilde ayırabilmek ve saklayabilmek gibi bir alanı alt bölümlere ayırmaya izin veren gardroplardır.

gardrop tasarlanırken bu özellik çok dikkate alınmalıdır çünkü giysilerin en iyi şekilde temizlenip muhafaza edilmesinin ne kadar kolay sağlanabileceği buna bağlı olacaktır.

Ama bir an için “estetik”ten bahsetmeye geri dönelim ve mobilyamızın şeklini ve rengini belirleyen özellikleri göz önünde bulunduralım. Öte yandan, yalnızca harika mobilya ürünlerinin ifade edebildiği ve insanların takdir etmesini sağlayabildiği belirli özellikler olmasaydı, her gardrop diğer binlerce gibi görünebilirdi.

Bu durumda iki karakterize edici unsur vardır: gardırobun lake yüzeylerini ve kulplarını boyamak için kullanılan renk. İlk karaktere gelince, büyük İtalyan mobilya endüstrisinin sunduğu sayısız olasılıktan sadece biri.Teknoloji, yenilikçilik, asla acıtmayan o dozda deneyim ve gelenekle karışan değerler, dünyanın her yerindeki yüzbinlerce tüketiciyi memnun edebilecek yepyeni çözümlere hayat vermeyi biliyor.

Bu durumda, en yeni nesil tamamen toksik olmayan su bazlı vernikler sayesinde mobilya parçasına yumuşak ve ipeksi bir etki verebilen bir vernik türü olan “mat cila” dan bahsediyoruz. Bu fotoğraflarda gösterilen son derece orijinal mavi gibi özellikle yoğun renklerin yeniden üretilmesi söz konusu olduğunda ellerinden gelenin en iyisini yapan son derece özel ve teknolojik olarak gelişmiş yüzeylerdir.

Ayrıca kulplar için odak noktası orijinallikti: çıkıntılı ve bir şekilde “alışılmış” bir dış kulp değil, ortak bir dikey “oluk” bile değil, oyulmuş ve iyi tasarlanmış bir girinti, çok basit tasarımı sayesinde çizgilerinde bu kadar ölçülü ve titiz olan bu mobilya parçasına son derece zarafet kazandırabiliyor. Dolabı açmak için bu nedenle parmak uçlarını bu girintiye sokmanız ve kapıyı kendinize doğru çekmeniz yeterlidir.

Doğru yükseklikte konumlandırılırsa, bu tür bir çatlak kullanımı çok pratik ve bakması çok güzel olacaktır. Gardrop gibi fonksiyonel mobilyalarda bile, görünümü hoş kılacak özellikler ve tasarımı kesinlikle tekrarlanamaz hale getiren özellikler bekleyenlerin gözünden kaçmayacak çarpıcı bir detay.

Diğer modellerimizi görmek için; https://www.facebook.com/kcrraydolap/photos