09
Eki

Ankara Gardrop Mobilya Modelleri

Giysi ve ayakkabı depolamak için insanlar, kullanımları daha pratik ve hacimli gardroplar’dan veya şifonyerlerden çok daha işlevsel oldukları için gardrop odalarını giderek daha fazla tercih ediyor. Dolabın alanını ve doldurulmasını düzenlemek için, mobilya pazarında geniş bir yelpazede temsil edilen özel mobilyaların satın alınması gerekmektedir.

Ayrı bir giyinme odası düzenlemek için, hem ayrı bir oda hem de koridorda veya yatak odasında küçük bir niş veya ayrılmış alan uygundur. Mobilya mağazalarında ve iç dekorasyon zincirlerinde hazır gardrop mobilyaları mevcuttur – gelecekteki kat planlarını düşünerek zamandan tasarruf etmenin ve akıllıca para harcamanın iyi bir yolu. Bir giyinme odası için modüler mobilyalar, yani bireysel bir taslağa göre ve standartlarınıza göre, yani oda veya nişin parametrelerine göre oluşturulmuş bir seçenek olacaktır.

Soyunma odaları nasıl oluşturulur ve herkes nelere dikkat etmeli? Alanın mümkün olduğunca geniş ve aynı zamanda kompakt olması önemlidir (küçük veya sınırlı bir alandan bahsediyorsak), seçim yoksa tavsiyemizi kullanın.

Ankara Gardrop Modelleri

Sunta mobilya, pratik insanlar tarafından seçilen en yaygın ve uygun fiyatlı seçenektir. Geleneksel olarak, gömme dolaplar ve sunta raflar, giyinme odasının çevresine yerleştirilmiştir ve odanın işlevsel yapısı veya temelidir. Dolaplar, raflar, yan duvarlar ve hatta kapılar suntadan yapılmıştır, ancak yine de böyle bir mobilya “koleksiyonuna” metal eklemeniz gerekir – barlar ve aksesuarlar.

Sunta mobilyalar, ek bir oda giyinme odası belirlenmesinin planlandığı duvarlara kolayca satın alınabilir ve bağımsız olarak takılabilir. Bu malzemeden mobilyalar ucuzdur, ancak hizmet ömrü çok uzun değildir.

Bir sonraki tip, estetik ve modern olan alüminyum asma yapılardır. gardrop için bu tür mobilyalar daha az yer “çalıyor” (bazen çok değerli), havalandırılıyor ve suntadan bir gardrop için mobilyalardan biraz daha yüksek bir maliyeti var.Alüminyumun hafif bir malzeme olduğunu ve ucuz tasarımların yapabileceğini belirtmekte fayda var. bazen kıyafetlerin ağır ağırlığı ile baş edemez, bu nedenle gardrop için bu tür mobilyaları seçerken kanıtlanmış markaları tercih etmelisiniz.

Eşit havalandırmalı ve pratik fileli raflar bir nevi menteşe konstrüksiyonu olarak kabul edilir ancak genişlikleri ve derinlikleri kıyafetlerin ağırlığına göre hesaplanarak deforme olmazlar.

Giysilerin önemi her dolabın içindedir ve varlığı, odanın en işlevsel şekilde kullanılması için iki veya daha fazla parça ile belirlenir. Uzunluğu, giysilerin üzerinde ne kadar süre saklanacağına bağlı olarak değişir.

Matristen bir gardrop için mobilya – hayallerinizdeki gardrop doldurmanın en pahalı türü. Bu tür mobilyalar, örneğin masif ahşap – meşeden yapılmıştır. Böyle bir giyinme odası, evinizde ayrı bir alanda bir dolap geçit töreni gibidir ve pratik açıdan en iyi seçenek. Sağlam, ağır, konforlu ve asil mobilyalar.

Her türlü gömme yapı gardrop mobilyanızın konusu olacaktır: kişisel eşyalarınızı ve en sık kullandığınız kıyafetleri saklamanıza izin veren çekmeceler ve raflar.

Ayakkabıları saklamak için raflar ve aksesuarlar hakkında da konuşmalıyız: bu mobilyaya kesinlikle herkesin ihtiyacı olacak ve farklı görünüyor: eğimli menteşeler, galoşnititler (dikey depolamalı çekmeceler).

Giysiler için mobilya olarak bir ayna, her oda için önemli ve pratik bir konu. Doğru aydınlatmayı (gün ışığı) eklemek önemlidir.

gardrop mobilyaları hakkında gerçekler:

Geleneksel olarak, zemine ve tavana bağlı olan çevre boyunca monte edilmiş dolaplar dolapları. Dolapların bölmeleri vardır: açık veya kapalı raflar, çekmeceler ve kıyafetleri ve aksesuarları uygun bir şekilde düzenlemenizi sağlayan diğerleri.

Soyunma odasının köşe alanlarında geçmişe ya da geleceğe uygun şeylere ulaşmak genellikle zordur. Aynısı, bir bavul ve diğer “yol” veya nadiren kullanılan eşyaları yerleştirebileceğiniz giyinme odasının üst kısımları için de geçerlidir.

Küçük bir giyinme odası için mobilyalar geleneksel olarak sunta veya alüminyumdan yapılmış menteşeli yapılar şeklinde seçilir; Bu, fazladan alanı kaldıramayacağınız ve odayı mümkün olduğunca işlevsel hale getiremeyeceğiniz anlamına gelir.

Giyinme odasındaki mobilya tertibatları, odanın genel konseptiyle uyumludur: Klasik tarzda yapılmışsa, kulplar, askılar ve açma mekanizmaları, katı formda dayanıklı metalden yapılmıştır.

İlginç tasarım çözümleri

Bazen kendi evinizde veya dairenizde gerçek bir gardrop sanatı yaratmak için iç mimarların çalışmalarından ilham almalısınız. Sonuçta, bazen gelecekteki oda tasarımını oluşturmak ve stil yönü hakkında bilinçli bir karar vermek istersiniz. Mobilyalı orijinal giyinme odalarının bir seçimini görün.

Zarif ve gerçekten onurlu giyinme odası şuna benzer: asil bir gölgenin ağır mobilyaları, yüksek kaliteli donanımlar, iyi aydınlatma ve montaj için kullanışlı olan konforlu döşemeli mobilyaların varlığı. Zarif iç mekanı büyük bir kristal avize ile tamamlayabilirsiniz, ancak alçak bir tavanla dikkatli olun – kolun garip bir açısıyla, sizin gibi avize acı çekebilir.

Mobilyaları akıllıca seçerseniz, bazen mobilyalı bir giyinme odasının ulaşılmaz lüksü gerçek olur: DPS’den veya doğal bir matristen daha ince ahşaptan mobilyalar seçin.Gelecekteki giyinme odanızın alanı darsa rafları birbirine paralel olarak düzenleyin. Giyinme odasını zarif hale getirmek için dekorasyonunda parlak renkler kullanın, böylece zaten kapalı olan alanı görsel olarak genişletebilir ve odayı daha fazla aydınlatabilirsiniz.

Soyunma odasında ilginç bir çözüm, örneğin kırmızı gibi parlak bir vurgunun kullanılması olacaktır. Klasik suntaların kırmızı kenarlığını hafif bir gölge yapın ve modern bir giyinme odası elde edin: parlak ve geometrik olarak doğru.

Giyinme odaları için koyu renkli mobilyalar geniş bir alanda iyi görünüyor: büyük bir odada. Sıkı şekli ve rengi çeşitlendirmek için dekorasyonda veya giysilerde parlak vurgular seçin, ışığa dikkat edin.

Küçük bir giyinme odası için mobilyalar beyazı seçmelidir – pratik ve asil. Bu mobilya parçası kullanılabilir olsun, sadece işlevselliğini düşünün ve fikirlerinizi hayata geçirin. Orijinal lambalar ve büyük bir ayna, açık bir giyinme odasının dekorasyonuna yardımcı olacaktır – bir elbise seçerken mükemmel bir yardımcı olacaktır.