04
Ara

Artvin gardrop modelleri

Artvin gardrop modelleri uygun fiyatlı çeşitleri Merkezi kitaplık bölmeli dolap Çoğu zaman, büyük bir gardırobun monotonluğunu kırmak istiyorsanız, tam ortasına güzel bir kitaplık yerleştirmekten daha kolay bir şey yoktur. Gardırobun tasarımını hareketlendirmek mümkün olacak, ancak aynı zamanda şüphesiz kitap veya güzel süs eşyaları için yararlı olacaktır. Ya odamızda en güzel ve kullanışlı duvarımızı bozacak ve karıştıracak bir “sütun” olsaydı? Neden gardırobun tasarımını standartlaştırabilen orijinal bir açık rafla kapatmıyorsunuz?

Aslında, bu tür bir çözümün sunduğu birçok avantaj vardır; başka bir gardrop kapısını yerleştirmek için alandan yararlanmak yerine, bu tür bir öğeye yer ayırmayı tercih ettiğiniz için “tövbe etmek” zorunda olmadığınız, ancak doğru koşullarla sonuç gerçekten garanti edilen mevcut boyutlara sahip olmanız gerekir.

Evet, çünkü evde hiçbir zaman çok fazla depolama alanı olmasa ve bunu son santimetresine kadar kullanmak için çok dikkatli olmanız gerekse bile, odaların mobilyalarla daha kötü hale gelmediğinden emin olmak da aynı derecede önemlidir. onları geliştirmek Fotoğraflanan vakada, dikkatimizi çeken açık modül nesnesiyle birleştirilen 4’er kapaklı iki gruptan oluşan düz kapaklı bir gardropla karşı karşıyayız.

Özel durumda, her biri bir çift kapı bulunan yaklaşık bir metre genişliğinde dört modüle bölünmüş bir gardroptan bahsediyoruz. Bu nedenle toplam boyut 450 cm’ye eşittir: kompozisyonu bozmak için orta rafın eğlenceli kullanımını kolayca haklı çıkaran, ancak tüm yatak odalarında bulunmayan saygın bir boyut.

Merkezi kitaplık bölmeli dolap

Bu boyuttaki gardroplarla karşı karşıya kalındığında, gardırobun yarattığı görsel hacimliliği sınırlayacak çözümler düşünmeye çalışmak aslında oldukça doğaldır ve tıpkı bu özel durumda olduğu gibi, genellikle açık renkleri benimsemeye ve mobilya parçasına özgün ve çeşitli bir tasarım sağlayın. Dahili olarak, büyük bir kompozisyon özgürlüğü sağlayan ve belki de başka durumlarda tanıtılması imkansız olan aksesuarları sorunsuz bir şekilde yerleştirmenize izin veren gardroplardır.

Bu, örneğin, bu fotoğrafta gösterilen iki kat yükseklikte çekmecenin durumudur. Kazak ve süveter gibi katlandığında çok yer kaplayan tüm kıyafetlerinizi saklamanıza olanak tanıyan çok rahat bir aksesuardır. Normal altı kapılı bir gardıroba takılırsa, bu tür bir aksesuar bir engel bile olabilir, çünkü yukarıdaki boşluğun gardırobun, her ikisi de asılı giysileri alacak kadar yüksek olan iki bölmeye bölünmesi için kullanılmasına izin vermez.

Bununla birlikte, söz konusu gardrop söz konusu olduğunda, geniş genişliği, herhangi bir aksesuarı kolayca yerleştirmenize izin verir, çünkü alan, bir gardırobun sığdırabilmesi gereken her şeyi içerecek şekilde genel olarak yeterli olacaktır.

Ama bir an için estetikten bahsetmeye geri dönelim: Bu görsellerde fotoğraflanan mobilyanın diğer göze çarpan unsurlarından biri de şüphesiz kulpları. Önceki durumlarda olduğu gibi, parmakları bir girintinin içine sokmak için gerekli olan bir çift “girintili” kulptur.

Bununla birlikte, önceki gardroplarda sunulan kulplardan farklı olarak, kapı profilinin içine uygun bir işlemle sokulan ve aynı renkle lakelenmiş, uygun şekilde şekillendirilmiş katı metal füzyondan oluşan bir girinti ile karşı karşıyayız. mobilyalarla veya farklı bir renkle. Gömme kulplar son yıllarda oldukça popüler olan bir fonksiyonel aksesuar çeşididir.

Yaygın yayılmaları, muhtemelen, mobilyaların görünümünü “çıkıntılı” ve karmaşık hale getiren her şeyi açıkça küçümseyen, bu tür contanın ifade edebildiği temiz çizgileri büyük ölçüde takdir eden üstün minimalizmden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle girintili kulp, bir şekilde genel proje içinde “kaybolmak” ve uygulandığı nesnenin ayrılmaz bir parçası haline gelmek amacıyla doğdu.

Çok işlevli nişlere sahip gardrop

Kişinin evinde yaşama şekli ve bununla birlikte mobilya ürünleri satın alma şekli de buna bağlı olarak değişmektedir. Artık sadece en iyi kalite-fiyat oranını aramıyoruz, esasen iki yol izliyoruz, mümkün olan en iyi fiyatı (ve bunun için büyük ölçekli perakende ticaretin uygun ticari yapıları var) veya , aksine hem işlevsel hem de estetik açıdan ihtiyaçlarınızı mümkün olduğunca karşılamak için.

gardroplar söz konusu olduğunda, neredeyse matematiksel olan bu aksiyom gözünüze çarpıyor çünkü bulunabilecek en ucuz gardırobu almaya karar veren insanlarla (çünkü sadece işleviyle ilgileniyorlar) ve bunun yerine giderek daha fazla insanla karşılaşıyorsunuz.

Eşsiz ve zarif bir tasarıma ve mükemmel kullanım rasyonelliğine sahip bir gardıroba sahip olmak için ona çok para yatırmaya da istekli olanlar.Ancak, mobilya projenize biraz dikkat ederek, çok sınırlı bütçelerle bile son derece güzel ve işlevsel gardroplar yaratmak mümkündür.

Bu, bir yandan bir gardırobun tipik değişmezliğini kesintiye uğratabilen ve diğer yandan bu önemli mobilya türünün alternatif kullanımlarına izin verebilen iki verimli niş aracılığıyla fonksiyonel tasarımı çözümlenen, burada fotoğrafı çekilen gardırobun durumudur.

Kaçımız odada büyük bir ayna ya da çok rahat bir vale standı koyabileceğiniz bir yer olmadığından şikayet etmişizdir? Öyleyse neden bu ihtiyaçları tasarım ve pratikliği tek bir üründe birleştirebilen gerçek bir mobilya projesine dönüştürmeyesiniz? Bu fotoğrafta önerilen işlevsel niş, ilk bakışta neredeyse önemsiz kabul edilen müdahalelerin, iyi düşünülmüş bir işlevsel yola yerleştirildiğinde nasıl büyük bir tasarım değeri kazanabileceğinin oldukça açık bir örneğidir.

Gördüğümüz aslında, rengini gardırobun geri kalanından farklı kılan, ahşabın özünden yapılmış açık bir bölmeden başka bir şey değildir;Bu bölmeye daha sonra vale standı olarak kullanılmak üzere hem büyük bir ayna hem de küçük bir elbise askısı yerleştirildi. Söz konusu kompartıman bir metreye iki metre ölçülerindedir ve özel iç aydınlatması ile tamamladığı gardırobun içinde tüm orijinalliğini ortaya çıkarmaktadır.

Bu niş, başka bir bölmeye kontrpuan görevi görür, bu sefer daha kare şeklindedir ve – nasıl donatıldığına bağlı olarak – hem kitaplık hem de oturmak için kullanılacak bir tür “niş” olarak kullanılabilir.İki nişin boyutları, konumu ve oranları, normalde gardırobu oluşturacak olan tek ve tek tip duvarın içinde öne çıkmalarını ve kendilerini açıkça görünür kılmalarını sağlamak için kasıtlı olarak birbirinden çok farklıdır.

İkincisi, modern bir gardrop isteyenlerin satışta bulabilecekleri en basit ve en minimal versiyonlardan biri değil. Pürüzsüz kapaklı, çok yumuşak gri renkte lake kaplı söz konusu gardrop, herhangi bir konstrüksiyon sorunu olmadan her ortama göre tasarım yapılmasını mümkün kılacak bir modülerlikle donatılmıştır.

Objenin panoramik fotoğrafına dikkatle bakıldığında, 50 cm’lik elemanlardan (bir kapıya karşılık gelir) ve bir metrelik elemanlardan (iki kapıya karşılık gelir) oluştuğu ve daha dar modüllerle aralıklı olduğu görülebilir. Yüksekliği 230 ila 260 cm arasında değişebilirken, genişliği mevcut alana bağlı olarak sonsuz modülerdir.

Genel olarak, nişlerin kullanımı, gardırobun tasarımı için gerçekten göze çarpan bir faktördür. Onlar sayesinde, kompozisyon aslında canlı ve çeşitlidir, zarafet ve zarafetten ve kendine özgü stilistik eşdiziminden asla yoksun değildir.

Bu gardırobun tasarımını olabildiğince pürüzsüz ve minimal tutmak için, profilini kalınlıkta gizlemenizi sağlayan özel bir “açılır” mekanizma ile inşa edilen bu gardırobun kapaklarında özel kulplar bulunmaktadır. kapıların. Alüminyum dökümden üretilen bu kulplar, özel makinelerle kapı içlerine geçirilmekte ve gardrop rengine veya diğer renklere boyanmaktadır.İçerdikleri mekanizma çok basittir: bir yaya asılmış metal bir levhadır. Kulpun üst kısmında bulunan bu levhaya basıldığında aşağı doğru kalkar ve parmakların niş içerisine girmesine olanak sağlar. Serbest bırakıldığında, folyo yerine oturur ve kapı önü ile mükemmel bir şekilde karışır.

Bu şekilde gardrop, işlevsel özelliklerini korurken herhangi bir gösterişten yoksun görünecektir. İşlevsellik aslında bir gardropta en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Sonuçta, bir gardrop “içermek” için yapılır, ancak aynı zamanda içerdiği giysi ve nesneleri kolayca erişilebilir ve erişilebilir kılmak için yapılır. Gardrobun genel tasarımı adına, işlevselliğinden bir şekilde ödün verilmesine karar verilirse, kişi gerçekten büyük bir hata yapma riskini alır.

Birkaç kez söylediğimiz gibi, herhangi bir mobilya her zaman estetik ve pratiklik arasında doğru bir uzlaşmaya dayanmalıdır ve bu iki yönü bir araya getirmek her zaman kolay olmasa bile, her durumda, müşterilere bu konuda tavsiyelerde bulunmak tasarımcının görevi olmalıdır mümkün olan en iyi şekilde ve mobilyaları hem tamamen estetik hem de tamamen işlevsel ihtiyaçları bir araya getirecek şekilde tasarlayın. Kcr raydolap Modern mağazalarında her zaman severek yaptığımız bir iş ve çok sayıda memnun müşterimiz bunun en çarpıcı kanıtı.