10
Eki

Asma katlı sürgülü gardrop

Gardropun bir özelliği, basitin aksine sürgülü kapılardır. Dolabın üst veya alt kısmının kenarı boyunca tekerlekler üzerinde kapının sağa ve sola hareket ettiği metal raylar bulunmaktadır.

Bu durumda kapı ya üstte ya da bir sonrakinin arkasında hareket eder. Böylece bir seferde sadece belirli bölgeleri açmak mümkündür.

Sürgülü kapılı bir gardırop, örneğin koridorlar ve yatak odaları gibi küçük odalar için çok uygundur, çünkü fazladan alan kullanmaya gerek yoktur. Aynı zamanda estetik ve modern görünüyor.

İyi bir montaja sahip yüksek kaliteli bir gardırop, kapıların raylar boyunca düzgün ve kolay hareket etmesini sağlar. Bu nedenle sadece malzeme kalitesine değil, inşaat kalitesine de dikkat etmelisiniz. Yanlış kurulum bir dizi rahatsızlığa neden olabilir ve ürünün ömrünü kısaltabilir.

Asma kat, tavana asılan bir raftır. Yüksek binalarda, elle ulaşılması zor veya imkansız alanlara ulaşmak zordur.

Tavan altına raf yerleştirmek yerden tasarruf sağlar, bu tür yerlerde az kullanılan veya hiç kullanılmayan şeyler saklanır. Şöyle oluyor: Giymiyoruz ve atmak ayıp – alıp üst raflara her şeyi atıyoruz, peki ya pratikse?

Özel özellikler

Tavandan sarkan raflar pratiktir, ancak oda her zaman uyumlu görünmez. İyi görünmeleri için durumu ve iç mekanı bir bütün olarak düşünmeniz gerekir.

İyi bir çözüm, herhangi bir odada estetik olarak hoş görünecek asma katlı bir gardırop olacaktır. Bu tasarım, duvarın yanındaki alanı zeminden tavana dikey olarak ayırır, odanın görünümünü basitleştirir ve görsel olarak daha uzun hale getirir.

Asma katın tasarımı kabinin kendisinden farklı olabilir. Örneğin, mükemmel bir seçenek, üzerinde bir asma katın iki ve üç veya daha fazla bölgeye sahip olabileceği üç sürgülü kapılı bir gardıroptur.

Dekorasyon

Geleneksel olarak asma kat, kapıları olan çatıya yakındır. Ancak bugün depolama dolapları, basit raflar ve kare açık alanlar olabilir.

Muhtemelen, çoğu, içindeki her şeyin ve nesnelerin görülebildiği açık raflar gördü. Bunlar askı, ayakkabı ve diğer eşyalardaki giysiler olabilir.

Asma kat kapılarında odanın üst bölgesinin yansıtılacağı aynalar bulacaksınız.

Asma kat dekorasyonu için en popüler seçeneklerden biri aydınlatmadır: tavanın yanındaki boşluğa, lambaların gömülü olduğu genel yapı için dekore edilmiş bir tahta monte edilmiştir. Böylece geceleri tüm yapıyı aydınlatmak mümkündür.

Ayrıca ilginç seçenekler köşeli gardıroplar Millenium ve açık ve kapalı desenler olabilen, farklı bir renge sahip olan ayrı asma katlı dolaplar vb.

Dolabın yan taraflarına farklı şekillerde ek raflar eklenmiştir. Bu yerler kitaplar, çiçekler ve hediyelik eşyalar için mükemmeldir.

gardropun içinde küçük şeyler, çamaşır sepetleri, kravat iğneleri ve çok daha fazlası için ek bölmeler olabilir.

Nasıl seçilir

Asma katlı basit bir gardrop çoğu iç mekana sığar. Bunu seçmek için bazı noktaları dikkate almanız gerekir: Hangi odaya ihtiyaç var – oturma odası, yatak odası veya koridor, hangi şeyler için sağlanıyor?

Küçük bir dolap seçebilir veya tam tersine tüm duvarın genişliğinde bir tasarım seçebilirsiniz. Bu seçenek, çok sayıda eşyayı saklamak için uygundur, oda diğer dolaplardan, raflardan vb.

Ara kat bölgelerinin boyutuna dikkat etmek gerekir. Bölgeler genişse ve ek bir yapı tarafından desteklenmiyorsa, ağırlığın ağırlığı altında rafları bükme imkanı vardır.

Uygulamanın gösterdiği gibi, çok uygun bir seçenek, ayrı bölmelere ayrılmamış asma kattır. Bu durumda, oraya büyük bir nesne yerleştirmek mümkündür. Aynı zamanda dış tasarım için asma kat birkaç sürgülü kapıya sahip olabilir.

İnşaat ve montaj malzemelerinin kalitesine, kurulumdan sonra kapının hareket kolaylığına dikkat edin.

WHATSAPP