05
Ara

Aydın gardrop modelleri

Aydın gardrop modelleri çeşitleri fiyatları Çatı katları veya “çatı” tavanlar için eğimli gardrop Aslında, kendimizi bu tipte odalar döşerken bulduğumuz birkaç durum alanında çatı katları veya çatı katı olmayan evlerde yer alan odalar gibi çoğunlukla tavanın eğimli olduğu duvarların kullanılmasını gerektiren ortamlardır.

Aydın ili için Çatı katı veya çatı tavanı için eğimli gardrop

Eğimli tavan, dikdörtgen bir gardrobun konumlandırılmasında her zaman sorun yaratır çünkü mobilyanın yapısını, en yüksek kenarının tavanın en alçak noktasına çarpmasını önleyecek kadar alçaltmaya zorlar. Bu sorunu önlemek için, genellikle tavanın eğimini takip edecek şekilde kesilmiş kapıların uygulandığı düzenli şekilli tek veya çift elemanlar oluşturulur.Bununla birlikte, bu tür bir konstrüksiyonu benimsemek için, kapıları boşuna açmaya çalıştığınızda tavana çarpmalarını önlemek için, kapıların açılma yarıçaplarını uygun şekilde dikkate almak önemlidir.

Genişliği yaklaşık 90/100 cm olan “ikili” modüller (yani çift kapılı) kullanmaya karar verirseniz, yukarıda belirtilen nedenle gardroplara yandan menteşeli “katlanır” açılır kapaklar tedarik etmek zorundasınız. modül, böylece kapılar açıldığında çatıya çarpmaz. Öte yandan, normal menteşeli açıklığı olan kapılar isteniyorsa, her birinin açılmasına izin verecek şekilde, tümü normal yöne bakan açıklıkları (ya tüm kapılar sağa açılır ya da tümü sola açılır) tercih etmek zorunda kalır.

Tek kapı bu küçük numara, eğimli duvarların pratik olarak tam olarak kullanılmasına izin verir, çünkü üzerine nesnelerin ve mobilyaların yerleştirilmesinin mümkün olacağı dikdörtgen iç modülün üzerindeki küçük üçgeni bile kullanılabilir hale getirmeyi başarır.

“Kapı geçişli” dolap ve köşe gömme dolap
Yine “sorunlu mobilyalar” ve özel proje gerektiren ortamlardan bahsederken, yatak odasında bile “ısmarlama” çözümlere yönelmenize neden olan durumlardan birine daha geldik.

Antre bölmeli ve köşe gömme dolap

Aslında, kendimizi kaç kez boydan boya güzel bir gardıroba ev sahipliği yapmak için mükemmel olacak, ancak oraya, belki de tam ortasına yerleştirilmiş bir kapı nedeniyle görmezden gelmek zorunda kaldığımız duvarlarla karşı karşıya buluyoruz. Bu gibi durumlarda bile kcr raydolap mağazalarında her türlü sorunu basit ve ekonomik bir şekilde çözebilecek “ad hoc” çözümler bulmak mümkün.Fotoğraflanan, örneğin, tam olarak bir kapıya karşılık gelecek şekilde oluşturulmuş, içinde bir açık bölme içeren bir gardrop çözümüdür.

Bu çözüm, her seferinde ölçü alınarak tasarlanmış ve üretilmiştir ve hem kapı üstü modüller (fotoğraftaki gardroptaki gibi) hem de bölme yapabilen geçiş açıklıkları ile donatılmış çift taraflı bölme dolapları oluşturmanıza olanak tanır. Aynı odada oluşturulan iki ortamın aynı anda iletişim kurması. Bu görseldeki gardrop, kompozisyonun sağında yer alan ve yaklaşık 180 x 260 cm yüksekliğinde 4 kapaklı bir dolap oluşturan iki yanal elemandan yola çıkılarak oluşturulmuştur.

Solda, aslında, mevcut kapının boyutlarına karşılık gelen “ölçmek” için yapılan ve bu durumda küçük bir çalışma/çok işlevli odaya erişime hizmet eden açık bölmeyi görmek mümkündür. Bu bölme, gardırobun sağ tarafını kapının sol tarafıyla birleştirerek kapı bölmesinin genişliğini aşmanın mümkün olduğu, yaklaşık seksen santimetre yüksekliğinde iki kapılı bir “köprü” elemanı sayesinde yapılmıştır.

Aslında gardrop, kapı üstündeki bölmeden sonra görkemli bir köşe gömme dolapla birleşen bir kapakla tek parça olarak devam ediyor.Bu mobilya parçası gerçek bir alan madeni: Cömert boyutlarıyla (120 x 120 cm), özellikle çok sayıda asılı giysi için yapılmış, üst üste binen iki köşe bölmesini barındırabilir.

Bu köşe tipinin büyük işlevselliği, gardırobun geri kalanına göre enlemesine yerleştirilmiş iki kapağın açıldıktan sonra içindekilerin mükemmel bir şekilde görülmesini sağlamasıdır. Bu tür mobilyaları, gardırobunu yerleştirmek için geniş alanları olan herkesin arzuladığı gerçek bir “zorunluluk” haline getirmeye yetecek kadar. Bu özel durumda, köşe gardırobunu kaplayan iki kapının “katlanır” açıklığı da dikkat çekicidir. İkincisi, maksimum açıklık elde etmek için bazı menteşelerle birleştirilmiş iki kapıyı gardırobun bir tarafına veya diğer tarafına doğru sürüklemenize izin veren bir kaydırma mekanizması aracılığıyla çalışır.

Bu tip bir mekanizmanın hem köşelerde (bu örnekteki gibi) hem de dik dolaplarda olması mümkündür. Özellikle çok büyük mekanlarda özgün açılımlar elde edilmesi gereken durumlarda tercih edilen bir açılım türüdür. Aslında, 180 veya 200 cm’lik bir dolabı “normal” kapaklarla kapatmanız gerekirse, açıklıkları iki ayrı bölmeye bölmek zorunda kalırsınız. Katlanır kapılarla bu küçük sorun kolayca aşılabilir: Bir katlanır kapı sağa iki kapı, diğeri sola iki kapı açacak ve bu şekilde 180 cm’lik veya iki metrelik tek bir bölmeye sahip olmak mümkün olacaktır tam görünümde.

Fotoğraftaki gardrobun tanımından devam ederek, bu tip “ısmarlama” modül ile giyinme odalarının varlığında bile büyük köşe gardropları kolayca oluşturmanın nasıl mümkün olduğunu belirtmek de önemlidir. gösterilen gibi. Hatta kabinin kendisinden sonra fotoğraftaki gardrop sola doğru yaklaşık bir metre genişliğinde çift kapılı bir modülle gelişiyor ve kitaplık kullanımı için açık uçlu bir elemanla son buluyor.Elbette bu kadar geniş bir gardropu kullanabilmek için yeterli alana sahip olmak gerektiğini de göz önünde bulundurmak gerekir.

Ancak kcr raydolap mağazalarından alışveriş yapanların birçok avantajından biri de her mobilya ürününü kendi ortamına (ve kendi zevkine) göre kişiselleştirmiş olarak görebilmesidir. Dolayısı ile kısıtlı alana sahip olanları bile bu tarz gardroplarla memnun etmemiz çok kolay olacaktır.

Tıpkı güzel bir gardrop almanın “yol ve yolu” olduğu gibi, bir evi döşemenin de “yolu ve yolu” vardır. Öte yandan, duvarın ölçülerini kontrol ettikten sonra dünyadaki “kiloyla” mobilya satan pek çok renkli “phalanstery”den birine gidip mevcut pek çok banal gardroptan birini satın almaktan daha basit ne olabilir? Bununla birlikte, kısa bir süre sonra, yeni satın aldığınız ürünü söküp evinize en yakın çöp kutusunun yanına koymak zorunda kalmanız ve büyük atıkların toplanmasını beklemeniz çok kötü, çünkü ne kadar az öngörü kullandığımızı fark ettik. satın alma.

Bunun yerine bir fırsatlar, çözümler, fikirler ve projeler dünyası var ki, ilk gördükleri mobilyayı iyi bir fiyata satın almakla yetinenler için bazen hayal etmesi bile zor. Güzel mobilyaların yanı sıra harika fikirler satan kcr raydolap mağazalarına dönenlerin yaptığı akıl yürütme türü budur. Bu yazıda birkaç kez gördüğümüz gibi, aslında gardrop satın almak için eve yavan ve monoton bir şekilde sıkıcı mobilyalar koymaktan daha tehlikeli bir şey yoktur. Burada fotoğraflanan gardrop kesinlikle sıradan veya vasat olarak kabul edilen hiçbir şeye sahip değil.

Güzel bir açık renkli cila ile boyanmış pürüzsüz ön yüzeyi, aslında yine cilalanmış, ancak bu sefer özellikle belirgin bir “çin mavisi” olan üç küçük niş tarafından kesintiye uğratılmıştı. Bununla birlikte, bu tür bir çözüm, piyasada bulunan tüm gardrop türleri için mümkün değildir, çünkü modülerliği, bu tür mafsallı ve orijinal kompozisyonlara bile izin verecek kadar geniş olan bu modele özgüdür.

Aslında küçük nişler, özel prosedürlerle diğer mobilyalardan farklı bir renge boyanabilen, gardrobun yapısal bir parçasıdır.

Bu küçük bölmelerin kullanımı tamamen dekoratiftir ve her şeyden önce herhangi bir gardırobun tipik monotonluğunu bozmaya hizmet eder; ancak, her biri için varlıklarını güçlendirmeye ve gardırobun bunlardan faydalanmasını sağlamaya yardımcı olan “özel” bir kullanım hayal etmek eğlencelidir.

Söz konusu gardrop 60 cm’lik kapaklardan oluşuyor ve bu, içinde oluşturulan mavi nişlerin, tek veya çift bölmeye karşılık gelmesine göre 56 ila 114 cm arasında değiştiği anlamına geliyor. Ancak gardıroba vermeyi düşündüğünüz “puana” göre farklı genişliklerde bölmeler de mevcuttur.

Minimum 32 cm’den maksimum 96 cm’ye kadar olan yükseklik ayrı bir tartışmayı hak ediyor.Bu geniş ürün yelpazesi, her bir bölmenin boyutlarının değiştirilmesine izin verir, böylece neredeyse bir “oyuna” izin verir. Tek nişlerin oranlarını çok değiştirmek mümkündür. Oranların ve boyutların mevcudiyeti, bu gardrop yapım sistemini kullanmanın anahtarıdır. Bu modülerlik sayesinde, her büyük dikey yüzeyi heyecanlandırabilen ve keyifli hale getirebilen cepheler tasarlamak kolaydır.

Küçük renkli nişli gardrop

Ayrıca bu durumda, aslında, aslında çok küçük “açılır” kulplarla donatılmış, tasarlandığı duvara yerleştirildikten sonra gerçekten “kaybolabilen” çok pürüzsüz ve modern bir gardroptur. Bu şüphesiz bir olasılık, ancak gardırobunun sadece basit bir kap olmasını değil, bunun yerine çevreyi kendi başına güzelleştirip dekore edebilen gerçek bir mobilya parçası olmasını isteyenler için işte yeni ve orijinal tasarım çözümleri. burada gösterilen gibi olanlar gerçekten çok faydalı olabilir.

Bir mobilya ve iç mekan görseli olabilir