30
Ağu

Erkek Yatak Odası

Erkek Yatak Odası Takımları modelleri ve Çeşitleri Fiyatları,  Yatak odanızı karamsar ve erkeksi, ancak profesyonel ve düzenli olacak şekilde tasarlamanın yolunu bizlere gelerek yada iletişim kurarak yapabilirsiniz. Ofiste uzun bir gün geçirdin . Ayakkabılarını çıkarmaya, bir bira açmaya ve rahatlamaya hazırsın.

Kapıdan girer girmez etrafınızdaki manzaraları, kokuları, konforları içinize çekersiniz ve o ilk adımda ya rahatlık ya da yük hissedersiniz. Odanıza girdiğinizde erkeksi mobilyalar, metalik yüzeyler ve deri kokusu sizi rahatlatıyor mu? Yoksa kadınları davet etmeye utandığınız soğuk ve dağınık bir oda mı? Kendi başınıza başarmak zor olabilir ve özellikle kısıtlı bir bütçeyle başarmak zor olabilir. İşte biz burada devreye giriyoruz.

Erkek Yatak Odalarını Diğer Yatak Odalarından Neler Ayırır?

Erkek yatak odaları temelde diğer yatak odaları ile aynıdır. Hala uyumak için rahat bir yere, kıyafetlerini koyacakları bir yere, komodinlere ve her şeyi birbirine bağlayacak mobilyalara ihtiyaçları var. Onları farklı kılan, kapıdan girer girmez hissettiğiniz eril enerjidir. Koyu ve rahat renkler, metalik yüzeylerle karıştırılmış ahşap vurgular ve ham ama sofistike dokular.

İş gününün bittiğini hissettiren ve ayakkabılarınızı çıkarmanıza ve rahat olmanıza izin veren bir alan yaratmak, bu görevi diğer yatak odaları yaratmanın dışında. Tarzınızı ve nasıl bir görünüm aradığınızı belirledikten sonra yaratıcı olmaya hazırsınız. Erkeksi ama davetkar bir erkek yatak odasını nasıl yaratacağınızı hala merak ediyor musunuz? Mükemmel alanı yaratmak için aşağıdaki 20 fikri kullanın.

 

Eril ve Lüks Erkek Yatak Odası

Mobilyalara baktığınızda, yeniden dekore etmenin herhangi bir aşamasından geçebilecek sade ve doğal görünümlü parçalar tercih etmek isteyeceksiniz. Mobilyalarla sade olabilir ve tarzınızın vurgularla parlamasına izin verebilirsiniz.

İşleri basit tutmak aynı zamanda dağınıklık olmaması anlamına gelir. Uzun bir günün ardından seveceğiniz o sıcaklığı ve davetkar hissi elde etmek için dağınıklıktan uzak bir alan tutmak isteyeceksiniz. Bu, özellikle küçük bir yatak odasını dekore edecekseniz önemlidir.

Zamana dayanacağına inandığınız basit mobilyaları seçtikten sonra, onları doğal tuttuğunuzdan emin olmak istersiniz. Boyalı mobilyalardan uzak durmaya çalışın çünkü bu sizin doğal ve maskülen görünümünüzden uzaklaşacaktır. Şifonyer gibi alanınıza tam olarak uyacağına inandığınız, ancak boyanmış bir mobilya bulursanız, alanınızla temas halinde kalmak için doğal tabanına zımparalamayı ve ardından bir leke ile bitirmeyi deneyin.

Yatak odanızda koyu ve sıcak renkler kullanmaktan korkmayın. Bu ona çok davetkar ve rahatlatıcı bir his verebilir. Bir veya iki duvarda koyu bir renk kullanmak sizi içine çekecektir, ancak bu koyu rengi ahşap ve doğal vurgularla birleştirirseniz, kendinizi bir mağarada veya bodrum katında gibi hissetmezsiniz. Renk sizin tarzınız değilse, yatağınızı koyacağınız duvara renk yapmayı deneyebilirsiniz. Bu, koyu renklerin bir kısmını kıracak ama yine de sizi yatağınızın rahatlığına çekecek.

Duvarınıza koyu renkler koymak istemiyor musunuz? Duvarlarınız için kirli beyaz veya yumuşak gri bir boya kullanın ve ardından renk patlamaları ekleyin. Bununla eğlenebilir ve duvarlarınızla kontrast oluşturacak sarı veya turuncu gibi beklenmedik renkleri kullanabilirsiniz. Lambalar, kilimler veya sandalyeler gibi aksesuarların rengi tanıtmak için kullanılması, uzun vadeli koyu renkli duvarlar veya mobilyalara bağlı kalmadan kişisel tarzınızı ortaya çıkarmanın eğlenceli bir yoludur.

Odanızda ahşap mobilyalar ve ham unsurlar varsa altın, lacivert ve koyu yeşil gibi tamamlayıcı renkler kullanın. Doğal dokuya sahip vurgular, odaya erkeksi ve davetkar hissettirerek odaya katkıda bulunacaktır. “Bitmemiş” bir görünüme sahip canlı kenarlı mobilyalar, harika masalar veya komodinler oluşturur. Zemin dokusu da rahat erkek yatak odanız için harika bir özellik olabilir. Odanızı birbirine bağlamak ve alanınıza şaşırtıcı bir unsur eklemek için rahat bir halı veya dokulu karodan korkmayın.

 

Ahşap Vurguların Parlamasını Sağlayın

Mekanınıza sıcaklık ve erkeksi bir dokunuş katmanın harika bir yolu ahşap aksan kullanmaktır. Bu, ahşap mobilyalar, ahşap bir karyola ve hatta duvarlarda ahşap anlamına gelebilir.

Vaktiniz ve paranız varsa, duvarınızda yatay ahşap kalaslar olan tersane kullanmak , içinden geçtiğiniz herhangi bir tasarım aşamasına dayanacak ve odanızı sıcak ve davetkar tutacak ham ve doğal bir unsur ekler. Alanınızda ham ahşap tersane çok fazlaysa, doku ve sıcaklık elde etmek için onu kirli beyaz veya açık gri bir renge boyayabilir, ancak yine de doğal bir ahşap elemente sahip olabilirsiniz.

Metalik Yüzeyli Mekanlar Yaratın

Metali vurgu olarak kullanmak, odayı davetsiz hissettirmeden erkeksi bir hava getirecektir. Oda için yeni bir doku ve ton yaratır ve doğal tonlar ve ahşap unsurlarla mükemmel bir uyum sağlar. Metal bir aydınlatma armatürü takarak, metal tabanlı bir ahşap mobilya parçası bularak veya mevcut kapı kollarını benzersiz metal kapı kollarıyla değiştirerek metalik yüzeyler elde edilebilir.

Bu, mevcut alanınızı elden geçirmeden yatak odanızda doku, erkeksi unsurlar ve stil yaratmanın ucuz bir yoludur. Büyük mobilyalarınızı (yatak, şifonyer, komodin vb.) zarif ve zamansız tutmak, eşyaları şık tutar . Yıllarca aynı mobilyayı kullanmak istiyorsunuz, bu nedenle şık mobilya satın almak, zarif ve zamanla kullanılabilecek parçalar satın almak demektir.

Bunlar, bir karyola, basit bir deri koltuk, sağlam bir ahşap şifonyer ve basit komodinler gibi nötr renkler olacaktır.

Bir erkek yatak odasında şık mobilyalar, odayı süslemek için duvar rengi, metal yüzeyler ve ham unsurlar gibi diğer unsurları getirmenize olanak tanır. Mobilyalarınızı şık tutmak, baştan başlamak zorunda kalmadan zaman içinde tarzınızı değiştirmenize olanak sağlar.

Bir erkek yatak odasının en önemli unsurlarından biri işlevselliktir. Parçaya benzeyen ve işlevsel bir alan görevi gören mobilyalar bulmak önemlidir. Bu, kıyafetleri ve ayakkabıları gözden uzak tutmak için şifonyer veya gardırop kullanmak anlamına gelir. Dağınıklığı önlemek için çekmeceleri kullanarak yatağın altında depolama alanı yaratıyor. Ayrıca, alanınızı en üst düzeye çıkarmak için dolap gibi yerlerde organizasyon kullanmak anlamına gelir.

Ayrıca, yerleşik depolamaya sahip bir karyola satın almak da kötü bir fikir değildir. Bazı çerçevelerin altında çekmeceler ve yatağın ayakucunda yerleşik depolama alanı bulunur, bu da işlevselliğe katkıda bulunur. Uzun bir çalışma gününden sonra, eve dağınıklıktan uzak, iyi organize edilmiş bir alana gelmek istersiniz. Mobilyalarınızı işlevsellik için kullanmak, bunu başarmanın en iyi yoludur.

Bu işlevsellik ile bağlantılıdır. Odanız işlevsel olduğunda, eşyaları gözden uzak tutmanıza olanak tanır. Ayakkabılarınız, saatleriniz, telefon aksesuarlarınız veya iş belgeleriniz için ayrılmış bir alan yaratın. Komidin, şifonyer gibi bol saklama alanına sahip mobilyalar kullanmak bunu başarmanıza yardımcı olacaktır. Ayakkabıları mümkünse yataktan uzak tutmak için idealdir, bu nedenle dolapta onları alabilecekleri bir alan yaratmaya çalışın.

Ek depolama ve düzenleme alanı kazanmak için, dolap kapınızın veya banyo kapınızın arkasında asılı saklama düzenleyicileri kullanmayı deneyin. Bu, ayakkabı, mücevher, şarj cihazı ve diğer küçük ama dikkat dağıtan eşyaları gözden ve akıldan uzak tutar.

Alanınızda çeşitli şekiller kullanmak katmanlar ekler ve tarzınızı alanınıza taşımanıza olanak tanır. Bu, odanızda bunalmış hissetmeden beklenmedik anlar yaratmanın harika bir yoludur. Daire veya sekizgen gibi garip bir şekil ayna bulmaya çalışın. Bu, birkaç katman ekler, çünkü ayna odaya biraz derinlik katar ve onu benzersiz bir şekil haline getirmek yeni bir katman ekler. Ayrıca, farklı şekil ve boyutlardaki resim çerçevelerini veya sanat eserlerini ucuz bir şekilde katmanlar ve derinlik eklemek için kullanabilirsiniz.

Dekorasyon sizin işiniz değilse, zeminlerinizi balıksırtı deseniyle güncellemeyi veya alanınıza hareket katmak için yeni bir desen veya şekil oluşturan bir karo seçmeyi deneyin.

Deri Mobilya

Yatak odanızda erkeksi bir his yaratmanın zamansız bir yolu deri mobilyalar kullanmaktır. Bir deri koltuk, yeni bir doku ekleyebilir ve odanıza sıcaklık getirirken, yaşayabileceğiniz tüm stil aşamalarına uyum sağlayabilecek bir zamanlama parçası olarak kalabilir. Deri kaplamalı mobilyalar bulmak, erkeksi hissi zorlamadan getirmenin bir başka mükemmel yoludur. Bir erkek yatak odasında deri kulplu veya aksanlı bir şifoniyer mükemmel olurdu.

Diğer bir deri ipucu ise mümkünse hakiki deri tercih etmektir. Odanıza karşı konulmaz bir koku katar, insanları içeri davet eder ve mekanınıza sağlam bir görünüm kazandırır. Deri aksanları birleştirmenin ucuz bir yolu, yatağınızda deri yastıklar kullanmaktır. Bu, bir deri sandalye satın almak kadar büyük bir taahhüt değil ama yine de size sağlam bir görünüm kazandırıyor. Deri, zamansız, erkeksi ama lüks bir malzemedir.

Güzel pencereleriniz ve harika bir manzaranız varsa, doğal ışığın işini yapmasına izin vermek isteyeceksiniz. Güzel perdeler veya perdeler kullanarak pencerelerinizi vurgulamanız, istediğiniz zaman doğal ışığın içeri girmesini sağlayacaktır. Gerektiğinde size mahremiyet seçeneği sunmak için perdelerin veya örtülerin olması önemlidir. Çok fazla para harcamak zorunda kalmadan odanızın eksiksiz ve rahat hissetmesini sağlayacaktır.

Gözlerinizi yatağınıza çekmek için pencereleri kullanmak, alanı davetkar ve konuksever hissettirmenin bir başka mükemmel yoludur, bu da misafirlerinizin seveceği bir şeydir. Kilimlerden korkmayın halı kullanmak, alanınıza çeşitli şekillerde derinlik katacaktır. Uzun vadeli bir taahhüt olmak zorunda kalmadan tarzınızın parlamasına izin vermenin eğlenceli bir yolu. Halılar, oturma alanı veya masanızın yanındaki ofis alanı gibi odanızda belirli yerler oluşturmak için kullanılabilir. Duvar örmek zorunda kalmadan odanızı dağıtır.

Ayrıca odanıza doku ve renk katmanın akıllıca bir yolu. Koyu renkli bir duvar size göre değilse, mobilyalarınızı vurgulayan ama canlı bir renk getiren koyu renkli bir halı tercih etmek harika bir alternatiftir. Kilimler ayrıca farklı şekiller tanıtmanın, alanınıza katmanlar ve derinlik eklemenin mükemmel bir yoludur. Halılar bir odaya özellikle açık bir his verebilir.

Eğlenceli ve beklenmedik aydınlatma armatürlerini birleştirmek, bir erkeğin alanına kişilik ve erkeklik katmanın harika bir yoludur. Aydınlatma armatürlerinin yerleşimi bile bir odanın tonunu değiştirebilir. Örneğin, yatağın üzerinde ortalanmış metal bir açık konsept aydınlatma armatürüne sahip olmak, sizi yatağa doğru çeken davetkar bir unsur yaratabilir. Bunu başarmanın bir başka harika yolu da, başucu masalarınızın üzerine lambalar yerine aplikler yerleştirmektir. Beklenmedik, sağlam ve en önemlisi işlevseldir.

Endüstriyel veya rustik bir alan yaratarak tarzınızın ve tercihlerinizin parlamasına izin verin. Uzun bir günün ardından eve geldiğinizde kendinizi rahat hissetmek ve eviniz gibi bir yeriniz olduğunu bilmek istersiniz. Metallere, ham elementlere, tuğla duvarlara, ağır dokulara yatkınsanız endüstriyel bir tarzınız var. Aydınlatma armatürlerine metal kaplamalar eklemeye çalışın, metal kapı kolları kullanın, tuğla vurgulu bir duvar kurun ve dokulu kilimler kullanın.

Deri mobilyalara, doğal ahşap yüzeylere ve koyu duvar renklerine yatkınsanız rustik bir tarzınız var demektir. Duvar rengi olarak deri sandalyeler, canlı mobilyalar, yenilenmiş ahşap mobilyalar ve koyu mavi veya yeşili birleştirmeye çalışın. Endüstriyel tasarımlar, dağınık ama rahat ve temiz hava için harikadır. Bir duvarda benzersiz vurgular kullanmak, alanınıza kişilik ve erkeksi dokunuşlar katmanın harika bir yoludur. Burada doku kullanmaktan korkmayın.

Farklı boyutlarda çeşitli resimler asmak, kişisel olarak anlamlı bir vurgu duvarı elde etmenin kolay bir yoludur. Ancak bunu başarmanın başka yolları da var. Dokulu sepetleri veya Amerikan servislerini, alanınızda derinlik ve anlam kazanmanın ve onu erkeksi ve davetkar tutmanın bir yolu olarak kullanabilirsiniz. Derinlik eklemek için vurgulu duvarda koyu veya sıcak renkler kullandığınızda bu inanılmaz derecede etkilidir. Vurgulu duvarlar, odalarda bir derinlik katmanı oluşturur

Erkeksi ve davetkar bir erkek yatak odasını bir araya getirmek bir servete mal olmak zorunda değil. Antika dükkanlarından ve garaj satışlarından parçalar, alanınız için mükemmel bir seçim olabilir. Ahşaptan yapılmış ve mevcut ahşap kaplamaya sahip veya orijinal formuna geri getirmek için zımparalanabilecek mobilyalara bakın. Alanınızda bu tür mobilyaları kullanmak size paslanmış bir his ve görünüm verirken, uygun maliyetli bir bütçe sağlar.

Geri kazanılmış mobilyaların bir başka harika özelliği de uzun ömürlü olmasıdır. Bir antika dükkanında veya garaj satışında bulacağınız mobilyaların çoğu sağlamlığını kanıtlamıştır ve muhtemelen gerçek ahşaptan yapılmıştır. Güvenilir bir şekilde üretilmiştir ve muhtemelen KCR’da bulduğunuz her şeyden daha uzun süre dayanır.

Sonunda bir arkadaşlığın olmasını istiyorsan, önemli bir kişiyle iyi bir sohbet başlatıcı olarak hizmet edecek benzersiz veya beklenmedik parçaları birleştirmek harika bir fikir. Bu, alanınıza derinlik ve anlam getirebilir ve şirketinizin ilgisini çekebilir. Size anlamlı ve mümkünse aile yadigarı olan parçalara yer vermeye çalışın. Dedenizden kalma eski bir masa lambası ya da anneannenizin diktiği eşsiz bir masanız varsa, onu mekanınıza ekleyin. Bu aynı zamanda mirasınıza bağlı hissetmenin ve alanınıza tarih eklemenin harika bir yoludur.

Retro mobilyalar rahat bir atmosfer yaratabilir ve aynı zamanda bir sohbet başlatıcı olabilir. Mekanınıza erkeksi bir görünüm ve his kazandırmak isterken, aynı zamanda şirketiniz için davetkar olmasını da isteyeceksiniz. Sonunda, hayatında bu alanı paylaşmak isteyebileceğin biri olacak, bu yüzden onu geleceğe hazırlamak, uzun vadede zamandan ve paradan tasarruf etmene yardımcı olacak.

Duvarda zarif aydınlatma armatürleri ve sıcak renkler gibi rahat ve davetkar özellikler kullanmak, alanı davetkar hale getirebilir. Eşyaları dağınıklıktan uzak tutmak ve işlevsel mobilyalar kullanmak, alanınızı erkeksi ama davetkar tutmanın başka bir yoludur. Aksanları ve daha küçük mobilyaları her zaman değiştirebileceğinizi unutmayın, bu nedenle büyük mobilyalarınızı zarif ve nötr tutun ve onlara iltifat etmek için erkeksi vurgular ekleyin.

Ayrıca beğenebileceğiniz ürünlere bakmak isterseniz ‘BURADAN GİRİŞ‘ yapabilirsiniz