27
Eki

Fotoğraf baskılı sürgülü gardrop

Fotoğraf baskılı sürgülü gardrop, Tasarımın özellikleri ve faydaları. Odadaki bölme, rahat ve pratik olmanın yanı sıra her türlü iç mekana uyan özel bir tarz yaratır. Tüm aile için kıyafetleri kolayca saklayabilir, gereksiz gardrop ve kıyafetler için rafları serbest bırakabilir. Bu tür mobilyalar odadaki bir niş içine yerleştirilebilir, tüm serbest duvarı kaplayabilir veya bağımsız olabilir. Bu tür dolaplarda genellikle kapılar için makaralı kılavuzlar üzerinde kayar sistemler kullanılmaktadır. Açmak için boş alana ihtiyaç duymadıkları ve çocuklar için güvenli oldukları için pratiktirler.

Gardrop duvarları ve sürgülü kapılar farklı şekillerde dekore edilebilir. Geleneksel olarak, mevcut bir iç mekan için doğal ahşap dokulara veya renklere sahip lamine yüzeyler tercih edilir. Kapılara büyük bir ayna takabilirsiniz, odadaki alanı görsel olarak artırabilir ve çok pratiktir. Ancak son zamanlarda, fotoğraf baskıları ile çeşitli görüntülere sahip gardropların dekorasyonu giderek daha popüler hale geldi.

Fotoğraf baskılı sürgülü gardroplar bugün oldukça makul, makul bir fiyata resim, desen veya panoramanın farklı yüzeylerinde uygulama sipariş edebilirsiniz. Mobilya üzerinde renkli veya tek renkli görüntüler oluşturma teknolojisi, yapışkan film, polimer baskı, kumlama makineleri için lazer yazıcılar kullanılarak gerçekleştirilir. Görüntünün apartmanda uzun yıllar taze görünümünü koruması için yöntemler solma ve neme maruz kalmayacaktır.

Mobilya fotoğraf baskısının avantajları:

sahiplerinin beğenisine ve odanın içi ile birlikte bir görüntü yaratma yeteneği;
en keskin çizgiler, doğru renksel geriverim, yüksek kontrast ve parlaklık;
dayanıklılık, güneşin ultraviyole, nem ve aşırı sıcaklıklara karşı bağışıklık;
Bu cila çevre dostudur, sağlığa zarar vermez, koku yaymaz.
uygulama kolaylığı, tek bir baskı ünitesi, tek bir kişi için her şeyi yapar.

Fotoğraf basımı için müşterinin sadece bir görsel seçmesi veya özel bilgisayar programları ile kendi grafik tasarımını oluşturması yeterlidir.Daha sonra görselin bulunduğu dosya baskıya gönderilir. Bir resim seçerken, oranlarını – uzunluk ve yüksekliğin bir kombinasyonunu ve resim bilgilerinin gardırobun duvarlarına ve kapı kanatlarına nasıl dağıtılacağını dikkate almak gerekir.

Malzemelerin kombinasyonu

Aşağıdaki malzemeler, yerleşik mobilyalara karmaşık görüntüler uygulamak için uygundur:

pürüzsüz cilalı ahşap;
lamine kontrplak, sunta, sunta, MDF;
plastik ve polimer film;
organik ve mineral cam;
aynalar;
kağıt ve karton;
metaller.

Dolapların ve diğer mobilyaların cephelerine fotoğraf basarken, birkaç modern teknoloji kullanılmaktadır.

Mobilya için fotoğraf basmanın en ucuz ve en uygun yolu, yapışkan bir polimer film kullanmaktır. Karmaşık pahalı ekipman gerektirmez. Bu tür malzemeleri desteklemek için yeterli geniş ekran renkli yazıcı. Baskının kendisi dairenin dışında yapılabilir ve basılı bir görüntüye sahip bitmiş film basitçe duvara yapıştırılır. Malzemeleri farklı olabilir: ahşap, kontrplak, sunta, laminat, alçı, plastik, cam, aynalar Kolay kurulum ve düşük maliyete ek olarak, başka bir artı not edebilirsiniz – filmin çıkarılması ve yenisiyle değiştirilmesi kolaydır, dekoru en az ayda bir güncellemek mümkündür.

Film fotoğraf baskısının dezavantajları kırılganlıktır, neme ve güneş ışığına karşı korunmaz, normal film tabakası 1-2 yıldan fazla sürmez. Sıcaklık düşmesi durumunda katman bükülebilir, görüntüde kabarcıklar veya kusurlu noktalar görünebilir. Ayrıca, bu film kolayca çizilebilir. Bir diğer önemli dezavantaj ise bu tür baskılarda kullanılan mürekkeplerin zarar görmesi, bileşenlerinin solventlerinin ortamda buharlaşarak vücudu etkilemesidir. Daha dayanıklı bir mobilya görüntüsü oluşturmak için kalın film versiyonları veya beyaz alt tabakası ve şeffaf mürekkebi olan çok katmanlı yüzeyler kullanılır. Bu, böyle bir mührün ömrünü uzatır.

Kumlama makineleri veya kimyasal işleme ile cam ve aynalara fotoğraf baskısı. Sonuç, fotoğraflardaki gibi yüksek detaylara ve zengin bir palete sahip raster görüntüler değil, dekoratif figür ve desenlerden oluşan monokrom görüntüler. Yani bunlar gerçekten fotoğraf baskıları değil.

Cam ve ayna yüzeyine uygulama tekniği şu şekildedir: Önce üzerine gelecek şekillerin kesileceği bir yapışkan film kaplanır, ardından malzeme kimyasal reaktifler veya bir kumlama makinesi kullanılarak işlenir. Daha sonra film çıkarılır ve keçeleşmiş ve pürüzsüz ham alanlardan oluşan görüntü oluşturulur. Bu yöntem güvenilir ve dayanıklıdır, klasik, modern veya art deco tarzlarına uygulanır.

Gardrop cephesinin ayrıntılı bir görüntüsünü oluşturmanın en yüksek yolu ultraviyole (UV) fotoğraf baskısıdır. Tüm yüzeylerde kullanılabilir: ahşap, laminat, cam, plastik ve hatta metalden. Polimer boyalar, ultraviyole radyasyonla filme dönüştürülen boyalar olarak kullanılır. Solmaz, nem ve yüksek sıcaklıklarda çökmez ve tehlikeli duman çıkarmaz. UV baskı yardımıyla, herhangi bir alanın yüksek çözünürlüklü raster ve vektör grafiklerini elde edersiniz.

UV baskı için büyük boyutlu özel bir çizici kullanın. UV etkisi mattır.Pürüzsüz malzemelere uygulandığında – lamine cam, ayna görüntüsü mekanik hasara maruz kalır, bu nedenle daha fazla yapışma için şeffaf bir astar kullanın. Şeffaf yüzeylerde ise iç kısımda baskı yapıldığı için stabil olacaktır. Dolaplarda yüksek maliyetle UV baskı olmaması, sadece mat bir desen oluşturma yeteneği ve zayıf bir mekanik mukavemet.

Görüntü türleri
Fotoğraf baskısının çok çeşitli paletlerle çizimleri uygulamanıza izin vermesi nedeniyle, iç mekana uyan bir resim bulmak kolay olacaktır. Aksine, binlerce olası seçenek arasından bir seçenek seçmek çok daha zordur. Görüntü seçimini basitleştirmek için, özel stok görüntü veritabanları vardır – dolap mobilyalarının tasarımı da dahil olmak üzere kendi takdirinize bağlı olarak kullanılabilecek ücretsiz erişimdeki görüntüler. Lisanslıdırlar, telif hakkına tabi değildirler, çevrimiçi olarak veya çeşitli ödeme yöntemleriyle özel ticaret hizmetleri aracılığıyla satın alınabilirler.

İnternetteki en ünlü ve popüler stok fotoğraf veritabanı: Shutterstock, Pixabay, Dreamstime, Freeimages, Stockvault.

Bazıları ücretsiz, ücretsiz erişimli, diğerleri ise görüntünün kullanımı için ödeme gerektiriyor. Ancak ücretli depo hizmetleri yalnızca yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar ve bir milimetre cetvele sahip olabilir, bu nedenle sipariş verdiğinizde görüntünün mobilya üzerinde nasıl göründüğünü zaten görebilirsiniz.

Gardırobun cephesi için ilginç bir iç dekorasyon yöntemi 3D fotoğraf baskısıdır. Bu görüntü PVC film veya kumaş kanvas üzerine basılmıştır. Yüzeyin kendisi düzdür, ancak görsel olarak üç boyutlu figürler ve farklı açılardan bir his yaratır. Fotoğraf baskısının görüntüsü canlanıyormuş gibi: Çiçekler tasvir edilirse, elleriyle dokunulabilecek gibi görünüyor, eğer onlar hayvan veya kuş ise, o zaman onlara doğru hareket ettikleri hissi var. Hacimsel görüntülerde gerçekçi şehirleri, arabaları, doğa manzaralarını tasvir edebilirsiniz. 3D görüntülerin olduğu bir odadaki boşluk görsel olarak artar.


Odanın iç kısmına bağlı olarak, fotoğraf baskısı ile aşağıdaki görüntü türlerini seçebilirsiniz:

büyük ölçekli doğa veya şehir panoramaları – büyük odalar için uygundur: salon ve oturma odası;
Çiçeklerin görüntüleri: güller, orkideler, ayçiçekleri – küçük boyutlu mobilyalar için;
hayvanların, kuşların fotoğrafları – yatak odası veya çocuk odası için;
soyut görüntüler, desenler, bulutlu gökyüzü manzarası, çiçek açan Sakura her tarza uyabilir.

Resmin seçimine karar vermek zorsa veya resmin odanın dekoruyla kombinasyonuna güvenmiyorsa, profesyonel tasarımcıların yardımına başvurabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve ucuz bir polimer filmden fotoğraf baskılarını denemek, odadaki görünümü değerlendirmek, gerekirse görüntüyü kolayca değiştirmek de mümkündür. İç tasarımı simüle etmek için tasarlanmış bilgisayar programlarını unutmayın. Onların yardımıyla odanızdaki gardıroba farklı baskılarla detaylı ve farklı açılardan bakabilirsiniz.

Nasıl seçilir

Fotoğraf baskısı olan bir gardırobun bütçe versiyonu gerekiyorsa veya bir ambulans tasarımı planlanıyorsa, en iyi yol film üzerine ucuz bir baskı sipariş etmektir. Kapıya ve cepheye kendi başınıza yapıştırmak kolaydır.Güvenilirlik için harici koruyucu astarlı çok katmanlı bir versiyon seçmek en iyisidir. Birkaç yıl sorunsuz hizmet verecek.

Aynalı ve camlı masif gömme mobilyalara sahip sabit iç mekanda, şık ve prestijli bir görüntüyü vurgulayacak yüzeyde kumlama kullanmalısınız. Ciddi bir onarımla gardrop üzerine ultraviyole baskı, müşteri incelemeleri tarafından onaylanan uzun yıllar sürecek. Yüksek nem ve aşırı sıcaklıklara sahip odalar için güvenle kullanılabilir.

Koridor için, odanın dekorasyonu ile uyumlu, nötr resimler veya panoramalar seçmelisiniz. Koridorda, çoğu başarılı monokrom fotoğraf baskısı veya iki rengin kontrastını düşünüyor. Yapraklar, hayvanlar, bulutlu bir gökyüzü, balıklı bir akvaryum veya rahat bir atmosfer yaratan diğer motifler yatak odası için çok uygundur. Çocuk odası için, erkek için – arabalar, trenler ve diğer ekipmanlar için, kız için – bebekler, hayvanlar, çizgi film karakterleri için farklı tipler kullanabilirsiniz.

İç tasarımda ilginç çözümler

Gardropları basmak için modaya uygun ve zarif çeşitli fikirlerden, en ilginç desenlerden bazılarını düşünmeye değer.

Klasik tarzda hacimsel fotoğraf baskısı. PVC film üzerindeki 3D teknolojisi sayesinde, oda sütunlu ve antik Yunan heykelleriyle geniş bir avluya giriyormuş gibi hissettiriyor. Bu tasarım geniş bir salon veya oturma odası için çok uygundur.

Siyah beyaz baskılı beyaz dolaplar, muhteşem bir zıt görünüme sahiptir ve yatak odasında, koridorda, oturma odasında hemen hemen her iç mekana uygundur. Ayırt etme yetenekleri, gözleri etkileyebilecek ve endişeye neden olabilecek parlak, rahatsız edici renklerin yokluğundadır.

Kapının ayna yüzeyi kumlama ile etkin bir şekilde işlenebilir. Sonuç, aynada gül yaprakları olan dikkat çekici bir triküspit gardrop. Yatak odasına iyi uyum sağlar ve özellikle kadınları memnun eder. Geniş bir cephede bir gece kentinin güzel manzarasına sahip bir resim kullanırsanız, odada büyük bir panoramik pencere olduğu hissine kapılacaksınız. Bu tür bir tasarım konuklara çok orijinal görünecek. Rahat bir atmosfer, deniz dibinin ve yunusların resmini içeren bir gardrop yaratabilir. Herhangi bir yatak odası için mükemmel bir seçenek olarak hizmet edebilir.