28
Haz

Komodin Şifonyer Modelleri

Komodin Şifonyer Modelleri

Komodin Şifonyer Modelleri, yatak odası takımlarında bulunan 2 çekmeceli yapısı ile yatağın iki ucunda yer alan mobilyalardır.  Kullanıcıların gözlük, telefon, şarj cihazı gibi kişisel eşyalarını depoladıkları bu mobilyalar genellikle üzerinde abajur modelleri ile tercih edilmektedir.  Küçük yapıları olmasına rağmen yatağın yanındaki konumu sayesinde kullanıcıya oldukça fonksiyonel bir kullanım sunar.

Komodin Şifonyer Modelleri genellikle küçük yatak odalı evlerde, kullanıcıların setten çıkarmak istedikleri ilk parçalar komodinlerdir.  Çünkü yatağın kenarlarında yeterli alan yoksa başka bir alana yerleştirilemeyen komodinler gereksiz mobilyalar haline gelebilir.  Dar alan kullanıcıları, komodinleri çıkarıp yatak odası takımına bir şifonyer yerleştirir.

Şifonyerler ise komodin ile hemen hemen aynı alanı kapladıkları ve daha geniş iç hacme sahip oldukları için kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Başucu masaları genellikle yer mobilyalarına yakın iki çekmecelidir.  Komodin Şifonyer Modelleri arasında özellikle teknolojik ilerlemeyle birlikte kendiliğinden kapanan kapaklı modellerin kullanımı daha çok tercih edilmektedir.

 Şifonyer nedir?

Şifonyer, yatak odası takımlarında tercih edilen ve kullanışlı yapısıyla kullanıcıları memnun eden bir tasarıma sahiptir.  Komodinin aksine modele göre 4 veya 5 çekmeceli dikey tasarımı ile geniş bir iç hacim sunar.  Hızlı bir şekilde ulaşmak istediğiniz eşyalara hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan bu mobilya, örneğin: Günlük giysileri, katlanabilir giysileri kullanıcıların beğendiği tüm giysileri koyabileceği mobilyalar arasındadır.

Genellikle büyük yatak odalarında tercih edilirken küçük yatak odalarında komodinlere alternatif olarak tercih edilmektedir.  Komodinler gibi şifonyerler de teknolojinin gelişimi ve frenli menteşe sistemleri sayesinde yavaş kapanma fonksiyonları ile donatılabiliyor.  Genellikle iç giyim ve çarşaf depolamak için kullanılan bu mobilya, yatak odası gardırobundan sonra en işlevsel mobilya modelidir.

 Şifonyer nasıl kullanılır

Komodin Şifonyer Modelleri arasında yer alan şifonyer, bazı modellerin de çekmeceli sandıklarda alt çekmeceye ulaşmak genellikle zordur.  Ayrıca bu raf içerideyken en arkadaki eşyaya ulaşmak için çekmeceyi tamamen açmanız gerekiyor ve bu da kullanıcıyı zorlamaktadır.

Bu nedenle şifonyer modelinizi 4 veya 5 çekmeceli kullanırsanız eşyalarınızı belirli bir sıraya koymanız işinizi kolaylaştıracaktır.  Şifonyerin alt çekmecesinde sık kullanmadığınız eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Üst çekmece, erişiminiz daha kolay olduğu için günde en az bir kez kullanmanız gereken eşyalarınızı saklamanıza olanak tanır.  Örneğin iç çamaşırlarınızı bu rafta saklayabilirsiniz.  Daha kolay erişim için pijamalarınızı ve ev kıyafetlerinizi bu rafa yerleştirebilirsiniz.  Şifonyerin üst rafında hızlı ve sürekli kullandığınız eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Bu eşyalar saat, cüzdan, anahtar, kartlık gibi aksesuarlar olabileceği gibi gözlük, küpe, kolye, bilezik gibi takılarınızı da yerleştirebilirsiniz.  Bu sayede hem aksesuarlarınızın hem de takılarınızın kaybolmasını önleyebilir ve bu ürünlere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bireysel eşyalarınızı şifonyerinizin her katmanında gruplayarak kullanımı kolaylaştırabilirsiniz.  Ayrıca bu kullanım size zaman kazandırır.

Komodin ile Şifonyer arasındaki farklar nelerdir?

Komodin ve şifonyer mobilyaları, sürekli karıştırılan yatak odası mobilyaları arasında yer almaktadır.  Genellikle her iki mobilya da sette yer alsa da, kullanıcıların iki ürünün işlevleri ve isimlerinin karıştırılması nedeniyle bu noktada ne olduğu hakkında birçok soruları vardır.

Aslında işlev olarak benzer olan bu iki mobilya, yatak odalarında farklı alanlarda yer almaktadır.  Her iki mobilya da çekmece yapısıyla yatak odasının önemli bir parçası olduğu için kullanıcıya maksimum fayda sağlıyor.

Komodin yapısı itibariyle daha küçük yer kaplayabilirken şifonyer komodine nazaran biraz daha büyük yer kaplar ve çekmeceleri daha fazla olmaktadır. Bu sebepten ev dekorasyonu için her ikisi de genel olarak tercih edilmektedir.