19
Eki

Kumlama desenli sürgülü gardrop

Kumlama desenli sürgülü gardrop fiyatları, çeşitleri modelleri. Herhangi bir iç mekanın mükemmel bir tasarım çözümü Gardrop olacaktır. Estetik işlevlerine ek olarak, kurulumu uzay ajansı ile ilgili birçok sorunu çözebilir. Birisi bireysel siparişten bir dolap yapmayı tercih ediyor, diğerleri hazır çözümler kullanıyor, yan ve arka duvarlı üçüncü tamamlayıcı modeller, raflar, raflar, çekmeceler iç dolgu olarak.

Sürme sistemleri, çelik veya alüminyumdan bir oluğa yerleştirilen özel makaralar üzerinde kapının çevresinde hareket etme prensibi ile çalışır. Kapıları metal raylar boyunca hareket eden ve bağlantı elemanlarının kaymasını önleyen bir sistem de mevcuttur. Mobilyanın malzemesi farklı renklerde sunta olup, yardımcı kod çözme elemanı doğal kaplama, cam ve ayna kaplamadır.Cam ve ayna yüzeylerinde özgün ve şık kumlama deseni kullanılmıştır.

Gardrop aynasını süslemek için harika bir çözüm kumlamadır. Cam da dahil olmak üzere gerçekleştirilebilir. Uygulama yöntemi oldukça basittir, ancak yatak odası, oturma odası vb. alanlarda gerçek bir sanat tablosu elde etmek istediğinizi varsayarsak, uzmanların müdahalesini gerektirir. -kuvars kumu ile karıştırılmıştır.

Mobilya üzerine kumlama çizimi en popüler dekorasyon yöntemlerinden biridir. Bununla birlikte, basıncı ve boyutu, kum tanesinin kendisini değiştirerek başka bir cam buzlanma seviyesi elde edebilirsiniz. Bu desenin sadece iki çeşidi vardır – ayna yüzeyinde mat ve tersi. Genellikle görüntünün derin bir çizimi kullanılır, böylece aynanın yüzünde üç boyutlu, güzel baskılar elde edebilirsiniz.

Uzmanlar, kumun özel boyalarla karıştırılmasını, zararsız, hipoalerjenik olmasını tavsiye ediyor.Bu, renkli halı desenleri için ilginç çözümler sağlayacaktır. Ayrıca çok katmanlı bir etki yaratın. Bunun için hazırlanan karışımı bardağın önüne veya arkasına sürmeniz yeterlidir.

Özellikler ve faydaları

Gardrop için böyle bir “dövme” türü, baroktan klasiğe, avangarddan modern yüksek teknolojiye kadar her türlü iç tasarıma uyumlu bir şekilde uyar. Uygulamadan önce, yüksek kaliteli bir malzemeyi, gelecekteki bir çizimin taslağını dikkatlice seçmek, özel bilgisayar programları kullanarak işlemek, mükemmel düz, pürüzsüz bir yüzeye uygulamak gerekir.

Bu tasarım, “oldukça bir kuruşa mal olmamakla birlikte”, ancak bütçeye önemli ölçüde “vuruyor”. İşleme süreci kolay değildir, sadece ustanın değil, aynı zamanda ucuz sarf malzemelerinin değil özel ekipmanların müdahalesini gerektirir.

Kumlamalı sürgülü Gardrop, analogları olmayan bireysel bir projedir. Kumlama ve renkli cam sanatı unsurları ile kombine bir versiyon, klasik avangart Provençal tarzında uyumlu görünüyor. Eşsiz efektler, orijinal aydınlatma ile desteklenmiş, oyulmuş camın yanı sıra bitmiş cephe modelleri verecektir.

Kumlamanın avantajları aynı zamanda metal yüzeylerin korozyon ve paslanmaya karşı korunmasıdır. Yapının operasyonel özelliklerini büyük ölçüde artırır, işlenmiş yüzey için yüksek derecede koruma sağlar. Bu sayede aynaların en zor kısımlarını düzenleyebilir ve şunlardan emin olabilirsiniz:

Artırılmış görüntü dayanıklılığı neme, güneş ışığına, sıcaklık değişikliklerine karşı direnç;

Yatak odasında, çocuk odasında, oturma odasında ve hatta mutfakta Gardrop yapmak, bu tür malzemelerin tehlikelerinden endişe edemezsiniz.Kural olarak hipoalerjenik, güvenli, insan vücuduna zarar vermezler.

Amalgam tekniği

Bir Gardrop için ayna süslemenin en popüler yöntemlerinden biri Amalgam yöntemidir. Bu durumda, çizim yapının içinden uygulanır ve aynanın yansıtıcı tabakasına vurulur. Kabinin arkasında olağandışı bir (spot veya LED arka ışık) kullanırsanız, hafifçe bastırılmış görüntü işaretlemenin inanılmaz bir etkisini elde edersiniz.

Renk mat kaplama

Ayna yüzeyinin heyecan verici yüzeyi renkli halıları da içeriyor. Gardrop için kapı yüzeyinin yüzeyinin son aşaması olacaktır. Boyama tekrar içeriden yapılır, bu da yüzü eşit ve pürüzsüz hale getirir.

Bu tür mobilyaların arkasında bakım basit ve kolay olacaktır. Bileşimde aşındırıcı içermeyen çok çeşitli deterjan kimyasalları kullanabilirsiniz. Aynayı olumsuz dış etkilerden korumak, aynanın arkasına özel bir film uygulanmasına yardımcı olur. Bu, renklendirmenin kendisinden sonra yapılır.

Uygulama teknolojisi

Ayna yüzeyine kumlama desenini uygulama yöntemi, aynanın belirli bir bölümünü kaplayan özel bir şablonun kullanılmasını içerir. Bir sonraki adımda, açık alanın büyük oranda kuvars kumu içeren temiz hava ile işlenmesi gerekir. Bu andan itibaren tüm korumasız kısımlar mat bir doku kazanacaktır.

Görüntü yüzeye aktarılır aktarılmaz koruyucu bir solüsyonla tedavi edilmelidir. Kuruduğunda bir polimer filme benzer. Bu teknoloji cam veya ayna yüzeyini korurken mat ve sıkıcı hale getirmez.

İç mekanınız için çizim, bitmiş örneklere, şirketin tasarımlarına veya başvurduğunuz mağazaya göre seçim yapabilirsiniz. Profesyonellerin yardımıyla uygulanması çok kolay olan en yaygın görüntüler olan bireysel eskizler hazırlamak mümkündür. Bu şekilde boyama yaparak Gardrop aynasının parçalarını ayırabilir, özlü desenler oluşturabilir veya mevcut alanı tamamen doldurabilirsiniz. Gardırobun kapısında her zaman pop baskılar, çiçek motifleri ve herhangi bir çizim gibi görünecek.

Mobilya takımlarının yüksek kalitede işlenmesi size odayı olabildiğince iyi düzenleme fırsatı verir. Çocuk odasında çok renkli halı desenleri uygun olacaktır. Bu şekilde çocuğunuzun küçük, meraklı kalemlerinde gözle görülür leke ve izler oluşmasını önlersiniz. Özel bir 3D baskı ile çok net görünmeyecekler.

Bu sanatı sadece Gardrop üzerine değil, aynı zamanda ayrı bir ayna, tuvalet masası ve şeffaf yüzeyli diğer mobilyalara da yerleştirebilirsiniz. Rafine halı görüntüleri basit, katı olabilir. Fantezi temalar, ulusal temaların orijinal desenleri, oryantal motifler vb. cam üzerinde harika görünür. Ayrıca klasik bir avangart, retro tarzın iç mekanına güzellik katacak gerçek bir hikayeyi de betimleyebileceksiniz. Görsel alanı artıran, odanın genel ortamında özel bir ruh hali veren gerçek bir yanılsama yaratın.

Hacimsel elemanlar kullanmasanız bile, “kumlanmış” görüntünün görünümü mükemmel bir çözüm, bir ilham kaynağı olacaktır. Küçük ayrıntılara bakmayı, özellikle çocuklar için uygun olan hayal gücünü geliştirmeyi mümkün kılacaktır.

Nasıl seçilir?

Renkten derinliğe değişen çeşitli kumlama türleri vardır. En basit yöntem, olağan işleme tekniğidir, standart, tek jet. Mat görüntü, gravür, cam emaye dökme, taşlama ile desteklenebilir.

Derin kumlama, hidrofobik bir bileşimde özel bir kırılma ile çok katmanlı bir desenin uygulanmasını içerir. Bu yönteme kıvırcık üç boyutlu baskı denir. Cam arasında, dayanıklılık ve pratiklik ile karakterize edilen fantastik “resimler” oluşturulur. Bu durumda camın kalınlığı en az 6 mm olmalıdır.

Parlak parlaklık, titreşim, kristal akışı etkisi olan baskıları da kullanabilirsiniz. Bu özel boyalar için kullanın. Resim çizmek için bir teknik seçerken, karmaşıklığına dikkat edin. İşi bitirmenin nihai maliyetini etkileyeceğini.

Her ayna cephesi, iç mekandaki tematik görüntülerle hemen dönüştürülmelidir. Çatı katı, eski, rustik ve diğer kompozisyonlar akrilik boya, gravür, vitray ve diğer dekoratif “teknikler” ile desteklenebilir.

Çizimler

Modern teknoloji sayesinde, kuvars kumu gibi en beklenmedik malzemeleri kullanarak herhangi bir yüzeye baskı yapabilirsiniz. Hangi iç mekanı tercih ettiğinize bağlı olarak, seçim sadece döşemeli mobilyalara, fayanslara, plastik panellere, dekoratif aksesuarlara değil, aynı zamanda baskılara da bağlıdır. Hem duvara, zemine, tavana hem de kapıdan sürgülü kapıya kadar aynaya, mobilya cephelerine ve tekstil elemanlarına yerleştirilebilirler.

Resim çizmenin kumlama yöntemi çok çeşitli görüntüler sunar: grafik, hayvansal, arsa, floristik, patchwork teknikleri, vb. En son trendler, popüler olanlara ek olarak soyut ve gazete baskılarını “koydu”.

Çiçek desenli  uygulamalar

Yatak odası Gardroplarının dekorasyonunda kelimenin tam anlamıyla olmazsa olmazı olan oturma odaları, küçük ve büyük renkler şeklinde bir baskıydı. 60’ların tarzına bir gönderme. harika bir çiçek deseni olacak. Bir çocuk odası için çizgi film tarzında gerçekleştirebilirsiniz.

Giderek artan bir şekilde, iç tasarımda botanik baskılar bulacaksınız. Çiçekler daha çok ders kitabı çizimleri gibidir, özlü ve ölçülüdür. Evdeki klasik atmosferi seyreltmek için tropikal desenleri (çiçekler, hayvanlar, kuşlar vb.) kullanabilirsiniz. Ayrıca oryantal, Arap veya Japon tarzının iç mekanını da tamamlayacaklar.

Sakura ve diğer bazı ağaçların resimleri, yatak odalarındaki narin tarzı aslında oluşturuyor. Bu tarzda bir resim çizmenin kumlama yöntemi, odayı ikiye katlayacak, arsa ve temayı en sıkıcı iç mekana götürecektir. Odada çatı katı tarzı, kentsel bir atmosfer elde etmeye çalışıyorsanız, modern füzyon, modern, endüstriyel hayranısınız, Gardrop kapılarına veya mobilya cephelerine bir şehir çizin. Macera arayan romantik doğanızın bir “geri çekilme” olmasına izin verin. Bir Fransız bulvarı, bir Tokyo Sokağı panoraması veya yerel şehrin bir parçası, yatak odasının çevresine, oturma odasına “notunu” getirecektir.

Kabile veya Aztek baskısı hala moda. Aynalı mobilyaları çeşitli zikzaklar, dalgalar, daireler ve keskin üçgenlerle “süsleyebilirsiniz”. Aynı geometrik tanım bir Afrika deseni verecektir. Aynada, savanada ateşli kırmızı bir gün batımı veya mavi-mor alacakaranlık boyamanın zamanı geldi. Büyük çiçeklerden oluşan bir sergi, küçük bir şerit eklemek mümkündür.

Alışılmadık bir şekilde İskandinav tarzında yapılmış dairelerde, özellikle dolap aynı tarzda ve aynı çizimlerle güzelce giyilirse Fair ada baskısı görülecektir.Bu gerçek bir mükemmeliyetçi cennetidir! Doğu temaları için ejderha, balık veya kaplanların stilize edilmiş resimlerini çizebilirsiniz. Oturma odasının içini daha pahalı ve şık hale getirmek için, ıslatma etkisi ile yapılmış olsalar bile, Arap stiline ve figürlü “apliklerine” bakın. Arap süslemesini her zaman kum, krem ​​veya bej tonlarında “süsleyebilirsiniz”.

Egzotik, hayvansal çeşitleri sevenler için leopar, zebra, zürafa, sürüngen baskıları uygundur. Spor salonunun, antrenman odasının tasarımından bahsedecek olursak, kamuflaj renklerini mobilyalarda kullanabilirsiniz. Her aynalı cam yüzey, muhteşem sanatsal kompozisyonlar oluşturmak için güvenilir bir tuval haline gelir.

İç tasarımda ilginç çözümler

Metrekarenizi dönüştürmek için mükemmel bir çözüm, orijinal alıntılar, ifadeler veya sloganlar olacaktır. Başlangıçta modern iç mekan stillerinde kullanıldılar ve şimdi kitsch, eklektik, pin-up, tekno, avangard, vintage vb. “Taşıdılar”. Bu yaklaşımla, kelimelerinizi ve evin kendisini kontrol edebilirsiniz. anlamla doldurulacaktır. Psikologlar, bu yaklaşımın hane halkının ruh halini olumlu yönde etkilediğini, motive ettiğini ve hatta olayların gidişatını etkileyebileceğini söylüyor.

Çoğu zaman, ayna yüzeyinin kumlanması yapay olanları taklit eder. Batik tarzında dekore edilmiş, elle boyanmış gibi bireysel tarzınıza baksın. Böyle bir topluluğa zıt bir palet ekleyin – ve bir odayı dekore etmek için orijinal bir çözüm elde edeceksiniz.

Kendinizi ifade etmeye çalışıyorsanız, yatak odasını uyumlu bir şekilde dekore eden kendi eskizlerinizi, ilginç panelleri kullanabilirsiniz. Ayrıca pürüzsüz bir yüzeye sahip herhangi bir malzeme üzerinde bir kalite yanılsaması olabilir. Resim, gizem ve entrika veren metal, kağıt, tekstil dokusu üzerindeki resmi taklit edebilir. Birçok kişi Gardrop bölmesindeki kapıların sıra dışı tasarımını tercih ediyor: 40’ların ruhunda şık bir portre yaratın. eski dönem. Ustanın verimli çalışması olan kuvars kumunun yardımıyla başarıyla “gizlenen” silüetleriniz olabilir.

Kumlama resimleri nelerdir?

Peki mobilya cephesinde deniz teması görünüyor. Yıldızlar, deniz kabukları, resifler, balıklar ve sualtı dünyasının diğer temsilcileri denizde, egzotik, oryantal iç mekanlarda “kök salacak”. Ayrı ayrı seçilmiş bir desene sahip aynadaki ayna aynası, bitirmenin seramik karolar, vinil duvar kağıdı olduğu gizli ve özlü odalar ile tamamlanmaktadır.

Kumlama, herhangi bir perde, antika dekoratif unsur ve malzeme ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Popülerliğini bir sunta, masif ahşap arka planına karşı “kazandığından”, bu nedenle, çocuk odasında, oturma odasında, mutfakta çok sayıda ahşap yapı ayna işleme tekniğini ihlal etmeyecektir.

Samimiyet elde etmek için eşkenar dörtgen, daireler veya şeritler gibi grafik öğeleri kullanmak yeterlidir. Mükemmelliğe giden bu tür formlar basit, zariftir. Tek renkli, farklı dokular, pus derecesi ile karakterize edilirler. Bu teknik, herhangi bir iç mekana barış ve aristokrasi getirir.

Özellikle konular söz konusu olduğunda, tam simetriye bağlı kalmak gerekli değildir. Derin anlamsal yük, iç tasarımı “taşmamalıdır”. Bu durumda gazete stili, dolap kapaklarının tasarımına nötr bir çözümdür.Sadece yatak odalarının çevresine uyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tüm odaya bireysellik kazandırır. Aynı etki, diğer mobilyaların duvarlarına, tavanlarına veya cephelerine asılan her türlü resim, fotoğraf, afiş tarafından verilmektedir.

Bu ayna tasarım tekniği, parke döşeme, sıva elemanları ile birleştirilmiştir. Buna değmez, gardırobun yanında saksı bitkisi olacak. Bitmiş çizimi cam üzerine dönüştürebilen aydınlatmaya özellikle dikkat edin.