15
Eyl

Lake Dolap

Lake Dolap modelleri, fiyatları, çeşitleri, Mutfak dolabındaki en büyük trendlerden biri lake kaplamadır. Görsel bir etki ve kontrast yaratmanın yanı sıra benzersiz bir doku sunar ve mutfağınızın odak noktası haline gelebilir.

Lake, yüksek parlaklıkta bir parlaklık oluşturmak için yüzeylerde sentetik bir kaplama oluşturan solvent bazlı bir üründür. Lake kaplama, ahşap mutfak dolabı panellerine birkaç ince lake boya tabakasının uygulandığı ve opak, zengin ve eşit, mat veya parlak bir yüzey sağlayan işlemdir. Lake nefes alabilir, su geçirmez ve son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir ve onu mutfak dolapları için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Vernik ile cilayı karıştırmayın. Her ikisi de parlak ve parlak bir bitiş sağlarken, lake hem şeffaf hem de renkli olabilir; vernik tamamen şeffaf olma eğilimindedir. Lake, mat, orta ve yüksek parlaklıkta olmak üzere üç tip son kat olarak mevcuttur. Lake mutfak dolaplarının artıları ve eksileri, mutfak dolaplarınızı ve depolama kapasitenizi yükseltmeyi veya yenilemeyi planlıyorsanız dikkate almanız çok önemlidir.

Birçok ev sahibinin içine girdiği güncel bir trend, mutfak dolaplarını yenilemek veya boyamak. Boyama, mutfağınıza yepyeni dolaplar kurmanın ek maliyetleri olmadan güzel bir dönüşüm sağlamanın ekonomik bir yoludur. Bazıları dolaplarını ve mobilyalarını bitirmek için lake tercih ederken, diğerleri yüksek kaliteli emaye boyalar kullanıyor. Mutfağınızı yenilemek istiyorsanız birçok seçenek mevcut ancak vernik ve boya iki ana seçenek olduğu için aralarındaki farklar hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Lake boya , kuruduğunda sağlam ve dayanıklı bir yüzey oluşturan şeffaf bir kaplamadır . Çipe dayanıklı, su geçirmez ve nefes alabilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Lakeler, ahşap ve metal gibi çeşitli yüzeylere uygulanabilir ve çeşitli renklerin yanı sıra net yüzeylere sahiptirler. Daha kalın olan ve ahşaptaki nemi emerek zamanla yumuşamasına neden olan boyanın aksine, cila çok daha esnektir ve ahşap yüzeylerin genleşmesine ve büzülmesine uyum sağlayabilir.

Lake diğer cilalardan daha ince olduğu için hemen hemen her zaman rulo veya fırça yerine püskürtücü kullanılarak uygulanır. Lake ayrıca mattan yüksek parlaklığa kadar farklı parlaklık seviyelerinde gelir. Aşınma ve yıpranma cila görünümünü bozabilir, bu nedenle parlak görünümünü korumak için cilalanabilir.

 

Lake Dolap Boya Çeşitleri

Nitroselüloz

Bu cila türü, tüm cila türleri arasında en yaygın kullanılanıdır. Isıya ve belirli çözücülere karşı hassastır, ancak yine de çabuk kurur. Müzik aletlerinde ve ahşap ürünlerde yaygın olarak kullanılır ve bir zamanlar otomobillerde çok popülerdi. Ne yazık ki, bu tür cila eskidikçe sararır, bu da onu açık renkli ahşap için zahmetli bir seçim haline getirir. Güvenlik açısından, tehlikeli, yanıcı ve oldukça zehirlidir, bu nedenle yalnızca profesyoneller tarafından kullanılmalıdır.

Akrilik Lake

Akrilik, 1950’lerde otomobillerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir, çünkü çok çabuk kurur. Sararma yapmayan bir formülden yapıldığından açık renkli ahşaplarda kullanılabilir.

Katalizli Lake

İki tip katalize cila, ön-katalizli ve son-katalizli içerir. İlk seçenek, satın alındığında üretici veya mağaza tarafından önceden karıştırılırken, ikinci tip, alıcının karıştırması gereken iki parçalı bir sistemdir. Karıştırıldıktan sonra, kullanılmaları gereken kısa bir zaman aralığına sahiptirler. Ev sahiplerinin ve profesyonellerin bu tür cilaları sevmesinin ana nedeni, cilayı oluşturan kimyasal reaksiyonun onu oldukça dayanıklı hale getirmesidir.

Su Bazlı Lake

Su bazlı cila yavaş yavaş mutfak dolaplarını yenilemek için kullanılan en yaygın cila türlerinden biri haline geliyor. Aynı toksik kimyasalları içermediği için yukarıda belirtilen laklara göre çok daha çevre dostu bir seçenektir, ancak yine de dayanıklı ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.

Lake’in Boyaya Karşı Faydaları

Her boya türünün kendi yararları ve sakıncaları olsa da, üzerinde çalıştığınız iş için daha uygun olanı olabilir. Mutfağınızı veya banyo dolaplarınızı yenilemek söz konusu olduğunda emaye boya yerine cila seçmenin başlıca faydalarından bazıları burada.

Yukarıda belirtildiği gibi, cila çok serttir. Yontma ve dökülme olmadan rakiplerinden daha uzun süre dayanır. Yıllarca net kalır ve mobilyalarınızın çok uzun süre uçtan uca görünmesini sağlamak için sararmayan seçenekler mevcuttur. Kendi türündeki çoğu üründen daha ince olduğu için, malzemelerin daha derinlerine nüfuz ederek ahşabı içten dışa koruyan dayanıklı bir yalıtım sağlar. Bir saat içinde dokunulduğunda kuruyabilir ve birkaç saat içinde yeniden kaplanabilir.

Parlak Kaplama

Hem emaye boya hem de cilalar parlak bir yüzey elde edebilir, ancak cila daha kalın bir kaplama ile sonuçlanır. Vernik boyası, doğru bitişi elde etmek için birkaç kat gerektirebilir, ancak tamamlandığında, mutfaktaki mobilya ve dolaplarda pürüzsüz ve kusursuz görünür. Diğer boyalardan farklı olarak, cila, birden fazla kat uygulasanız bile pürüzsüz, düz bir yüzey elde etmek için altındaki her katı yeniden etkinleştirir.

Yatırım getirisi

Cila, seçtiğiniz türe bağlı olarak boyadan biraz daha pahalıdır. Ve cila sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanılması gerektiğinden, işi doğru havalandırma, koruyucu malzeme ve ekipman kullanarak halletmek için her zaman profesyonel bir mutfak dolabı boyacısı tutmalısınız. Bu, daha büyük bir ilk yatırımla sonuçlanabilir; Bununla birlikte, birçok insan cilanın ahşap için en iyi cila olduğuna güvenir ve kuruduktan ve iş tamamlandıktan sonra tadını çıkarmanın birçok faydası vardır.

Mutfağınıza yüksek fiyat etiketi olmadan güzel bir renk dönüşümü vermek istiyorsanız, dolaplarınızı yenilemek en iyi seçenektir! Booth7’de tek noktadan boyama çözümleri mağazasıyız. Evinize yeni bir görünüm ve yeni bir tarz kazandırabilir ve mutfağınızı yenilemenin sık sık kafa karıştıran dünyasında gezinmenize yardımcı olabiliriz. Deneyimli ekibimiz, yüksek kaliteli, profesyonel mutfak dolabı boyama ve tamir hizmetleri ve mükemmel müşteri hizmetleri sunmaktadır. Yalnızca çok tüketici ve ev dostu olan su bazlı, düşük VOC cila ve solventler kullanıyoruz.

Kalıcı boya kokusu ve tehlikeli boya dumanlarını soluma konusunda endişeli misiniz? Kcr raydolap ile böyle bir sorun yaşamayacaksınız. Aslında, bir tadilat projesi sırasında veya sonrasında kalıcı boya kokuları hakkında hiçbir zaman tek bir şikayetimiz olmadı.

Mutfağınızı yenilemeye başlamak ve dolaplarınızı boyatmak için online formumuzu doldurun veya info@booth7.com adresinden bizimle iletişime geçin . Personelimiz, sorgunuza birkaç saat içinde yanıt verecektir. Mutfağınızın nasıl görünmesini istediğinize dair bir fikriniz var mı? Bize mevcut mutfağınızın bir fotoğrafını gönderin ve bugün size dönüş yapalım.

Sosyal medya kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.