24
Eki

Masko Kcr Gardrop Tasarımları

Masko Kcr Gardrop Tasarımları Dolap dizayn, Son zamanlarda sürgülü gardrop’lar klasiğin yerini neredeyse tamamen aldı. Daha pratik ve pratiktirler. Böylesine şık bir gardropun sürgülü kapısının arkasında tüm kıyafetleriniz saklanabilir. Aynı zamanda, depolama amaçlı diğer mobilyalardan çok daha az yer kaplar. Tasarımcıların, çeşitli iç mekanlara uygun çok sayıda sıra dışı dolap yaratması şaşırtıcı değildir.

Avantajlar ve dezavantajlar

Sürgülü dolaplar hem özel bir ev hem de bir daire için pratik bir seçenektir. Farklı malzemelerden oluşturulabilirler ve bu, mobilyanızın görünümünü etkileyen en önemli parametrelerden biridir.

Size mümkün olduğu kadar uzun süre hizmet edecek bir dolap istiyorsanız, örneğin doğal ahşap veya yüksek kaliteli sunta gibi gerçekten kaliteli malzemeler seçmelisiniz. Ahşap daha pahalı bir malzemedir, ancak bu tür mobilyalar bütçenize yatırım yapıyorsa, onu seçmek daha iyidir.

Bugüne kadar, gardroplar için çeşitli seçenekler var. Daha küçük daireler için gömme dolaplar en uygunudur. Duvardaki nişlere yerleştirilirler ve çok fazla yerden tasarruf etmenizi sağlarlar. Odanıza böyle bir gardrop takmak istiyorsanız, evinizi veya dairenizi planlarken veya tadilat yaparken monte etmeniz en iyisidir. Bu durumda, hiçbir şeyi değiştirmenize ve duvarları yıkmanıza gerek yoktur. Çoğu zaman, bu dolaplar bu işin boyutuna tamamen uyacak şekilde yapılır.

Genellikle gömme dolaplar arka duvarlar veya zemin ile tamamlanmaz – burada çerçevenin kendisi evin bir parçasıdır. Bu tür mobilyalar sadece raflar, kapılar ve basit bölmelerle tamamlanmaktadır. Bu dolaplar, gerçekten yerden tasarruf etmeye yardımcı olan iç kısma yerleştirilmiştir.

Diğer bir işlevsel seçenek ise köşe dolaplarıdır. Genellikle yeterli alanın olduğu odalara yerleştirilirler. Radyal veya yay gibi sıra dışı bir cephe şekline sahip tüm modern iç mekanlara ve gardroplara iyi uyum sağlar. Bu seçenek daha az yer kaplar. Köşeli köşe dolapları da pratiktir, odanın köşesine monte edilirler, ancak eğimli duvarlar nedeniyle önemli ölçüde daha az yer kaplarlar. Ve son seçenek klasik bir duvara monte gardrop. Yatak odasında ve koridorda iyi görünüyor. Bu dolabın boyutu, odanızın nasıl göründüğüne bağlı olarak farklı olabilir.

İç yapı

Satın almak istediğiniz gardrop tipine dikkat ettikten sonra, iç düzenleme seçimine geçebilirsiniz. Dolabın iç dolgusu çok önemlidir çünkü tüm eşyalarınızı ne kadar rahat tutacağınız ona bağlıdır.

Raf, askı ve çekmece kombinasyonlarının çok çeşitli seçenekleri vardır. Hem yeniden tasarlanamayan statik seçenekler hem de gerektiğinde değiştirilebilen seçenekler vardır. Örneğin, Ikea’nın popüler dolapları, tam olarak sevdiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz parçaları seçerek bir tasarımcı olarak sıfırdan bir araya getirilebilir.

İç tasarımın bir diğer önemli parçası da aydınlatmasıdır. İyi seçilmiş aydınlatma, yalnızca kendinizi aynada göremeyeceğiniz, aynı zamanda ilginç görsel efektler oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Dolabın içini süslemek için klasik ampuller veya LED şeritler kullanabilirsiniz. Kabininize ek aydınlatma kurarken, ampulleri değiştirmeyi veya başka onarımlar yapmayı düşünün.

Bugün, kompakt gardroplara benzeyen geniş gardroplar popülerdir. Bu tür mobilyaları seçerek, neredeyse eksiksiz bir gardrop edinerek yerden tasarruf edecek ve kılıcı yerine getirme fırsatı elde edeceksiniz. Tüm eşyaları tek bir yerde saklamanıza izin veren, bir dizi giysinin arkasına saklanabileceğiniz derin dolaplar vardır. En yaygın seçenek, askılar için çubuğun arkasına monte edilen raf veya raf sıralarıdır. Bu tür raflarda, şu anda giymediğiniz veya kullanmadığınız şeyleri katlamak uygundur.

Bu tür derin gardroplar, asma rafların arkasına bir dizi raf yerleştirmeyi mümkün kılar. Arkada, ana sıranın arkasına, bu sezon giymediğiniz şeyleri veya yatak takımlarını koyabilirsiniz.Orada ayrıca aksesuarlı sepetler veya şu anda kullanılmayan çanta ve ayakkabılı kutular da koyabilirsiniz.

Ayrıca böyle bir dolaba, ütülü yerleşik bir ütü masası da yerleştirebilirsiniz. Bu amaçla, satın alınan birçok gardropta bile yerleşik bir bölme var. Bu, yerden tasarruf sağlayacak ve bu tür ev eşyaları ile odanın görünümünü bozmayacaktır.

Sıra dışı kapı konstrüksiyonu

Ancak güzellikten bahsedecek olursak, gardrop kapısının ön kapısına daha çok dikkat edilir. Günümüzde hem monofonik hem de farklı desenlerle kaplı kılıflar popülerlikten yararlanmaktadır.

Bugün modada, kapılardan birinde ayna yüzeyli pratik dolaplar. Bu seçenek iyidir, çünkü böyle bir ayna sadece dekorun bir parçası değil, aynı zamanda herhangi bir zamanda kıyafetinizi ayna görüntüsünde düşünmek için bir fırsattır. Böylece dairenize ek ayna takmanıza gerek kalmaz. Bu özellikle küçük odalar için iyidir. Sonuçta, ayna yüzeyi alanı görsel olarak yansıtır.

Ayna kapaklı gardropların tek dezavantajı, genellikle temizlenmesi gerekmesidir, çünkü bu yüzeyde hemen bazı parmak izlerini ve diğer küçük işaretleri görebilirsiniz. Bu nedenle, bu gardrop, bekar veya genç bir çiftin evi için çocukların yaşadığı daireden daha uygundur. Bununla birlikte, sadece mekanik darbelere maruz kalmayan, aynı zamanda üzerinde toz birikmediği için uzun süre kalan yüksek kaliteli işlenmiş cam seçenekleri vardır.

Son zamanlarda popüler hale gelen bir diğer güzel seçenek ise buzlu cam kapılı gardrop. Bu tür malzemelerin üretimi için ya özel bir kimyasal işlem ya da kumlama aparatı kullanılmaktadır. Daha bütçeli bir gardrop arıyorsanız, ikinci seçenekte kalmak daha iyidir. Düşük fiyatın dezavantajları olmasına rağmen – böyle bir dolabın halı yüzeyinde ve aynada parmak izleri ve her türlü leke kalacaktır.

Buzlu ve düz cam ekler ile gardrop bölmesi tasarımındaki bir kombinasyon da iyi görünüyor. Bunlar basit geometrik kombinasyonlar veya kabinin yüzeyini süsleyen ve kontrast camdan yapılmış orijinal desenler olabilir.

Camın nasıl süsleneceğinden bahsedecek olursak, cam boyama tekniğinden bahsetmeden olmaz. Orijinal vitray pencereler bugün sadece kiliseleri ve diğer önemli yapıları değil, aynı zamanda tüm dairelerde bulunan basit dolapların kapılarını da süslemektedir. Vitray tekniğinde resim yapmak oldukça zor bir iştir. Bu tür desenler, özel boyalar kullanılarak dolap kapağının yüzeyine uygulanır. Bununla birlikte, daha ucuz bir seçenek var – kapının üstüne kolayca monte edilen özel renkli filmler. İkinci durumda, tam olarak beğendiğiniz kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. Ancak ilk tasarım seçeneği çok daha pahalı ve lüks görünüyor.

Bir diğer zarif tasarım seçeneği ise renkli veya şeffaf kristal desenleridir. Genellikle, gardrop tasarlamak için basit ve oldukça ucuz kristaller kullanılır. Zamanla düşebilirler, bu da sonuçta estetik olarak hoş görünmez. Genelde kristal dolaplarla süslense de oldukça çekici görünüyor. Gardropunuzun tasarımını seçerken, sadece kapının hangi malzemeden yapıldığı ve nasıl dekore edildiği değil, seçtiğiniz gardropun kurulduğu odaya sığması da önemlidir.

Bu nedenle küçük bir odanız varsa açık renklerde dolapları tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Bu, alanı görsel olarak genişletmeyi mümkün kılar. Ve böyle bir odada çok sayıda karanlık nokta olmamalıdır – örneğin, masif deri mobilyalar veya halılar gardropun yapıldığı malzemeye bağlı olarak görünümü de değişebilir. Ve dolabın modern tarzlardan birine ne kadar organik olarak uyduğuna bağlı.

Yüksek teknoloji veya modern tarzdaki iç mekan, masif ahşap veya suntadan yapılmış yeni kabine iyi görünecek. Aynı tarzda, ahşabın ayna veya cam ile kombinasyonundan yapılmış dolaplar iyi görünüyor. Bu seçeneği seçerseniz, hem açık hem de koyu renkler kabul edilebilir. Küçük ve modern bir stüdyoda, benzer bir gardrop çok temiz ve oldukça uygun görünüyor.

Ekolojik tarzda, eko-deri ile rattan veya bambu dolaplar, mobilya yüzeyini süslerken iyi görünecek. Bu tür mobilyaların mümkün olduğu kadar uzun süre çalışabilmesi için özel çözümlerle işlenir. Dıştan bu yüzeyler gardrop oluşturmak için kullanılan diğer herhangi bir malzeme gibi işlenmeyebilir veya boya veya ayna yüzeylerle kaplanabilir.

Klasikleri sevenler,  kcrraydolap tarzında yapılmış lüks yeniliklerin tadını çıkaracaklar. Bu gardroplarda klasik tarz, modern ve sıra dışı bir şeyle birleştirilmiştir. Burada gümüş veya altın renginde desenli monofonik bir kapının boyanması uygundur.

Ülke tarzında, koyu renkli ahşaptan veya taklidinden yapılmış bir gardrop seçebilirsiniz. Böyle bir gardrop, eski westernlerden mobilyalara benzeyecek, ancak aslında kompaktlığının ve işlevselliğinin keyfine varacaksınız.

Hacimli bir gardrop bölmesine sahip büyük bir kır evi için fotoğraf baskısı gibi ilginç bir tasarım seçeneği seçebilirsiniz. Bu, geniş alanların dekorasyonu için kullanılabilecek oldukça bütçe bir seçenektir. Ek olarak, bu şekilde iç mekanınıza bir bireysellik duygusu katacak ve isteklerinize tam olarak uyan görüntüleri basmayı seçeceksiniz.

Moda Tasarım Fikirleri

Mekanınızı donatmak için ilham arıyorsanız, ünlü tasarımcıların yarattığı her türlü projeyi düşünmek oldukça mümkün. Örneğin, Komandor veya Ikea’daki mobilya mağazalarından, mağazalarına mobilya yerleştirmek için şık seçenekler sunan koleksiyonları düşünün veya ilgili kataloglara göz atın.

gardropunuzu ister büyük bir odaya, ister merdivenlerin altındaki küçük bir açıklığa monte edin, her zaman ilginç bir proje oluşturabilirsiniz. Ev ortamınızda kısmen yeniden oluşturabileceğiniz bazı şık seçeneklere bakalım. Modern tarzda, düz çizgiler ve minimum renk ile minimalist dolaplar iyi görünüyor. İyi bir örnek, ahşap tarzı malzemeden yapılmış şık bir kare gardroptur.

Geniş “tahtalar” çok iyi görünüyor ve bu mobilyaların sadeliği, çeşitli dekoratif unsurları yerleştirebileceğiniz alt pencerelerden birinde küçük bir niş seyreltildi. Bu gardrop, geometrik desenli perdeler ve yastıklarla tamamlanan ışığın aydınlık iç kısmı ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Zarif bir “ahşap dolap” için başka bir seçenek, sürgülü kapıları buzlu cam üzerine özlü tasarımlarla tamamlanan klasik bir gardrop. Bu tablo ilginç görünüyor ve yatak odasının kahve ve beyaz tonlarındaki iki tonlu mobilyalarıyla mükemmel uyum sağlıyor.

Yüksek teknoloji veya modern tarzda organik görünen başka bir mobilya örneği. Duvarın tüm genişliği için sade beyaz bir gardrop, duvarların ve tavanın tonuyla neredeyse uyum sağlar. Pratik olarak dolabın ortasına gömme TV ekler. Bu, önemli ölçüde yerden tasarruf etmenizi sağlar.

Klasik tarzdaki iç mekan için, kcrraydolap yeni döneminden kalma mobilya olarak tasarlanan orijinal gardrop uygundur. Altın desenlerle süslenmiş orijinal beyaz sütunlar muhteşem görünüyor. Tamamen boy aynaları şeklinde yapılmış sürgülü kapılarını tamamlayın. Yandan bu köşe dolabı basit bir çift aynaya benziyor ve çok az kişi tüm kıyafetlerinizin ve diğer ev eşyalarınızın onların arkasına gizlendiğini tahmin edecek.

Modern tasarımlı gardroplar, yatak odanızın veya oturma odanızın tasarımını çeşitlendirmek ve ona kişiliğinizden bir parça eklemek için mükemmel bir fırsattır. Sadece odanız için bir seçenek bulmanızı sağlayan çok sayıda stilistik trend var. Odanızın boyutu ve dekoru için yüksek kaliteli bir gardrop bölmesi seçin, tüm eşyalarınız güvenli bir yerde saklanacak ve aynı zamanda oda sadece temiz değil, aynı zamanda temiz görünecektir.