27
Ağu

Mutfak Dolabı Boyutları Nasıl Olmalıdır?

Mutfak Dolabı Boyutları Nasıl Olmalıdır? Mutfak dolabı çeşitleri, Renkleri, Yanlış boyutta bir mutfak dolabı, ekşi bir başparmak gibi dışarı çıkacak ve mutfağınızın tasarımını mahvedecektir. Hata yapmamak için okumaya devam ediniz.

Evinizi satmayı veya modası geçmiş mutfağınızı yirmi birinci yüzyıla getirmeyi düşünüyorsanız, bu harika bir yatırımdır. Mutfağınızın modernize etmek, aslında, üstlenebileceğiniz herhangi bir ev geliştirme projesinin en iyi yatırım getirisi yüzde oranlarından birini sağlar. Mutfağı baştan sona yeniden tasarlayabilirsiniz, ancak mutfak dolabınızla başlamak harika bir başlangıç ​​noktasıdır ve ihtiyacınız olan tek değişiklik bu olabilir.

Her zaman bir profesyonel ile yarı özel yapım veya stok dolapları kurma seçeneği vardır, ancak kendi başınıza da yapabileceğiniz birçok şey vardır. Hangi yolu seçerseniz seçin, tipik mutfak dolabı boyutları ve mutfak tasarımını tazelemeniz gerekecek. Aletlerinizi çıkarmadan ve odanızı çivilere ayırmaya başlamadan önce, ev geliştirme mağazasından büyük bir siparişe uygun maliyetli alternatifler hakkında bilgi edinmek isteyeceksiniz.

Bunları ve en sık sorulan soruların cevaplarını öğrendikten sonra yepyeni bir mekan tasarlama yolunda ilerlemiş olacaksınız.

Standart Mutfak Dolabı Ölçüleri

Standart dolap boyutları söz konusu olduğunda, bunların üç temel türünün boyutlarını göz önünde bulundurmanız gerekir taban dolapları, üst (veya duvar) dolaplar ve uzun dolaplar. Süpürgeler için depolama veya baharatlar için özel bir yer eklemek istediğinizde, her dolap ihtiyaçlarınıza göre uygun boyutta olmalıdır. İşlevlerine bağlı olarak, tek veya çift kapılı olarak da donatılabilirler.

Baz Kabin Ölçüleri
Alt (veya taban) dolaplar, zemine oturan ve duvara vidalarla tutturulan dolap takımıdır. Bulaşık makinesi, yemek hazırlama bölümü lavabosu, fırın gibi ev aletlerinin bulunduğu dolap çeşitleridir. Bunları kendiniz inşa edebilir veya özel boyutlar oluşturmak için bir inşaatçı kiralayabilirsiniz, ancak önceden sipariş edilen sürümlerin boyutu genellikle aynıdır. Eğilmeyi önlemek için yeterince yüksek ve kolay erişim sağlamak için yeterince derin olacak şekilde tasarlanan alt dolapların standart boyutları:

Genişlik: 12″ ila 48″
Yükseklik: 34 ½” tezgahsız; 35 “ila 36” tezgah ile
24″ Derinlik

Üst Ünite Ölçüleri
Üst dolapların boyutları, alt muadillerine göre daha fazla esneklik sunar. Çekmeceler yerine rafları olduğundan ve pek çok cihazı tutmadıklarından, üreticilerin çeşitli standart derinlikleri ve standart genişlikleri inşa etmesi daha kolaydır. İster bir köşe dolabı ister bir mikrodalga kafesi eklemeyi planlıyor olun, ihtiyacınız olan boyutu seçebilirsiniz. Bazen duvar dolapları olarak adlandırılan, aşağıdakiler dahil olmak üzere üç inçlik artışlarla ölçümler bekleyebilirsiniz:

Genişlikler: 9″ ila 48″
Yükseklikler: 12″ ila 42″
Derinlikler: 12 “ila 24”

Uzun Mutfak Dolapları

Yardımcı dolaplar veya kiler dolapları olarak adlandırılan elektrikli süpürgeler ve paspaslar içeren daha uzun mutfak dolapları bulmak nadir değildir. Ne yazık ki, 84 inçten daha düşük tavanlar için tasarlanmamışlardır, bu nedenle daha yüksek tavan açıklığına sahip bir mutfağa ihtiyacınız olacak veya özel bir yapı kiralamanız gerekecek.

Bu tip dolapları sipariş ederken üç farklı ölçü almak önemlidir:

Genişlikler: 12″, 24″ veya 36″
Yükseklikler: 84″ veya 96″
Derinlikler: 12″ veya 24″

Tasarruf Sağlayan Alternatifler
Mutfağınızın dolabını değiştirmek ucuz bir çaba değildir, ancak daha küçük bir bütçeye sahip olmak güncelleme planlarınızı sınırlamaz. Cüzdan dostu deneyebileceğiniz birkaç şey var ve bunlar tüm büyük inşaatlar olmadan büyük bir fark yaratacaklar.

Açık Raflar

Son trendlerden biri de dolap kapaklarını tamamen unutmak. Açık raflar, tencere, tava ve tabakları düzenli göstermekte usta olanlar için daha iyi olabilir, ancak kapıları kaldırmak anında alanınızı açacaktır. Birçok tasarım, kapıları alt dolaplarda bırakır, ancak duvar dolaplarını açarak tembel bir susan gibi şeyler için size bolca alan bırakır.

Eski Kapıları Yenileyin

Mutfağınızı yenilemenin en hızlı ve bütçeye en uygun yollarından biri dolap kapaklarını değiştirmektir. Dolap birçok standart boyutta üretildiğinden, koordineli kapılar bulmak kolaydır. Yeni kapılar isteyenler için, herhangi bir hırdavatçı, onları sipariş etmenize yardımcı olabilir. Daha da fazla tasarruf etmek istiyorsanız, birçok kuruluş kolayca çekebileceğiniz eski dolap kapaklarını geri dönüştürüyor.

Kozmetik Güncellemeler

Mevcut dolap kapaklarınız hala iyi durumda mı? Onları tamamen değiştirmek kadar hızlı olmayacak, ancak onlara yeni bir hayat vermek oldukça basit. Hem eskimiş boya renkleri hem de lekeler sıyırma ürünleriyle çıkarılabilir ve eski sapları çıkarmak çok kolaydır. Yeni leke, boya ve donanım satın almak diğer seçeneklerden çok daha ucuzdur.

Üst ve tavan arasında boşluk olmalı mı?
Üst dolaplar ile tavan arasında boşluk bırakmak iki şeye bağlıdır kişisel tercih ve tavan yüksekliği. Yüksek boşlukları doldurmak için sonuna kadar giden taç kalıplarının görünümünü seviyorsanız, hoş bir dokunuş katabilir. Bununla birlikte, boşluk bırakmak, süslemeniz ve hava akışı için size yer bırakacaktır.

Dolabın alt kısmı ne kadar yüksek olmalıdır?
Tezgah dahil standart yükseklik 34 ½” dir. 32 ″ ve 38 ″ arasında durabilecek şekilde yapılabilmelerine rağmen, 34 ½ ” dışında herhangi bir şeyin özel olarak sipariş edilmesi gerekecektir. Nihai yüksekliği seçerken, tezgahın kalınlığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Buzdolabının üstünde dolaplar olmalı mı?
Ekstra depolama alanına ihtiyacınız varsa, üstüne kısa, üst dolap ünitesi olan bir buzdolabı kurmak sorun değil. Sadece üstte ve arkada en az bir inç boşluk bıraktığınızdan emin olun. Buzdolabınızın uygun hava akışını sağlamasına yardımcı olacaktır.

Montaja hazır dolaplar

DYI çabalarından vazgeçmeyi seçerseniz, dolapları iki şekilde sipariş edebilirsiniz. Genel olarak, ya tamamen monte edilmiş ya da düz, montaja hazır versiyonlar halinde gelirler. Tamamen monte edilmiş versiyonlar biraz daha pahalı olma eğilimindedir.

Tezgahlar montaja dahil olmalı

Her üretici farklılık gösterse de, tezgahlar genellikle dolapların kemiklerinden ayrı olarak satın alınır. Sayaçlar hemen hemen her malzemeden yapılabilir ve fiyat, seçtiğiniz türe bağlı olacaktır. On yıldan on yıla ev tasarımı trendleri değişiyor ve mutfaklarımızı geride bırakıyor.

Modası geçmiş mutfağınıza yan gözle bakıyorsanız, kafanızın üzerindeymiş gibi hissetmeyin. Dolaplarınızı doğru bir şekilde nasıl ölçeceğinizi ve onları modernize etmenin birçok yolunu öğrendikten sonra, hemen ölçülerinizi bizlere göndererek başlamak isteyeceksiniz.

KCR Raydolap – Proje (@kcrraydolap)’in paylaştığı bir gönderi