15
Ara

Örtüşen panelli sürgülü gardrop

Örtüşen panelli sürgülü gardrop fiyatları modelleri ebat ve çeşitleri hakkında geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gardrop her şeyden önce bir alan sorunu haline getirenlerin sevinci ve sevinci, köşe gardrop da oldukça yeni bir “icat”. Aslında, geniş modülerlikleri sayesinde, gardırobun iki veya daha fazla ardışık duvarda devam etmesine izin verecek bir köşe elemanı kullanma imkanı sağlayan gardrop kategorileri üretime seksenlerden başlayarak başladı.

Bir süredir modüler mutfaklarda olanlara paralel olarak, modern İtalyan mobilya endüstrisi, alışılmış olana kıyasla daha büyük bir muhafaza hacmi elde etmek için odanın içindeki alanı daha fazla kullanma olasılığını görmeye başladı. “mevsimlik” gardrop. Günümüzde, kapılarının temsil ettiği “dış film” dışında, çok farklı konstrüksiyon özelliklerine sahip olabilen düzinelerce farklı tipte köşe gardrop bulunmaktadır.

Örneğin, daha önceki bazı kataloglarda, mobilya parçasına gösteriş ve zarafet veren kavisli kapılar ile köşe sağlama olasılığını zaten görmüştük. Boyutları sayesinde köşe unsurlarını gerçek bir “soyunma odasına” dönüştürebilen köşe gardroplar gördük; ve son olarak, tek bir gövdenin üslup devamlılığına sahip bir ikili gardrop elde etmek için iki ayrı yapıyı birleştirerek bile bir köşe gardrop inşa etmenin mümkün olduğunu gördük.

İkinci durumda, çok yaygın olmayan, ancak bu “büyülü dünyaya” yaklaşanları büyüleyecek bir köşe gardrop yerine konuşuyoruz: sürgü kapaklı köşe gardrop.

Kendi içinde bu, ilk bakışta temsil ettiği istisnai yenilik gibi görünmeyebilir. Ancak gerçekte, yakın zamana kadar, sürgülü kapıların köşe ile kombinasyonunu içeren bir kombinasyon düşünülemezdi bile. Bugün bu, destek tarafı olmadan gardırobun yan tarafındaki kapıları bile kaydırmanıza izin veren özel kılavuzlar sayesinde elde edilebilir.

Bir mobilya, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'Masko KCR KCR MODERN TASARIM SÜRGÜ DOLAP +90 533 972 10 42 kcrraydolap.com' görseli olabilir

Burada fotoğraflanan versiyon, tasarım açısından da özellikle ilgi çekicidir çünkü çoğu sürgülü gardropta var olan derinlik farkını gizleyen farklı kalınlıkların bir kombinasyonu üzerinde oynar.Bu fark, kapıların birbirine paralel hareket etmesine izin veren ve böylece açıldıklarında birbirlerine zar zor dokunan belirli açıklık tiplerinden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle bu hareket, kapıların en az iki farklı eksende konumlandırıldığını varsayar: biri gardrop çerçevesine mükemmel şekilde yapışır ve diğeri bir öncekine göre kapıların birbirine çarpmamasını sağlayacak kadar ileri hareket eder. Burada fotoğraflanan gardrop, tüm kayar gardroplara özgü bu distoni üzerinde biraz oynuyor ve dikey şeritlerin uygulanmasıyla, bu tür bir “motifi” bir şekilde vurgularken, aynı zamanda kapılar arasındaki derinlik farklılıklarını saklıyor.

Bu özel durumda çok ilginç olan, sürgülü kapıların genişliğinin pratik olarak iki katı boyutla birleştirilmesi için orantılı olarak yeterli boyutlara sahip olan köşe alanıdır. Özellikle, menteşeli kapaklı normal bir köşe gardropta köşe genellikle 100 veya 110 cm iken, burada 134 x 134 cm ölçülerinde tek bölmeli bir mobilya parçasıyla karşı karşıyayız!

Tek bir açık alan sayesinde hem alt katta hem de üst katta asılı duran giysilerin neredeyse eksiksiz bir şekilde görülmesini sağlayan inanılmaz bir hacim.

Örtüşen panelli sürgülü gardrop çeşitleri
Piyasadaki en son yeniliklere bakıldığında, haklı olarak en çok talep edilen ve popüler olan sürgülü dolaplar arasında sayılabilecekler arasında şüphesiz bu paragrafta ele alacağımız mobilya kategorisi var.

Sürgülü kapı konseptinin daha ileri bir evrimini temsil eder, ancak bu kez ahşap veya cam panellerin yerleştirilebildiği alüminyum veya ahşap çerçevelerin kullanımıyla değil, gerçek ahşap elyaftan yapılmış “duvar kaplaması” kullanımıyla reddedilmiştir. ve üst üste gelecek şekilde monte edilmiştir.

Bu tür sürgülü kapılar, sürgülü kapılı bir gardropta bazen gerçekten önemli boyutlara ulaşabilen, hatta 150 x 260 cm’yi aşan kapıların boyutlarından kaynaklanan tamamen pratik ihtiyaçlardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, bu kapı modellerinin taşınmasının pratik olarak modern kayar dolapların icadından bu yana çözülmesi kolay olmayan bir sorun teşkil ettiği söylenebilir.

Bu tür bir sorunun zekice üstesinden gelmeyi mümkün kılan üretken “hileler” arasında, şüphesiz kapıları, taşımayı kolaylaştırmak için demonte edilebilecek şekilde, ayrı veya ayrılabilir sektörlere ayırarak inşa etmek vardır.Teknik bir ihtiyacı çok hoş bir dekoratif forma dönüştürmeyi başarmış en parlak İtalyan “ürün tasarımcılarının” (şaşırtıcı bir şekilde dünyanın en iyisi olarak kabul edilirler) gerçek bir “icadıdır”, bu da yayılmaya önemli ölçüde katkıda bulunmuştur.

Sürgülü gardroplar’ın yaygın kullanımına. Hemen söyleyelim ki, “sektörlerde” veya “duvar kaplama” sürgülü kapılardan bahsettiğimizde, içi boş ahşap lifinden (yani içi hafifletilmiş) paralelyüzler oluşturarak elde edilen ahşap veya ahşap lifinden panelleri kastediyoruz katı iç çerçevelere ince sunta, Orta Yoğunlukta veya kontrplak uygulamak. Bu şekilde elde edilen paneller genellikle tüm kapının yarısına eşit bir yüksekliğe ve 3 ila 5 cm arasında değişen bir kalınlığa sahiptir.

Üst panel (aynı zamanda jargonda “sektör” veya “duvar kaplama” olarak da bilinir) ile alt panel arasındaki birleşim, taşımanın gerektirdiği durumlarda kapının sökülüp tekrar monte edilmesini sağlayan sağlam metal sabitlemeler sayesinde gerçekleşir. bununla birlikte, bir panel ile diğeri arasına, başka bir yapı elemanının, başka bir özde, başka bir renkte yapılabilen ve hatta bir kulpun yerleştirilmesi için düzenlenebilen yerleştirilmesine izin verirler.

Örtüşen panelli sürgülü gardrop modelleri

Bu nedenle, özünde, belirli sayıda panelin üst üste bindirilerek birleştirilmesine odaklanan, birbiriyle birleştiğinde çok hoş ve zarif tasarımlara hayat veren, kesinlikle alanı “monoton” hale getirme yeteneğine sahip bir üretim sistemidir. tamamen pürüzsüz bir sürgülü gardrop görünümü.

Bu paragrafa eşlik eden iki örnekte sunulan gardroplar, bu tip kapılardan yapılabilecek kullanımın oldukça simgesidir. İlk durumda, aralarında çok ince bir meşe ağacının göze çarptığı, muhteşem opak kenevir renginde lake ile kaplanmış iki üst üste binen panele bölünmüş 150 x 260 cm kapılarla donatılmış bir gardroptur.

Bu “insert”, yüzyıllardır şüphesiz “kakmayı” temsil eden şeye, yani aynı mobilya parçasına “farklılaştırılmış” renk ve madde öğelerinin eklenmesini sağlayan dekoratif bir biçime benziyor. Bu nedenle, bu eklerin kullanımı, tamamen teknik bir sorunun (taşıma sorunu) çözülmesiyle elde edilse bile, bu fotoğraflarda kolayca görülebileceği gibi, kullanım pratikliği ile birleştirilebilen tamamen dekoratif bir değer kazanır.

Ekin gerçek bir “sap” olarak kullanılmasına. İlk durumda, kapının tüm yüzeyini yatay olarak geçen ahşap “kural” içinde yatay bir kesi ile elde edilen çok küçük bir kulptur. İkinci durumda ise kapıları oluşturan iki panel arasına yerleştirilen yatay ahşap bandın dikey olarak oyulması ile elde edilen bir çatlaktır.

gardrop tasarımının, kapının içine oturan dekoratif unsurun boyutlarına göre büyük ölçüde değiştiğinin altını çizmek oldukça gereksizdir: Mobilyanın estetiğini hafifletmek ve tercih etmek isteniyorsa, aslında değeri minimum olacaktır.

Sadece ince bir yatay ahşap eleman tarafından kesintiye uğrayan bir kapı türüdür ve gardrop tasarımında daha yüksek ve daha baskın bir bant yerleştirmeyi tercih ederseniz, bunun yerine daha belirgin ve dekoratif olacaktır.

Bu gardrobun ortasına konumlandırılan, örneğin yaklaşık 16 cm yüksekliğinde, gerçek kaplamalı ahşaptan yapılmıştır ve “çamur” ile boyanmış sürgülü bir gardrop içinde sıcak “bal” renginin yarattığı kontrast sayesinde özellikle ilgi çekicidir. çok zarif ve hoş.

Örtüşen panelli sürgülü gardrop nedir

Her iki durumda da bunlar özellikle ahşap “gece aksesuarları” ile kombinasyon için uygun modellerdir. Aslında, “tek renkli” bir yatak odası mobilyasının monotonluğunu kırmak için, genellikle özünü hatırlatan bir gardropla birlikte yerleştirildiğinde çok hoş setler oluşturan şifonyerler ve komodinler oluşturmak için ahşap kullanılır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu gardrop modelinin konsepti çok büyük kapıların taşınmasıyla ilgili sorunlardan kaynaklanmaktadır, ancak bu, tasarımcıların aynı üretim sistemini daha “normal” boyutlarda kapılarla donatılmış gardroplar oluşturmak için kullanmalarını engellememiştir bu fotoğraflarda sunulanlar.

Aslında sektör kapılarının 90/100 ve 120 cm elemanlar için de kullanılmasını öngören modeller var, ancak bunların bazı özel çeşitlerinin estetik değerini en iyi şekilde bol ölçülere sahip olduklarında ifade ettiğini söylemeye gerek yok.

Bu paragrafta gösterilenlerin, piyasada bulunan bu tip sürgülü dolapların sayısız örneğinden sadece ikisi olduğunun altını çizmek önemlidir. En pürüzsüz ve en düzenli olandan en özel ve dekoratif olana kadar değişirler ve ortak yapıcı ayrıcalıklarını korurken, hepsi, akıllıca ve yetkin bir şekilde kullanıldıklarında özellikle belirgin olabilecek kendi farklı kişiliklerini nasıl ifade edeceklerini bilirler.

Bu nedenle, kendi yaşam tarzını ifade edebilecek bir ev isteyenler için uzman profesyonellerin özel mobilya önerileri oluşturduğu KCRRAYDOLAP mağazalarında alınabilecek sayısız öneriden bir diğeri de bu.