06
Tem

Ray Dolap Modelleri

Ray Dolap Modelleri, Fiyatları, Çeşitleri Gibi sorularınızı yanıtlıyor sizlerin isteği doğrultusunda en güzel tasarımları hizmetinize sunuyoruz. Bizlere bu konuda iletişim sağlayarak hangi gün ve modelde yapılacağına karar verin, sizlere özel dolapları eviniz ile birleştirelim..

Ray Dolap Nedir?

Ray dolap sistemleri, insanların hayatını kolaylaştıran çözümler sunar; Pratik, fonksiyonel ve şık mobilyalardır. Ray dolap sistemleri, dar alanlarda etkin depolama çözümleri sunduğu için oldukça tercih edilmektedir.

Raylı dolap sistemlerinde kayar kapakların bulunması küçük alanlarda dolabın rahatlıkla kullanılmasına olanak sağlar. Kapı açılması için gereken ek alandan kaçınan bu sistemler ile alandan tasarruf sağlarken aynı zamanda odaların daha ferah görünmesini sağlarsınız.

Şıklığı ile öne çıkan mobilyalarda ergonomik tasarımı sayesinde üst düzey kullanıcı konforu sağlayan raylı dolap modelleri yer almaktadır.  Raylı dolaplar tercih edilirse odadaki yatak, şifonyer veya komodin gibi diğer mobilyalar için geniş bir kullanım alanı sunar.  Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen raylı dolap sistemleri, kullanım kolaylığı ve özelleştirilebilir iç ve dış yapısı ile tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Raylı dolap sistemleri, isteğinize göre değiştirilebilen tasarımları sayesinde görsel olarak diğer mobilyalarınıza da uyum sağlar.  Bu dolap sistemlerinin bir diğer avantajı da raylı dolap kapak sistemlerinin çocuklar tarafından kolayca açılamamasıdır.  Böylece çocuklarınız için de daha güvenilir bir ortam yaratmış olursunuz.

Laminat ve MDF lake gibi dayanıklı malzemelerden üretilen dolaplarınızı uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.  İçte ve dışta kullanılan malzemeler sayesinde hem genel dolap tasarımında hem de diğer mobilyalarınızda bütünlük sağlayabilirsiniz.

Ray Dolap Kullanımının Avantajları

Raylı dolapların tercih edilme nedenlerinden biri, başlangıçta tabandan tavana alan sunmasıdır.  Mümkün olan tüm yüksekliklerde yapılabilen ray dolaplar, kullanılacak alana tam olarak uyum sağladığı için evinize özel yapılabilir.  Satın aldığınız standart kabinetlerde mevcut olan alanın %60’ını etkin bir şekilde kullanırken, özel olarak hazırlanmış raylı dolaplarınızda mevcut olan alanın %100’ünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İstekleriniz doğrultusunda oluşturulan raylı dolap ölçüleri teknik resim ile son halini alır.  Bu teknik çizimler sayesinde, gardırobunuzun montajdan sonra nasıl görüneceğini tam olarak kontrol edebilir ve beğenmediğiniz parçaları yeniden şekillendirebilirsiniz.  Korkuluk dolabının dış ölçüleri belirlendikten sonra istek ve ihtiyaçlarınıza göre son iç donanıma karar verebilirsiniz.  Bu da dolabınızı en etkili ve verimli şekilde kullanmanızı sağlar.

Özelleştirilebilir olması ve ihtiyaçlara göre tasarlanabilmesi, bu tip dolapların çok tercih edilmesinin sebepleri arasında önemli bir rol oynamaktadır.  Dolapların içinde sadece kıyafetleriniz için değil, takılarınız, kemeriniz ve hatta gizli kasanız için özel bir bölme için de alan yaratabilirsiniz.  Küçük evlerdeki raylı dolap sistemleri de ekstra bir giyinme odasını gereksiz kılmakta ve geniş bir uygulama yelpazesi sunmaktadır.

 

 Mekan Tasarımına Göre Ray Dolap Kullanımı

Raylı dolabınızı sipariş etmeden önce, dolabınızın iç tasarımına karar verirken dolap gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bu dolabın avantajlarından biri de sadece yatak odasında değil, mutfak veya çatı katı gibi evin her yerinde kullanılabilmesidir.

Kullanım alanını seçtikten sonra dolabınızda bulunduracağınız eşyaların listesini bu alana göre yaparak en uygun iç mekan tasarımına karar verebilirsiniz. Standart dolaplara göre dolap içlerinin özelleştirilebilir olması raylı dolapları tercih edilir kılan özelliklerden biridir.

  • Katlı kazak bölmeleri,
  • Elbise askıları,
  • Pantolonlar,
  • Kemerler ve eşarplar

Gibi seçeneklerle depolamaya ihtiyaç duyan birçok giysinizi tek bir yerde saklayabilirsiniz.  Ayrıca dolap içinde kullanılacak bölmeleri yan yana dizmek yerine, dolabınızda bulundurduğunuz eşyaların kullanım sırasını belirleyerek ve dolabın içini bu kullanım alışkanlığına göre tasarlayarak kullanım sırasında zamandan tasarruf edersiniz.

Ray dolap fiyatlarına göre sunduğu maksimum verim sayesinde standart dolaplara göre daha avantajlıdır.  Kullanılan malzeme ve boyutuna göre, monte edilecek alan belirlenir. Kolayca kurulumu sağlanır.

FİRMAMIZ