13
Eyl

Soyunma Odası Modelleri

Soyunma Odası Modelleri, Giysiler kişiliğimizi iletir. Soyunma odalarımızdaki dolaplar da. Sadelik, rahatlık ve düzen duygusu uyandıran şekiller, bu tür mekanlarda kulplar için vazgeçilmez kavramlardır .

Evinizde bu tür bir alan yaratmak için, karar vermeniz gereken ilk şey, soyunma odanıza ayrılmış bir odaya sahip olmak isteyip istemediğiniz (veya mevcut alana bağlı olarak yapabilirseniz) veya tam tersine, karar vermeniz gereken şeydir. yatak odanızın bir parçası olarak entegre etmeyi tercih edin. Giysilerinizi ve aksesuarlarınızı biraz daha koruma altına almak için kapılarla gizlenerek genel bir organizasyon havasına katkıda bulunmanızı öneririz.

Giyinme odanızın kapılarının, malzeme ve renk olarak yatak odanızın geri kalanıyla uyumlu olması önemlidir. Aynı dolap içi ve raflarda, çekmecelerde ve diğer tamamlayıcılarda olması gereken bir kombinasyon. Bu mobilya parçasının düzgün çalışmasını sağlamak için doğru düğme ve kulp seçimi çok önemlidir . Kulplar , büyük boyutlu kapılar ve çekmeceler için mükemmeldir ve ayrıca daha küçük boyutlu çekmeceler için sonsuz sayıda topuz kombinasyonuna izin verir. Bu tamamlayıcılar giyinme odanıza kişilik katar ve dahası, alanınızı daha pratik ve işlevsel hale getirmek için vazgeçilmez bir unsurdur

Bu alandan en iyi şekilde yararlanmak için dolaplarınıza bir elbise askısı ve bol miktarda iç raf eklemenizi öneririz. Hatta en sevdiğiniz kıyafetleri her zaman elinizin altında bulundurmak için kapıların iç kısmına ceket askıları takarak daha fazla faydalanabilirsiniz. İç bölmeli çekmeceler kemer, kravat, iç çamaşırı gibi eşyalarınızı daha kolay saklamanıza olanak sağlar . Mücevherleriniz ve bijuterileriniz için özel bir raf yapmayı unutmayın, elinizin altında olması tüm görünümleriniz için mükemmel bir kombinasyon sağlar!

Ayakkabılarınızın da kendi özel alanı olmalıdır. Ayakkabı ağacı, ayakkabılarınızın hem şeklinin hem de durumunun iyi korunmasını sağlarken, aynı zamanda kolayca erişebileceğiniz bir yerde olmasını sağlar. Şeffaf kutular ayrıca onları saklamanın ve şapka, eşarp ve eldiven gibi daha mevsimlik kıyafetleri saklamak için iyi bir yoldur.

Şu sıralar gardıroplarımızı değiştirmenin ortasındayız. Kıyafetlerinizi değiştirmek yerine, kendi soyunma odanızı yaratmanın ilk adımlarını atmanız gerekip gerekmediğini dikkatlice düşünün.

 

Soyunma odası için neler yapılabilir?

Soyunma odası fikirlerini saatlerce inceleyebiliriz. Mükemmel bir şekilde dizilmiş sıra sıra ayakkabılardan daha tatmin edici olan şey, giysiler renk düzeninde asılı, sıfır dağınıklık, sıfır dağınıklık, tamamen rüya gibi. Ve aslında, soyunma odaları bir zamanlar modern evler için ayrılmışken, hızla ev sahipleri için olmazsa olmaz hale geliyorlar.

‘Giyinme odaları ve gömme gömme dolaplar hızla bir yatak odası içinde en çok arzu edilen alanlardan biri haline geliyor. Bu alanlar yalnızca en üst düzeyde lüks sunmakla kalmaz, mevcut alanın her santimetresinden en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olur ve herhangi bir oda boyutuna uyacak şekilde tasarlanabilir. Ismarlama oldukları için, onları giyinme şeklinizi tamamlamak için tamamen özelleştirebilirsiniz, örneğin, çok sayıda uzun elbiseniz varsa raylar ayrılmaz olacaktır, oysa ayakkabıları seviyorsanız, çekmeceli veya güvercin deliği saklama, görmenize ve kolay kazanmanıza yardımcı olabilir. En sevdiğiniz parçalara erişin.

Soyunma odalarını sevmek için başka bir neden? Genellikle oldukça gizli bir alan olarak, evinizde daha sık kullanılan odalarda kullanmaya cesaret edemeyeceğiniz renkler, baskılar ve fikirlerle deneyler yaparak dekora gerçekten düşkün olabilirsiniz. Cesur duvar kağıtlarından neon renk şemalarına kadar burada size ilham verecek pek çok şey var, oh ve elbette, orada da bazı pratik dolap düzenleme fikirleri var.

Tamamen renk şemaları ve zarif duvar kağıtları ile ilgili birçok güzel giyinme odası fikrini incelemeden önce, bir giyinme odası tasarlamanın pratik tarafına odaklanalım. Tamamen sıfırdan başlıyorsanız, kıyafetlerinizi nasıl saklamak istediğinizi ve hangi düzenin sizin için en iyi olacağını değerlendirmeniz gerekir.

 

Gardrop seçeneği nasıl olmalı!

İyi bir gardrop organizasyonu, işlevsel ve yaşam tarzınıza göre uyarlanmış bir giyinme odası yaratacaktır. Giysilerinizi katlamayı mı yoksa asmayı mı seveceğinizi düşünün. Her şeyin görünür olmasını ve erişiminin kolay olmasını veya kapıların arkasına gizlenmesini mi istiyorsunuz? Ne kadar ray alanına ihtiyacınız olacak v kaç çekmece? Ayakkabı ve çanta saklama da bir faktör ve ayrıca hacimli kazaklar, kabanlar ve ceketler gibi sezon dışı giysiler için alan.

Alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için, özel alanınız için tasarlanmış yerleşik depolama ile ısmarlama yapmayı düşünün. Dolabınızın sadece dışarıdan nasıl göründüğünü değil, aynı zamanda içindeki konfigürasyonu da söyleyebilirler, böylece ihtiyaçlarınız için hangi düzenin en iyi olacağına karar verebilirsiniz.

Soyunma odanızda yer varsa, bir sedir, bank veya pencere kenarı eklemek, ayakkabılarınızı giyerken oturmak veya ne giyeceğinize karar verirken kıyafetlerinize bakmak için kullanışlı bir alan sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ikiye katlayabilir. depolamak. Osmanlılar, ceket ve süveter gibi kolayca erişmek isteyebileceğiniz, daha hacimli, mevsimlik kıyafetleri tutmak için idealdir. Ayrıca harika bir çanta veya ayakkabı saklama alanı da sağlarlar.

Aydınlatma, bir renk şeması seçmek veya mükemmel donanımı seçmek kadar heyecan verici olmayabilir, ancak işlevsel bir giyinme odası tasarlamanın anahtarıdır. Giyinme odaları daha karanlık alanlar olma eğilimindedir ve genellikle penceresizdir, bu nedenle iyi aydınlatılmalarını sağlamak çok önemlidir.

Güçlü bir tepe lambası isteyeceksiniz, ancak gardıropların içine spot ışıkları veya LED şerit ışıkları ekleyerek sertliği azaltın. Bu, içinde ne olduğunu anında görmeyi kolaylaştırır, aynı zamanda gömme dolaba o göz alıcı, lüks hissi ekler.

Dumanlı gri bir şema, giyinme odasına sofistike bir kenar vermek için mükemmeldir. Ayrıca, tüm bu doğramalar devam ederken, depolama duvarlarını kırmak için yumuşak, ince bir desene sahip olmak güzel. Giyinme odası, deney yapmak için mükemmel bir yerdir, bu yüzden istediğiniz kadar cesur olun, ancak ince bir metalik parlaklığa sahip bu mavi tonlu çim kumaş duvar kaplamasını seviyoruz, monokrom alana doku katıyor ve alanın etrafına daha fazla ışık yansıtıyor.

 

Şık Masa aksesuarları

Bir tuvalet masası, kompakt olsa bile, giyinme odasına harika bir ektir. Küçük aksesuarları, takıları ve makyaj malzemelerini saklamak için mükemmel bir alan yaratırlar. Ayrıca giyinme odasına bir makyaj alanı eklemek, yatak odasında da yer açabilir. Sadece alanın iyi aydınlatıldığından emin olun ve hazırlanmak için hem pratik hem de güzel bir alan haline getirmek için yukarıya büyük bir ayna asın.

Kapıları duvar kağıdı yapmak, bir giyinme odasını renk ve desen ekleyerek dönüştürmenin gerçekten basit bir yoludur. Kapılarınız duvara tam oturuyorsa, onları tamamen duvar kağıdı ile sorunsuz bir şekilde bütünleşecek şekilde duvar kağıdı yapabilir veya bu giyinme odasından ilham alarak tüm gardırobunuza duvar kağıdı ekleyebilirsiniz. Bu ebeveyn yatak odasının giyinme alanında kullanılan duvar kağıdı kcrraydolap baskısıdır.

Bir giyinme odası tasarımıyla eğlenin ve duvarlara duvar kağıdı yapıştırmak yerine tavana da taşıyın. Bu, özellikle yoğun bir baskı veya koyu bir renk tercih ediyorsanız, odanın sınırlarını bulanıklaştırabileceği ve daha geniş bir alanı ima edebileceği için harika bir küçük dolap fikridir . Alanı tekrar daha büyük hissettirmek için duvarlarla sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan dolaplar için bir renk seçin.

Giyinme odanız dar bir alana sahipse, daha koyu tonlar seçerek alanı genişletmeye yardımcı olun. Bu soyunma odasında da görebileceğiniz gibi, sadece sofistike, erkeksi bir hava yaratmakla kalmayıp aynı zamanda odanın kenarlarını tam olarak göremediğiniz için odayı daha açık hissettiren mürekkepli ahşap dolaplarla kaplı. Donanımın da olmadığına dikkat edin, bu nedenle hiçbir şey boşluğa yapışmaz ve gereksiz görsel karmaşa yaratmaz.