13
Tem

Sürgü kapak Dolap

Sürgü kapak Dolap

Sürgü kapak dolap sürgülü dolaplar kapaklı dolap modelleri son dönemde en çok aranan mobilyalar arasında olmuştur. Sürgülü kapa dolaplar kimileri için pratiklik, kimileri için yer tasarrufu açısından daha kullanışlı olan sürgü kapak dolapları raylı klozet olarak da bilinen sürme kapılı dolaplar, yatak odası takımlarında en çok tercih edilen dolap sistemleridir.  Şıklığı ve zarafeti bir arada sunan sürgü kapak dolap sistemleri, daha uzun ömürlü olmaları nedeniyle tercih edilmektedir.

Ayrıca kapaklı dolaplarda kapı açma kısmı sayesinde daha fazla alana ihtiyaç duyulurken, ön kapı açma alanına ihtiyaç duyulmaması raylı dolaplara büyük avantaj sağlamaktadır.

Sürgü kapak dolap özellikleri

Sürgülü dolabın en önemli özelliklerinden biri, dolap kapaklarının menteşe veya dışa açılma sistemine bağlı olmayıp bir ray üzerinde yana veya içe doğru açılmasıdır.  Evin birden fazla bölümünde tercih edilebilir ve özellikle yatak odalarında son zamanlarda en çok tercih edilen dolap çeşididir.  Ayrıca giriş veya hol alanında gardırop seçimi yapılırken sürgülü raylı dolapların kullanımı son zamanlarda önemli ölçüde artmıştır.

 Sürgülü kapak dolapların kullanmanın avantajları nelerdir?

Sürgü kapak dolap evinizde bulunduğu odada dolap kapaklarının açılması nedeniyle kapladığı alan oldukça büyüktür.  Odanız sizin için küçük veya sıkışıksa, raylı dolap seçerek yerden oldukça tasarruf edebilirsiniz.  Çünkü sürgülü klozet kapıları, diğer dolapların kapılarının kapladığı alanı kaplamamaktadır.  Yani daha fazla yerden tasarruf etmek istiyorsanız sürgülü gardırop sizin için ideal bir seçimdir.

Raylı sürgülü gardırop özellikle çocuklu aileler için oldukça kullanışlıdır.  Korkuluk sürgülü gardırop çocukların açması veya ulaşması kolay olmadığı için gardırobunuz ve dolayısıyla çocuğunuz daha güvende olacaktır.

Odanız sizin için küçük veya dar ise sürgülü gardırop tercih ederek yerden tasarruf edebilirsiniz.  Ayrıca raylı ve boy aynalı gardırobunuzu seçerseniz odanız daha büyük veya daha ferah görünecektir.  Aynı zamanda raylı sürgülü gardırobunuzu daha açık renklerde seçmeniz odanızın daha büyük veya ferah görünmesini sağlayacaktır.

Son birkaç yılda çok popüler olan birçok farklı raylı klozet türü vardır, ancak ihtiyaçlarınıza veya tarzınıza uygun özel bir klozet dolabına sahip olmak mümkündür.  Özel sürgü raylı gardırobun en büyük avantajı, iç tasarımı istediğiniz gibi özelleştirebilmenizdir.  Eğer böyle bir düşünceniz varsa kullanılan malzemenin kalitesine özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Kaliteli malzemeden üretilmiş sürme raylı klozet almayı düşünüyorsanız diğer normal klozetlere göre daha uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz.  Sürgülü raylı dolaplar diğer normal dolaplara göre daha uzun ömürlüdür.

 

Hangi sürgü kapak dolap seçilmelidir?

Sürgü kapak dolap, adını kapılarının ray veya sürme sisteminden alır.  Her evde bulunan bu dolaplar, özellikle işlevleriyle ilgili olarak birden fazla sınıflandırmaya tabidir.

Bir evde özellikle dolap olarak Banyo dolabı, gardırop, mutfak dolabı vestiyer gibi farklı bölümler bulunmaktadır.

Sürgü kapak dolaplar, geniş depolama alanları sunan uzun gardıroplar olarak bilinmektedir. Bu sürgü kapak dolapların kullanım alanı, giysiler, aksesuarlar, kozmetik ürünler ve gizlenebilir valizler gibi pek çok ürüne yer açarak güvenli saklama koşullarını sağlamasıdır. Ek depolama birimlerine ihtiyaç duymadan ürünlerinizi yerleştirmek için kullanılırlar.

Evdeki en önemli eşyalar arasında yer alan bu dolapları seçerken göz önünde bulundurulması gereken birden fazla kriter vardır.  Evin genişliği, kullanıcıların ihtiyaçları, mekanınızın şekli, kullanıcıların zevkleri veya tercihleri ​​ve hatta bütçe dikkate alınarak en uygun seçenek aranmalıdır. Bu seçenekleri özellikle aşağıda ki gibi sıralayabilir:

Evinizin genişliği

Kullanıcı gereksinimleri

Odanızın şekli

Kullanıcıların renk zevki

Kullanıcının özel tercihleri

Alıcının bütçesi gibi faktörler dolap seçimlerinizi etkileyecek faktörler arasındadır.