21
Eki

Sürgülü alçıpan gardrop

Sürgülü alçıpan gardrop alçıpan dolaplar, sürgülü gardrop fiyatları, Küçük bir alana sahip bir dairenin her sahibi, alan eksikliği sorununa aşinadır. Aile çok sayıda insandan oluşuyorsa, eşyaları saklamak için alan ihtiyacı artar. Ek mobilya satın almak her zaman iyi bir seçenek değildir, çünkü yeni gardırop her zaman odanın iç kısmına sığmayabilir ve siparişe göre ürünlerin imalatına yüksek bir fiyat eşlik eder. Bu sorun için bir seçenek var – kendi ellerinizle alçıpandan bir gardırop yapın.

Avantajlar ve özellikler

Alçıpan dolap, birçok avantajı birleştiren mobilyalardır:

konfor ve pratiklik;

düşük maliyetli;

odanın içi ile uyumlu orijinal bir ürün yaratma fırsatı var;

alçıpan, toksik olmayan ve radyoaktif olmayan çevre dostu bir malzemeyi ifade eder.

ürün iyi bir ısı yalıtımına sahiptir;

aydınlatma benzer dolaplara monte edilebilir;

Alçıpan levhalar sıvanabilir ve boyanabilir.

Paris alçısından ev yapımı bir gardırop yapmak istiyorsanız, bu tür mobilyaların bazı özelliklerini tanımanız gerekir:

benzer mobilyalar, taşınamayan ankastre ürünler kategorisine girer;

alçı mekanik hasara karşı dayanıklı değildir ve bu nedenle ağır şeyleri saklamak için bir gardırop kullanılması önerilmez.

Dolap, odadaki belirli bir yer için yapılmıştır, bu nedenle her bir eleman açıklığın boyutuna bağlı olarak ölçülmeli ve kesilmelidir. Her duvar doğru açıya sahip değildir, bu nedenle önceden parça yapmak mümkün değildir.

Dairenin iç tasarımında uygulama

Alçıpan geniş bir uygulama alanına sahiptir. Sömürü olanakları sadece hayal gücünüzle sınırlı olacaktır. Bu malzemeyi raflar, çeşitli kemerler, nişler, bölmeler ve diğer bileşenler oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bu tasarıma herhangi bir şekil verebilirsiniz, bu da herhangi bir tasarım hayal gücünü kullanmayı mümkün kılar.

Bu malzemeden dolapların popülaritesini belirtmekte fayda var. Tasarımı en küçük ayrıntısına kadar düşünerek herhangi bir odaya mobilya kurabilirsiniz.Ürün herhangi bir boyuta, sıra dışı şekle ve stile sahip olabilir.

Bir niş ile donatılmış, alçıpandan yapılmış popüler dolaplar. Bu bileşenleri kullanmanın avantajları sadece estetik güzelliği değil, aynı zamanda birçok işlevselliği de içerir. Kullanım amacına göre tamamen alçıdan bir niş yapabilir veya malzemeyi kaplama rolünde kullanabilirsiniz.

Çeşitli heykellerin ve sıra dışı figürlerin bulunduğu bir gardırop bölmesine TV yerleştirmek veya raf olarak kullanmak mümkündür. Birçok apartman sahibi, spot aydınlatma kurar veya çevredeki bir nişi aydınlatır. Benzer dekorasyona sahip dolaplar, odaya rahat ve romantik bir hava verir.

Banyoya alçıpan dolabı takmak, çamaşır makinesinin yeri sorununu çözer. Gerekirse rafları ve nişleri alçıpan ile de güçlendirebilirsiniz. Bu amaçlar için, metal bir çerçeveye ahşap bir çubuk yerleştirilmiştir. Bu yöntemle çamaşır makinesini gizler ve ev eşyalarını saklamak için ekstra raflar elde edersiniz.

Dolabın alt ve tavanı olarak zemini ve tavanı kullanabilirsiniz.Bu durumda kapı rayları direkt olarak takılacaktır. Bu tür mobilyalar için herhangi bir kısıtlama yoktur, bu nedenle çok yönlülüğü nedeniyle popülerdir.

İnşaat için talimatlar

Kendi elinizle paris sıvalı bir gardırop yapmak için, her adımı adım adım açıklayan talimatlara aşina olmanız gerekir. Teorik kısmı incelemek, işte olası hatalardan kaçınmanıza ve montaj sürecini kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır.

İşe hazırlık

Malzeme satın almaya ve bir kutu oluşturmaya başlamadan önce, gerekli boyutları gösteren gelecekteki bir yapının çizimini çizin. Dolabın nerede duracağına karar vermelisiniz çünkü mobilyalar duvarda olacak ve başka bir odaya taşıyamazsınız.

Boyutların hesaplanmasına dikkat edin. Asma yapıları ile birlikte her bölmenin boyutunu, rafın yüksekliğini, her çekmecenin sayısını ve yerini belirleyin. Kendiniz bir eskiz yapabilir veya hazır bir versiyon seçebilirsiniz.

Geleceğin yerine, tasarım, çekül çizgileri, inşaat veya lazer seviyesi, renkli kablo veya kurşun kalem kullanılarak işaretlenir.Lazer seviye yardımı ile taban yüzeyinin geometrisini ve açıları doğru bir şekilde ölçebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Çerçeve montajı ve bitirme

Projenizde yardımcı aydınlatma varsa, çerçevenin çerçevesi üzerinde çalışmadan önce kabloları bağlayın. İskeletin yapımı için metalin uygun profili, ancak kabin önemli bir yükü temsil edecekse, ahşap bir kiriş seçin. Ahşabın kaliteli ve iyi kurutulmuş olması gerekir. Aksi takdirde, tüm yapı kuruduktan sonra deforme olacaktır.

Kılavuz profilini yapılan işaretlere göre dübel çivileri kullanarak monte edin. Tabana bağlı her yapısal elemanın kauçuk yalıtım ile yapıştırılması gerektiğini unutmayın.

Bu önlemler yapının büzülme veya sıcaklık değişimlerine tepki vermesini engeller. Çerçeve, maksimum sağlamlığı sağlamak için konstrüksiyona tam olarak uygun olarak monte edilmelidir.

Çerçeveli çerçeve, bölümleri kurarken olduğu gibidir. Alçı levhayı elektrikli bir testere kullanarak önceden kesin, artan gücün gerekli olduğu alanlarda, ızgara deseninde çift kat kaplama düşünmeniz gerekir.

Gardırobunuz yüksek nemli bir odada olacaksa, uzmanlar neme dayanıklı olduğu için yeşil alçıpan kullanmanızı önerir.

Tüm çerçeveyi kestikten sonra, dolaptaki derzleri ve dikişleri boyutlandırmaya başlayın. Bu amaçlar için özel bir ağ ve bant satıldı. Ayrıca delikli köşeleri yapıştırmalı ve yüzeyi dökmelisiniz.

Tüm adımları tamamladıktan sonra post-processing yapabilirsiniz. Mobilyaların içi, odanın duvarlarıyla aynı renge boyanabilir. Bu eylem, odadaki alanı görsel olarak artıracaktır. Rafları yapıştırmak için uygun duvar kağıdı veya vinil film. Yüzeyi doldurmayı unutmayın.

Alçıpan gardırop kapıları farklı malzemelerden yapılabilir:

suntalar;

sertleştirilmiş cam

arkada özel bir filmle bantlanmış özel ayna.

Kapının yüzeyi genellikle doğayı, çizgi film karakterlerini ve diğer görüntüleri betimleyen çizimlerle süslenir.

Kendiniz böyle bir kabine yapmak zor bir iş değildir. Bu kılavuzu ayrıntılı olarak incelerseniz, görevle hızlı bir şekilde başa çıkabilirsiniz.