19
Tem

Takı dolabı

Takı dolabı

Takı dolabı Takı dolabı modelleri, Çeşitleri, Fiyatları almaya karar verdiğiniz an önceliğiniz ihtiyaçlarınızı başarılı bir şekilde karşılamak olmalıdır.  Elbette şık görünen dekorasyon ürünlerini tercih etmek istersiniz ama ihtiyacınızı karşılamayan herhangi bir mobilya evinizi sadece daraltacaktır.  Bu nedenle satın almayı düşündüğünüz takı dolabı için gereksinimlerinizi kontrol edin.

Hangi aksesuarları kullanacağınızı ve bu aksesuarların nasıl saklanması gerektiğini başarılı bir şekilde belirleyebilirseniz uzun vadeli bir çözüme sahip olabilirsiniz.  Küpeler için ayrılmış alanı, kolye ve bilekliklerinizi asabileceğiniz, saatlerinizi kutularda saklayabileceğiniz bölmeli mücevher dolabı kullanım kolaylığı sunuyor.  Makyaj malzemeleri için pratik raflara sahip, asma kancaları ile rahat kullanım sunan takı dolabı modellerini her zaman tercih edebilirsiniz.

Takı dolabı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Takı kullanımı hem erkekler hem de kadınlar arasında çok popüler ve yaygın bir alışkanlık olmasına rağmen, bu eşyaları saklamak da bir o kadar zordur.

Takı kullanımı hem erkekler hem de kadınlar arasında çok popüler ve yaygın bir alışkanlık olmasına rağmen, bu eşyaları saklamak da bir o kadar zordur.  İşte takı dolapları tam da bu noktada işinizi kolaylaştıracak olan eşyalardır. Erkekler saatlerini, kol düğmelerini ya da kravat iğnelerini saklamakta zorlanırken, kadınlar için durum biraz daha zorlayıcı ve yorucu olabiliyor.

Küpe, kolye, bilezik, broş, saat, toka gibi fazla takılarını saklamakta zorlanan kadınlar için alternatif ve şık saklama yöntemleri sunuluyor.  Bu noktada takı dolabı kullanımı, birçok dağınıklığı ortadan kaldırdığı ve aynı anda birden fazla çözüm sunduğu için tercih edilebilecek mobilyalar arasında yer almaktadır.

 Malzeme kalitesine dikkat edin

Sadece takı dolabı alırken değil, mobilya alırken de malzemenin kalitesine dikkat etmelisiniz.  Malzeme kalitesine bakarken hem ahşabı hem de birleştirme malzemelerini kontrol etmeyi unutmayınız.  Güçlü menteşelere, pürüzsüz dengeye ve yüksek kaliteli ahşaba sahip ürünler uzun ömürlüdür.

Takı dolabı ürünleri bazen banyo gibi rutubetli odalarda kullanıldığı için paslanmaz çelik gibi kombine malzemelerden yapılmalıdır.  Mobilyalar suya ve neme dayanıklı olmalı, ayaklarda suyla temasını kesen parçalar bulunmalıdır.  Temizlemesi kolay olan ve mümkünse nemli bir bezle temizlediğinizde şişme yapmayan takı dolabı modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İlham verecek mücevher dolabı modelleri

Takı dolabı ürünlerinde özellikle, duvara monte modeller, yerden tasarruf etmek isteyenler için oldukça faydalıdır.  Üstünde ayna bulunan ve takılarınızı ayrı ayrı asabilmenizi sağlayan bu dolap sayesinde eşyalarınızı düzenli tutabilmeniz mümkün hale gelir. Ayrıca bu ürün fazla yer kaplamadığı için evinizde yer sorunu da yaşamazsınız.

Duvara montelenen takı dolabı modelleri kapaklı veya kapaksız olabilir.  Bu kapaksız modelin üzerindeki ayna sayesinde makyaj kolaylığı da sağlamaktadır.  Takılarınızı sergilemek ve takı dolabını dekoratif bir mobilya parçası olarak kullanmak istiyorsanız kapaksız modelleri tercih edebilirsiniz.

Yer sorunu olmayanlar için oldukça keyifli bir çözüm olan bu takı dolabı ayaklı modelleri ile küçük bir Gardrop bile tasarlanabilir.  Bu modelle birlikte kullanabileceğiniz raflar ve banklar sayesinde sıra dışı bir gardrob’a sahip olabilirsiniz. Kapağı tamamen cam olan bu modeller, geniş saklama alanları sayesinde takı ve makyaj malzemeleriniz için de sipariş vermenizi sağlamaktadır.

Dolabınız ile birlikte kullanabileceğiniz ve yerden tasarruf edebileceğiniz bu model, sürgülü olduğu için duvar ile dolap arasındaki boşluklarda tercih edilebilir.  Her şeyi organize etmeyi ve gözden kaçırmamayı tercih edenler için bir çözüm sunan takı dolabı modeli, dar alanlar için başarılı çözümler sunmaktadır.

Ne kadar çok mücevheriniz varsa, ihtiyacınız olan çözüm o kadar ayrıntılı olmalıdır.  Çok sayıda takıyı net bir şekilde saklamak ve istediğiniz parçaya hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, kapsamlı bir model tercih edebilirsiniz.  Yüzük, kolye, bilezik ve küpeler için ayrı alanlara sahip olan bu modelde, yanlarda çok sayıda çekmece ve raf farklı eşyaları saklama imkanı sağlamaktadır.