08
Ara

Tv bölmeli gardrop

Tv bölmeli gardrop fotoğraf ve modelleri ile sizlere en geniş ve çeşitli yelpazeyi sunmaktadır. Böyle bir rapor, son yıllarda en çok talep edilen gardrop türlerinden birini, gardrobun ortasına bir TV yerleştirilmesine izin veren bir gardrop türünü kesinlikle göz ardı edemezdi.

Tv bölmeli gardrop Tarihi

Bu durumda bile bu mutlak bir yenilik değildir, çünkü 70’lerde Türkiye’de normal bir televizyonun sığabileceği büyüklükte açık bölmelerle donatılmış gardroplar üretmeye ve pazarlamaya başlamışlardı.

Ancak bu, en az 60 cm derinlikle karakterize edilen katod ışınlı tüp TV’lerin yaygın olduğu dönemdi. Bu, pratik olarak, zamanın gardroplarında televizyonu yerleştirmek için kurulan alanın, yeterli boyutlara sahip basit bir açık bölmeden başka bir şey olmadığı varsayılmıştır.

Şimdi durum oldukça farklı: Modern televizyonlar aslında artık eski boyutlarına sahip değiller ve çok azaltılmış kalınlıkları, çok sınırlı alanlara bile yerleştirilmelerine izin veriyor.

Bu, tasarımcıların sadece TV’yi sabitlemek için bir alana sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda onu yönlendirmenin ve aynı zamanda arkasındaki alandan yararlanmanın da mümkün olduğu gardroplar tasarlamalarına olanak sağlamıştır.

Bu, tam olarak, genişliği 100 ila 120 cm arasında değişebilen (fotoğraftaki gibi) büyük bir bölme ile merkezi olarak donatılmış, burada fotoğraflanan gardrop durumudur.

Bu alan, TV’yi sabitlemenin ve ilgili kabloları içeride gizlemenin mümkün olduğu bir kapı ile donatılmıştır. Bu kapı açılarak TV’yi yataktan en iyi şekilde görecek şekilde yönlendirmek mümkün olduğu gibi, gardırobun TV’nin arkasına gizlenen kısmının da kullanılabileceği geniş bir bölmeye ulaşmak mümkündür. bir konteyner olarak.

Tv bölmeli gardrop ebatları nedir?

Boyutları daha büyük olan bir TV’nin pratik olarak 90 dereceye kadar kendi kendine açılmasının ne kadar zor olduğu düşünülürse, söz konusu modele benzer bir model oluşturmak için gerekli olan çok yüksek malzeme ve üretim sistemleri kalitesi açıkça görülmektedir.

Bir kaç kilogram bile ağır olabilir. Aslında, bu sonucu elde etmek için, yıllar sonra bile tam bir güvenlik içinde gerçekten önemli gerilimlere dayanabilen sistemler tasarlamak gerekir.

Söz konusu özel durumda, örneğin, TV’yi desteklemesi gereken kapının, hem menteşe hem de kablolar için bir kap görevi gören sağlam bir metal direğe sabitlenmesine karar verildi. Bu dahiyane sistem sayesinde, odanın neresine saklayacağınızı asla bilemeyeceğiniz tüm o küçük şeyleri düzensizlik yaratmadan saklamak için kesinlikle yararlı olacak oldukça büyük bir arka bölme elde etmek mümkün olmuştur.

Genellikle bu gardrop modeli, TV bölmesinin altına yerleştirilmiş, hem aksesuar aletleri hem de kitap ve biblo gibi diğer nesneleri içerecek şekilde tasarlanmış bazı açık bölmelerle donatılmıştır. Bu özel durumda, mobilya parçasının tasarımını daha da çekici hale getirmek için, şekli gardırobun genel tasarımını süslemeye büyük ölçüde katkıda bulunan zarif “dış” çekmeceler sağlanmıştır.

Bir mobilya ve oturma odası görseli olabilir

TV bölümünü taçlandıran çok geniş iki kapak da unutulmamalı. Yaklaşık bir metreye bir metre genişliğinde ve 60 cm derinliğinde bir alanı kaplıyorlar: Katlanmış olarak saklanması gereken tüm bu giysi ve tekstil aksesuarlarını saklamak için gerçek bir alan madeni.

Geri kalanı için, fırfırları en aza indirme ve çıkıntıları sınırlama eğiliminde olan bu gardrop için de genel bir minimalizm belirgindir. Kulplar, kapıların dikey profillerini vurgulayan ve şekillerini düzene sokan lake metalden ince oluklardan yapılmıştır.

Cilaların en açık tonlarından, ahşap esanslarının daha koyu tonlarına kadar pek çok renk mevcuttur.