02
Eyl

TV Sehpası Modelleri

TV Sehpası Modelleri Ve Tanımı, Tv sehpaları çeşitleri ve fiyatları, TV dekoru bir oda yapabilir veya bozabilir. Alanı doğru kullanıyor musunuz? Eğlence alanlarınızı dekore etmeye gelince, TV’niz için mükemmel yeri bulmak savaşın sadece yarısıdır. TV’nin her yerinde dağınıklık olduğunda, en sevdiğiniz filmleri ve şovları izlemek rahatsız edici olabilir. Aynı zamanda, TV’yi çevreleyen alanı sıcak ve davetkar hissettirecek bir şey olmalıdır.

Eğlenceden ödün vermeden bu alanı konforlu ve davetkar hale getirmek göründüğü kadar zor değil. Önerilerimizi ve fikirlerimizi kullanarak, bu alanı tek bir öğleden sonra ve bir bütçeyle tamamen dönüştürebilirsiniz! Bu işleme başlamadan önce birkaç şey incelenmelidir.

 

TV Yüksekliği ve Boyutu

Televizyonunuzun yerini, boyutunu ve yüksekliğini göz önünde bulundurun. Mobilya ve dekorun yerleşimi, bölgedeki her şeyin ne kadar büyük veya küçük göründüğünü etkileyecektir.

Daha küçük bir TV’niz varsa, onu uzun bir eğlence sistemine yerleştirin veya duvara monte edin. Büyük veya uzun bir TV’niz varsa, çok yüksek olmasını ve en sevdiğiniz programları izlerken sizi yukarı bakmaya zorlamasını önlemek için daha kısa bir stant kullanmayı deneyin. Tavan yüksekliğinizi de hesaba katın. Alçak tavanlı bir odayı daha büyük göstermek için zemine yakın eğlence sistemlerini tercih edin.

Tarzınızı Seçin
Bu alan için özel mobilyalar aramaya başlamadan önce tarzınızı seçin. Alanı daha organik hissettirmek için evinizin geri kalanının tarzını yansıtmaya çalışın Kırsal bir stiliniz varsa, eşyalarınızın öne çıkmasına yardımcı olmak için yeşiller ve sarılar gibi doğal tonları kullanın. Evinizi birbirine bağlamak ve ona rustik bir hava vermek için antikaları kullanın.

Evinizin geri kalanı endüstriyel bir tasarımla dekore edilmişse, metal yüzeyler ve güncel ve yeni hissettiren türünün tek örneği parçalar kullanın. Eşi benzeri olmayan bir metal lamba veya ayna, bu oda için ideal bir son dokunuş olacaktır.

Yüzyıl ortası modern bir havaya sahip evler için ayna gibi ahşap aksesuarlar veya aile fotoğrafları içeren ahşap resim çerçeveleri kullanmayı deneyin. Kişisel bir dokunuş eklemek, her zaman bir alanı daha hoş ve hoş hissettirir. Şimdi bu önerileri düşündüğünüze göre, bu alanı öne çıkarmanın zamanı geldi.

TV Sehpası Dekoru için 8 Fikir

1. Dağınıklıktan Uzak Tutun
Eğlence alanınızın ışıl ışıl parıldamasını sağlamanın en iyi yolu, onu tüm dikkat dağıtıcı dağınıklıklardan arındırmaktır. Bu alanı gereksiz süslerden veya ekstra büyük süslemelerden uzak tutmak, uzun bir çalışma gününden sonra en sevdiğiniz filmin keyfini çıkarabilmenin anahtarıdır. Uzaktan kumanda, dergi, bardak altlığı gibi eşyalarınız ve evin her yerinde olmayan diğer eşyalarınız varsa, bu eğlence alanı davetsiz ve soğuk hissetmeye başlayacaktır.

Bir alanda çok fazla şey olduğunda rahatlamak zordur. Açık hissettirmek için stantta hala biraz boşluk bırakarak iyi bir denge bulmaya çalışın. Yalnızca evinizin tarzına mükemmel şekilde uyan anlamlı parçalar veya parçalar kullanın. Asılı bir televizyonun altında dairesel desenli yüksek bir masa.

2. Duygusal Parçalar Kullanın
Eğlence alanınızın dağınık olmaması için yalnızca birkaç öğeye sahip olması gerektiğinden, duygusal parçaları birleştirmeyi deneyin. Aile fotoğrafları, aile yadigarı veya geçmişinizden tarihi parçalar kullanmak, bu eğlence alanını misafirleriniz için kişisel ve davetkar hale getirecektir. Aktarılan benzersiz bir lamba gibi öğeler bile, anlam ve işlevsellik ekleyerek bu alana mükemmel bir katkı olabilir.

Burada işleri minimumda tutmaya çalışın ve küçük resim çerçeveleri veya süslemeler kullanın. Odağı televizyonda tutmak önemlidir, bu nedenle televizyondan daha küçük duygusal parçalar kullanmak, gözlerinizin önce televizyona gitmesine yardımcı olacaktır. Eğlence merkezinde inşa edilmiş ahşap ve cam.

3. Farklı Dokuları Birleştirin
TV sehpası gibi küçük alanlarla çalışmak, sınırlı seçenekleriniz olduğu anlamına gelir, bu nedenle her bir dekor parçasını dikkate almanız gerekir. Farklı dokular kullanarak standı gereksiz dekorlarla doldurmadan alanı dolu ve davetkar hale getirebilirsiniz. Eviniz bir çiftlik evi tarzına sahipse, çuval bezi parçaları ekleyin veya dokuma sepetler kullanın.

Endüstriyel bir tarza sahip evler için metal bir lamba ve deri kaplamalı dekor bulmayı deneyin. Bu, farklı doku kombinasyonlarını denemek için harika bir alandır çünkü küçük parçalar kullanacaksınız ve burada bütçenizi aşmadan karıştırıp eşleştirebileceksiniz. Bu alana doku eklemenin kolay bir yolu, her şeyi taze ve beklenmedik tutan taze çiçeklerle benzersiz şekilli veya dokulu bir vazo kullanmaktır. Lightwood ve modern bir tv konsolu.

4. Taze Yeşiller Kullanın
Bu mekanda taze çiçekler ve yeşillikler kullanmak fazla yer kaplamadan hayat ve sıcaklık getirebilir. Eğlence alanını canlı ve hareketliymiş gibi hissettiriyor ve çok ucuz bir seçenek. Taze çiçekler, bir odayı sıcak ve davetkar hissettirmenin harika bir yoludur. Alana biraz renk getirirken TV standınızı dekore etmenin huzurlu bir yolu ve en iyi yanı, dikkat dağıtıcı olmayan bir seçenek olmasıdır. Yerel çiçekçinizde mevsimlik taze çiçekler bulabilirsiniz veya bir bahçeniz varsa, kendi bahçenizden çiçek getirmek , sıkı çalışmanızı göstermenin harika bir yoludur. Köşede televizyon konsolunun yanında rahat bir koltuk.

5. Renkleri Nötr Tutun

Tarzınız ister endüstriyel, ister çiftlik evi veya yüzyıl ortası olsun, nötr renkler kullanmak, tarzınıza uymanın ve eğlence alanınızı sakinleştirici ve sıcak hissettirmenin harika bir yoludur. Nötr renkler kullanmak, en son şovları takip ederken dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldıracaktır. Daha büyük dekorasyon parçalarını nötr tutmak, taze çiçekler veya gösterdiğiniz fotoğraflar gibi küçük renk patlamaları kullanmanıza olanak tanır.

Herhangi bir dikkat dağınıklığını önlemek veya alanı bunaltıcı hissettirmek için bu alanda nötr renkli lambalar, vazolar ve resim çerçeveleri kullanmayı deneyin. Nötr renkli ahşap tv konsolu ile oturma odası iç.

6. Depolama Alanını Altına Gizleyin
TV sehpanızın saklama amaçlı açık rafları varsa dekoratif sepetler kullanarak saklama alanını gizli tutmaya çalışın. TV sehpasının altına depolama harikadır çünkü size uzaktan kumandalarınızı, konsollarınızı, filmlerinizi ve ekstra kablolarınızı kolayca koyabileceğiniz bir yer sağlar. Bununla birlikte, açık depolamayla ilgili sorun, çok hızlı bir şekilde dağınık ve dağınık hale gelebilmesidir. Dekoratif sepetler kullanmak dağınıklığı gizleyecek ve alanı temiz ve düzenli hissettirecektir.

Standınızda dağınıklığı gizlemek için dolap kapakları varsa, konuklar bittiğinde onları kapalı tutmaya çalışın ve aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için dolapları düzenli tutun. Dolap kapakları yoksa, saklama sepetleri kullanmak, gözlerinizi altındaki depodan ve standın üstü için seçtiğiniz süslemelere kadar çekecektir. Bu, bu alanın organize ve eksiksiz hissetmesine yardımcı olmanın basit bir yoludur. Beyaz duvarda asılı büyük bir düz ekran televizyon ve gri saklama kutuları olan beyaz bir zemin rafı.

7. Sezonluk Yapın
Yıl boyunca aynı dekora bağlı kalmaktan hoşlanmıyorsanız, bu alanda mevsimlik süslemeler kullanın. Yılbaşı zamanı boyunca kırmızıları ve yeşilleri kullanmak, en sevdiğiniz filmi izlerken bile size tatil neşesi getirecek. Sonbaharda turuncu ve sarı tonlarını bir araya getirmek size dışarının soğumaya başladığını hatırlatacak ve değişen yaprakların renklerini yansıtacaktır. Evinizin eğlence merkezine şenlikli bir kıvılcım getirmek için Temmuz ayında kırmızıları ve mavileri bile kullanabilirsiniz.

Mevsimlik dekorasyonlar harika çünkü bütçeye uygun, mekanda eğlenceli bir değişime izin veriyor ve insanları bir araya getiriyor. Alanı dağınıklıktan uzak tutmaya çalışın ve dikkati TV’den çekmemek için yalnızca daha küçük nesneler kullanın. Sezonluk dekorasyonu beyaz bir lamba veya ahşap bir resim çerçevesi gibi nötr parçalarla eşleştirmek, hem evinizin tarzını korumanıza hem de mekanla eğlenmenize olanak sağlayacaktır. Şömine, TV ve kayak ekipmanları ile gömme beyaz bir dolap.

8. TV Sehpası Çevresindeki Boşluğu Kullanın
TV’nin boyutuna bağlı olarak, sehpaya hiçbir şey koyamayabilirsiniz. Durum buysa, burayı güzel bir eğlence alanı yapmak için hala seçenekleriniz olacak. TV’nin arkasındaki duvarı kullanmak, aile fotoğraflarını veya anlamlı kanvas çizimleri asmanıza olanak tanır. Bu alandaki resimleri, dikkat dağınıklığını önlemek için nötr renklerde tutmaya çalışın, ancak bir renk patlaması, alana hoş ve davetkar bir katkı olacaktır. Evinize çok yakışacağını bildiğiniz dekorasyonlarınız varsa, eğlence sisteminin yanına istiflenebilir bir raf ünitesi almayı düşünün.

Bu size taze yeşilliklerinizi, aile fotoğraflarınızı ve dokulu dekorunuzu sergilemek için ihtiyacınız olan alanı sağlayacaktır. Ayrıca raf ünitesini öne çıkarabilir ve kendi başına bir gösteri parçası gibi davranabilirsiniz. Endüstriyel bir evde metalik kaplamalı birini veya çiftlik evi tarzı bir ev için beyaz badanalı ahşap raf ünitesini kullanmayı deneyin. Alanınıza uygun hale getirmek, üzerine gidecek dekor kadar önemlidir. Yine bu alanı dağınıklıktan uzak tutmaya çalışın ve alanınıza anlam ve sıcaklık getirecek öğeler kullanın.

 

WHATSAPP