21
Haz

Baza Başlıkları

Baza Başlıkları

Baza Başlıkları tanımı en basit haliyle anlatılacak olursa, ahşap veya metalden yapılmış, üzeri kumaş veyahut da deri gibi malzeme ile kaplanmış, karyolaların baş kısmında yer alan içeriğinde genelde ahşap malzeme kullanılan ve dışında yumuşağımsı dokumaları olan bir mobilya diyebiliriz.

Baza Nedir?

Bazalar genel olarak rahatlık sağlar ve yatakların yerden kalkmasını ve içirişine depolama yapılmasını sağlar.  Yüzlerce farklı renk, tip ve ebatta bulunan karyola modelleri ile yatak odanız için ideal olan karyola modeline sahip olabilir ve evinizi şıklaştırmaya başlayabilirsiniz.  Fonksiyonel konfor da sunan baza başlıklı yataklar, şifonyerleri ile bol miktarda saklama alanı sunuyor.

Ayrıca kullanmadığınız veya sezonluk giyim eşyalarınızı da temel baza sandıklarında saklayabilir ve dilediğiniz zaman bunlara ulaşabilirsiniz.  Baza, depolama açısından oldukça kullanışlı bir mobilya türüdür.

Kutu yaylı yataklar genellikle evde sürekli kullanılmayan eşyaların saklanması ve saklanması için tercih edilir.  Çıtalı çerçeve genellikle çıtalı çerçeve ve yatak ile birlikte set olarak satın alınır, ancak ayrı olarak da satın alınabilir.

Dar alanlarda bir kaide kullanmak, büyük bir yerden tasarruf sağlar.  Kaide üzerine konulan yatak kısmı kaldırıldığında, alt kısmında büyük bir sandık görevi gören ve birçok eşyanın saklanabileceği gizli bir bölme bulunmaktadır.

Baza ayaklı modeller

Tek kişilik baza, çift kişilik baza, yuvarlak baza veya panjur baza olarak çeşitli versiyonlarda üretilmektedir.  Panjur baza olarak adlandırılan baza modelinde karyola ayakucunda saklama yeri yoktur, tek işlevi yatağı yerden uzak tutmaktır.  Bu tip baza genellikle otel, yurt, sosyal tesis gibi mekanlarda tercih edilir ve ev kullanımı için ideal değildir.  Dairelerde sandıklı çıtalı çerçeve tercih edilmektedir.

Baza Başlıklarında Kullanılan malzeme, ölçü ve renge göre baza ve baza başlığı modelleri ve çeşitleri farklı fiyatlardadır.  Çok eğlenceli baza başlıkları modeli ve başlıklı baza modelleri çocuk ve genç odaları için özel olarak tasarlanmıştır.

Çizgi film karakterleri ve karakter tabanlı başlık modelleri çocuk odasını eğlenceli hale getiriyor.  Çift kişilik baza başlık modelleri arasında hem işlevsel hem de görsel olarak çok şık ve aynı zamanda sade baza modelleri ve baza başlık modellerini buluyoruz.  Karyolalarda kumaş, deri ve masif ahşap malzemeler kullanılmış olup özellikle ahşap karyola modelleri evlere renk katmaktadır.  Hem görsel hem de işlevsel olarak yatak odasındaki latalı karkas ve başlık seçimi her geçen gün tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Baza Başlıkları fiyatları

Baza başlıkları Daha önce de belirttiğimiz gibi tek kişilik ve çift kişilik yatak fiyatları malzeme ve markaya göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde mobilya sektöründe  mobilya satışı da oldukça popüler  ve yeni tek kişilik yatak fiyatları size yetmiyorsa, tercihlerinize göre isteğinize göre beğendiğiniz ölçülerde baza imalatı yapılmakta olup karyola ve kaliteli baza başlıkları modellerini uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

 

 Baza başlıkları seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Baza başlıkları genel olarak bazadan farklıdır ve bazalar, geniş depolama alanı sunması, yatağın yüksekliğini artırması ve daha birçok fonksiyonel özellik sunması nedeniyle yatak odalarında en popüler mobilya seçenekleri arasında yer almaktadır.

Yaşam kalitesine ve üretimde kullanılan malzeme cinsine göre değişen ayaklı, sandıklı kör ve çevrilmiş kutu zeminler olarak üç farklı varyantta üretilmektedir.

Çekmeceli ve çıtalı çerçeveler sadece yatağı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanılmayan eşyaların veya uygun yer bulunamadığı için yer kaplayan eşyaların saklanmasına da hizmet eder.

Bazaların en önemli avantajı, yatakları desteklemenin yanı sıra sandık görevi görmesidir.

Özellikle dar evlerde ve yatak odalarında vazgeçilmez bir mobilya türü olan ayaklıklar, örneğin kış aylarında yapacağınız kış temizliğiniz sırasında yorgan, battaniye ve çeşitli kullanılmış kıyafetleri saklayabileceğiniz kullanılmayan eşyaların saklandığı yerler olarak kabul edilir.

Güvenlik durdurucu, bazı temel modellerde ve diğerlerinde bulunabilir.  Güvenli kullanım için olmazsa olmazlardan biri olan emniyet stoperli bir kilit açılırsa kapanmaması için manuel müdahaleye gerek kalmaz.  Emniyet stoperi olmayan bazalar özellikle çocuklu aileler için tehlikeli durumlara kapı aralayabilir.