04
Oca

Gardrop Yapmak İçin En İyi Malzeme Nedir?

Gardrop Yapmak İçin En İyi Malzeme Nedir? Hangi kaplama kullanılmalıdır!, Hangisi daha zengin ve life görünmektedir. İşte bütün merak ettiğiniz soruların cevapları burada makelemizi dikkatlice okuyun ve gerçekten ne denli özenle ve titizlikle araştırmalar yapılıp tasarladığımız ürünlerimizi görünüz.

1. Eviniz için gardroplar için en iyi malzemelerden bazıları aşağıda listelenmiştir:
Kontrplak: Kontrplak son derece çok yönlüdür ve gardroplar için kullanılan en popüler malzemelerden biridir. Laminat ile istenilen bitişi elde etmenizi sağlar.
MDF: Orta yoğunluklu lif levha olarak da bilinen bu malzeme, geri kazanılmış yumuşak ağaç ve sert ağaç parçalarından yapıldığı için çevre dostu bir seçimdir.
Masif ahşaplar: Büyüleyici, estetik odaklı bir gardrop yaratmaya daha yatkınsanız, gerçek ahşaptan daha iyi bir seçim yoktur.
Cam: Düzenli kişiler için cam, fütüristik zarafeti nedeniyle gardrop için mükemmel bir malzeme seçimidir.

2. Gardrop Kapakları İçin En İyi Malzeme Nedir?
Kapılar için özel veya belirli tipte gardrop malzemeleri yoktur – çünkü kapılar genellikle gardırobunuzun uzantısıdır. Bununla birlikte, gardırobunuzu şık ve şık bir tasarımla öne çıkarmak için aşağıdaki gardrop malzemelerini deneyebilirsiniz:
Cam: Ana gardrop yapım malzemeniz olarak ahşabı seçtiyseniz, kapakların camdan yapılması montajın görsel çekiciliğini değiştirebilir.
Aynalar: Yerden tasarruf sağlayan bir seçenek olarak, gardrop kapaklarınızın çerçevesine ayna takarak onları daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
Kaplama yüzeyleri: Laminatlar, kaplamalar, cilalar, boya – gardrop kapağı için iç mekanınızın temasına göre bitirme yüzeyini seçebilirsiniz

3. Gardrop İçin En İyi Ahşap Nedir?
Kontrplak, çeşitli gardrop malzemelerinden gardrop için en iyi ahşap olarak kabul edilir. Bunun nedeni, çok yönlü olması ve laminatlar ve kaplamalar gibi gardrop bitirme malzemeleri kullanılarak istediğiniz gibi bitirilebilmesidir. Kontrplak kullanmaktan emin değilseniz, sağlam ve termite dayanıklı sert ağaçları tercih edebilirsiniz.

4. Gardroplar İçin Hangi Kontrplak İyidir?
Bugün piyasada bulunan tüm gardrop tasarım malzemeleri arasında, gardroplar için en iyi kontrplak türü neme dayanıklı olandır. gardroplar, nemi seven böcekler için üreme alanı yapan, temiz hava veya güneş ışığına maruz kalmayan kapalı alanlardır. Nemli bölgelerde yaşıyorsanız su geçirmez veya neme dayanıklı kontrplak gardrop malzemeleri düşünün.

Gardrop Malzeme Kaplamaları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Gardrobunuzun nereye yerleştirilmesi gerektiğine ve içine nelerin gireceğine karar verdiniz; böylece işlevsellik halledilir. Şimdi estetiği ve dışarıda olanı düşünme zamanı! O kadar çok gardrop malzemesi, stili ve kaplaması var ki kafanız karışıyorsa sizi affediyoruz. İşte gardrop malzemeleri için kapsamlı rehberiniz; daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

1. Kaplama – En İyi gardrop Malzemelerinden Biri
Masif ahşabın doğal sıcaklığını seviyor ancak fahiş maliyetini sevmiyorsanız, kaplama tam size göre. Kaplama levhaları, bir MDF veya yonga levha paneline yapıştırılmış ultra ince doğal ahşap dilimlerinden yapılır. Tamamen doğal malzemeden üretildiği için hiçbir levha birbirine benzemez ve ahşabın doğal damarları görülür. Kaplama tıpkı masif ahşap gibi parlatılabilir ve bitirilebilir.

Artıları:
Gerçek ahşabın görünümü ve hissi, maliyetinin çok altında
Eksileri:
Yüzeyin iyi görünmesini sağlamak için birkaç yılda bir yeniden cilalanması gerekir

2. Masif Ahşap Dolaplar

Zeki ev sahibi için, ahşap bir gardrop tasarımı için tercih edilen malzeme olarak masif ahşabı yenecek hiçbir şey yoktur. Bununla birlikte, orman rezervlerinin tükenmesiyle,  masif ahşap  artık mobilya veya marangozluk için çevreye duyarlı bir seçim olarak görülmemektedir. Bu malzemeyi seçseniz bile, maliyeti çok yüksek ve tüm ev dekorunuz için doğal ahşabı karşılayabilmek için çok derin ceplere sahip olmanız gerekecek.
Artıları:
Rakipsiz sıcaklık, zarafet ve tarz
Eksileri:
çevre dostu değil

3. Aynalı Panjurlu gardrop

Stili işlevsellikle buluşturan bir malzeme seçimi olan  aynalı gardroplar , odada alan açarak olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlar. Ayrı bir şifonyere sığdırmanın pratik olarak mümkün olmadığı küçük yatak odaları için mükemmel bir seçim olan aynalı panjurlar, iyi görünen ve mükemmel tasarım hassasiyetlerinizi yansıtan (kelime oyunu amaçlı!) akıllı ve çağdaş bir seçenektir.
Artıları:
Estetiği işlevsellikle birleştiren hoş ve çağdaş tarz
Eksileri:
Aynalar kırılabilir!

4. Laminat gardrop
Laminatlar, gardrop malzemelerinin en popüler seçimidir ve dekorunuza ve temanıza uyacak şekilde şaşırtıcı bir dizi kaplama, renk ve desende mevcuttur. Parlak, mat ve dokulu yüzeylerde mevcuttur, geleneksel veya modern konseptlere uygundur ve dayanıklılık ve düşük fiyat gibi ek avantajlara sahiptir. Laminatların bakımı kolaydır ve yumuşak bir bez ve su veya sabunla silinebilir.
Artıları:
Dayanıklı, bakımı kolay, uygun maliyetli ve çok çeşitli seçeneklerde mevcut
Eksileri:
Çizilebilir veya yontulabilir; ayrıca, daha uygun maliyetli çeşitler ucuz.

5. Şeffaf Cam veya Akrilik Dolap Malzemeleri

Minimalizm sizin tarzınızsa, bu minimal gardrop tasarımındaki şeffaf cam veya akrilik panjurları , dolap panjurlarınız için hoş bir seçenek olarak inceleyin. Gardırobunuza hafif ve havadar bir görünüm verirler ve odadaki açıklık hissini arttırırlar. Uyarı kelimesi; takıntılı bir şekilde temiz değilseniz, belki de bu sizin için doğru seçim değildir. Bununla birlikte, şeffaf panjurları tercih etmek sizi gardırobunuzun her zaman düzenli olmasını sağlamaya zorlayabilir ve bu kötü bir şey değil!
Artıları:
Eşsiz ve zarif
Eksileri:
Gizlilik eksikliği

6. Buzlu veya PU bitmiş Cam

Camı seviyor ama gardırobunuzun içinin görünmesini istemiyor musunuz? Cam  panjurları PU boya ile boyayın veya opak hale getirmek için buzlu çıkartmalar kullanın . Her iki dünyanın da en iyisine, camın havadar hafifliğine ve aradığınız iç mekan mahremiyetine sahip olacaksınız. Cam gardroplar hoş bir estetik için ayna veya laminant ile de kombinlenebilir.
Artıları:
Modern, çağdaş tarz
Eksileri:
Cam kırılabilir!

7. MDF Üzeri Lake veya PU Boya

Gardırobunuzun kepenklerini boyamayı da düşünebilirsiniz; dekorunuza uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilen şık ve zarif bir seçenek. MDF panjurlar, kusursuz ve zarif olan parlak, yarı parlak veya mat bir yüzey elde etmek için cila veya PU boyalar kullanılarak spreyle boyanabilir. Dekorunuza ve renk paletinize uyacak şekilde geniş bir renk yelpazesinden seçim yapın. Bu fikir gömme dolap tasarımı için mükemmeldir.
İşte buradasın. gardroplar için en popüler malzeme kaplamalarına bakış açımız budur. En çok hangisini beğendin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin! Ev dekorunuzu yenilemek için yardıma ihtiyacınız varsa, KCRRAYDOLAP.COM ekibi sadece bir telefon uzağınızda!

Menteşeli gardrop tasarımları , sürgülü gardrop tasarımları , l şekilli gardrop tasarımları, u şekilli gardrop tasarımları, askılı gardrop tasarımları, duvara monte gardroplar, cam gardrop tasarımları, ahşap gardrop tasarımları vb daha fazlası için; https://www.facebook.com/kcrraydolap/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.