19
Eki

Afyon gardrop modelleri

Afyon gardrop fiyatları çeşitleri modelleri Günümüzde en çok aranan mobilya parçası gardroptur. İyi bir dolap veya gömme dolap, uygun bir depolama sistemi oluşturmak için mükemmel bir seçimdir. Gardırobun normal gardropla karşılaştırıldığında ana avantajı, maksimum miktarda şeyi rasyonel olarak küçük bir alana yerleştirmek için değerli metrekarelerden ve hatta santimetrelerden tasarruf etme olasılığıdır.

Kabinin her modelinin tasarımı aşağıdaki unsurlardan oluşur: yan ve arka duvarlardan, çatıdan ve zeminden muhafaza; Üst ve alt gidonlardan, makara mekanizmalarından, dikey ve yatay profillerden ve kapılardan Coupe sistemi;

Boyutlar

Bir gardrop alırken boyut, kapak sayısı ve iç dağılımını düşünmeniz gerekir. Yapının uzunluğu ve yüksekliği esas olarak odanın veya nişin büyüklüğüne bağlıysa, derinlik planlaması dikkatli yapılmalıdır.

Gardrop Derinliği

Teknenin maksimum ve minimum derinliği aslında hiçbir şeyle sınırlı değildir ve örneğin kullanılacak dolgu tipi gibi farklı anlara bağlıdır. Giysiler için iç rayı planlarken, sürgülü mekanizma yaklaşık 8-10 cm yer kapladığı için dolabın derinliğinin en az 55-60 cm olmasına güvenmelisiniz.

Derinliğin 50 cm’den az olması kürk mantoların ve kuş tüyü ceketlerin kollarının dolabın dışına çıkmasına, sürme sisteminin yuvalarına düşmesi nedeniyle ceket kollarındaki düğmelerin zarar görmesine ve giysilerin sürekli olarak klozet kapağı ile doldurulması ihtiyacına yol açacaktır. dolabın derinliklerine eller. Bu nedenle, kapıların serbest dolaşımı için, alan izin veriyorsa, 70-80 cm’lik askılardaki giysiler için gardrop derinliğini tasarlamak daha iyidir.

Bölmedeki maksimum derinlik farklı olabilir, 90-100 cm’ye kadar. Ancak böyle bir derinlik sipariş etmeden önce, böyle bir dolabın raflarının derinliğinde, özellikle de asma bölümünde bir şeyler bulmanın rahatlığını düşünmelisiniz. 1 metre derinliğindeki raflarda eşyaların gerdirilmesi merdiven üzerinde riskli bir dengeye sahip olacaktır.

80 cm derinlik eklediğinizde optimal olup olmayacağını öğrenmeniz gerekir çünkü yarısı boş raf siparişi yoktur. Yapının çalışma derinliği eksi kılavuzlar 70 cm’dir ve standart derinlik sepet, askı, bağ ve 500 mm ayakkabı şeklinde doldurulur, bunun sonucunda 20-25 cm boşluk olmaz. etkin bir şekilde kullanılır.

Dar koridorlar, 60 cm’den daha derin bir dolap kullanmayı mümkün kılar, bu nedenle böyle bir ürün geçişi engeller. 40-45 cm’den az derinlik pratik değildir, eksi sürgülü mekanizma rafların faydalı derinliğini sadece 30-35 cm bırakacaktır. Küçük bir derinliğe sahip kabinet verimini kaybedecektir.

Alanı akıllıca tasarlayın, tasarımcılar değişken derinlikte gardrop tasarımları sunar. Derin bir giyinme alanı, bulaşıklar için geçiş bölümü ve kitaplar için ayrıntılı bir bölümü olan, yerden tasarruf sağlayan model, işlevselliğini koruyor.

Gardrop yüksekliği

Bu parametre, tavanın yüksekliğine ve genellikle 278 cm olan sunta panelin uzunluğuna göre seçilir. Genellikle 270 cm yükseklikle sınırlıdır. 270 cm’den fazla ve 300 cm’den fazla yüksekliğe sahip bir kabine ihtiyacınız varsa, kendi kontrol sistemi ve bölme kapıları olan bir asma kat yapabilirsiniz.

Ek sürme sistemi kurulmaz ise kapı farklı malzemelerden parçalara ayrılmak şartıyla 400 cm’ye kadar boydan boya kapılarla sınırlandırılır.Yanları tel ile çatı altında olacaktır.

Gardrop uzunluğu

Uzunluk, kapının sayısını ve genişliğini belirler. Dolabın uzunluğu herhangi biri olabilir, ürünün montajı sırasında herhangi bir sorun çıkmaması önemlidir. Kapının optimal genişliği 70-90 cm’dir, ancak daha dar veya daha geniş yapılabilirler. Ancak zamanla çok geniş, 1 metreden fazla kapılarda bir önyargı olabilir. Dar kapılar oldukça hafif ve dengesizdir, alt raydan düşebilir.

Dolgu Malzemeleri

Kapının sayısına ve boyutuna göre iç alanı en iyi şekilde dağıtın. Her kapı, disk hacminin bölümler yardımıyla sınırlandırıldığı ayrı bir bölüme kolay erişim sağlar. Üreticiler standart olarak 500 mm’den 800 mm’ye kadar bir kapı genişliği sunar. Kabinin içindeki alan geleneksel olarak üç bölgeye ayrılmıştır:

üst, mevsimlik kıyafetleri ve şu anda ihtiyaç duyulmayan eşyaları saklamak için; orta, küçük şeyler ve diğer şeyler için elbise askıları, atletler, kravatlar, pantolonlar ve çekmeceler üzerine yerleştirmek için;

Ayakkabı saklamak için alt bölüm seçenekleri

Dış giyim çubuklarını kayış hortumlarına yerleştirmenin hangi tarafta ve hangi yükseklikte daha iyi olduğunu düşünmek gerekir. Bölme koridorda duruyorsa, çubuğu çıkışa daha yakın bir yere sabitlemek daha uygundur. Ürün yatak odasında ise, bar ortaya monte edilebilir.

İkiye katlanmış ceketler, gömlekler ve pantolonlar için 1100 mm yükseklik yeterlidir. 1400 mm yükseklikte, normal uzunlukta ceketler ve yağmurluklar asabilirsiniz. Yerde elbiseler varsa, onları 1700 mm yükseklikte asmak daha iyidir. Bazen çubuk 1800 mm yüksekliğe yerleştirilir ve zeminden 400 mm mesafeye hareketli bir raf kurulur. Ayakkabılar altına yerleştirilir ve gerekirse raf çıkarılır.

Uzun bir gardropta, farklı yüksekliklerde çubuklarla birkaç bölme yerleştirebilirsiniz. Tavan altı depolama için, bölmenin arkasına veya yanına monte edilmiş uzun saplı bir mekanizma olan pantograf kullanmak çok uygundur. Pahalı pantograflar bir kontrol paneli ile donatılmıştır. Sığ bir dolapta, uç çubuk, kapıya dik yerleştirilmiş bir kayar mekanizmaya uyar.

Şapkalar için rafları yerleştirmek için dış giyimin üstündeki koridorda. Yapay bir Noel ağacı veya kayaklar gibi uzun nesneleri saklamak için üstte 400 mm yüksekliğinde raflar yapabilirsiniz.

900 mm’lik boşluk, 450 mm’lik iki parçaya bölünebilir. Rafların yüksekliği 300 mm ile 500 mm arasında değişmektedir. Keten kutular 200 mm ila 400 mm derinlikte yapılmalıdır, çünkü kutu ne kadar derin olursa, dolu halde basmak o kadar zor olacaktır. Küçük gardrop eşyalarının ve çamaşırların havalandırmalı depolanması ve hızlı bir şekilde kurtarılması için çekmeceler yerine file çekme sepetlerin kullanılması daha uygundur.

Bagaj, merdivenler, yerleşik ütü masası için bir niş sağlamak fena değil. Herhangi bir öğenin kolayca alınabilmesi için küçük bir katman sağladığınızdan emin olun.

Ayrı olarak, ulaşılması zor bir derin köşe bölgesi içeren dolabı doldurma olasılığı üzerinde durmaya değer. Uygun depolama ve rahat erişim için iyi bir yol, köşe boşluğunun ortasına askılar için birkaç çubuk takmaktır. Raf sistemleri köşelerinde oturmak için seçenekler bulunmaktadır.

İç ve dış tasarım

Dahili içerik elbette kolaylık ve işlevsellik sağlayacaktır. Gardırobun aynı zamanda bir iç dekorasyon olduğunu unutmayın, bu nedenle tasarımının, ev sahibinin zevkini yansıtan herhangi bir odanın stil kararına iyi uyması önemlidir.

Salon, tüm daire ile tanışmanın başladığı bir odadır, bu nedenle kabinin görünümü ve koridorun düzeni, ev sahiplerinin eşlerini karakterize edebilir. Geniş koridorda, tüm aile üyelerini barındırabilecek en geniş dolabı kurmak daha iyidir, o zaman dolaba ihtiyaç duyulmayabilir.

Koridordaki bölme kapıları mutlaka boydan boya ayna resimleri ile süslenmiştir. Aynalar geniş bir odada iyi görünür ve küçük, dar bir koridorun alanını görsel olarak genişletir. Üst kısma yerleştirilmiş küçük lambalar ek aydınlatma sağlar ve sürgülü kapılara göz alıcı bir tasarım katar.

Dolap oturma odasına kurmayı düşünüyorsanız, önemli bir mobilya parçası olmalıdır. Cephe için, yüksek teknoloji stilleri, minimalizm ve modern ile birlikte çeşitli parlak, ayna şeklindeki ve oluklu yüzeylere sahip standart dışı malzemeleri kullanabilirsiniz. Kapıyı vitray ve muhteşem duvar kağıdı ile süsleyebilirsiniz.

Dekoratif kapıların arkasında veya kısmen açık raflarda radyo ve televizyon ekipmanları olabilir.Açık raflara fotoğraf çerçeveleri, figürinler ve kitaplar yerleştirilmesine izin verilir. İçeride belgeler, içeceklerin bulunduğu bir bar ve ankastre küçük buzdolabı ile güvenli bir şekilde gizlenebilir.

Bir stüdyo dairede birkaç odayı birleştirirken, uzun ve modern bir gardrop, küçük bir alana bir depolama sistemi yerleştirme sorununu çözen mükemmel bir bölge bölümü olarak kullanılabilir.

Oturma odası için ilginç bir çözüm, şüphesiz cephenin radyal düzenine sahip bir tasarım olacaktır. Yüksek maliyetlere rağmen bir dizi standart dışı dışbükey ve içbükey kapı kullanan dolaplar popülerdir ve oturma odasında uygun mobilya seçimini gerektirir.

İç mekanın sakin bir dinlenme yeri olarak hizmet etmesi gereken yatak odasında, gardrop mobilyalarla kontrast oluşturmamalıdır. Kapıların tasarımı için çevre dostu malzemeler kullanabilirsiniz: deri, bambu veya rattan. Cephe yüzeyi tek renkli parlak veya mat olabilir. Tüm duvarın yerleştirilmesini ve yatak odasının içi ile tam bir renk füzyonunu içeren projeler var.

Sürgülü kapılar, iç içeriğin tamamen işlevsel bir içeriğinin arkasına saklanmalıdır.İç alanı düzenlerken, bir yatak, yastık ve battaniye tabakasını saklamak için geniş rafları unutmamak gerekir. Ütü ve ütü masası depolamak için yer ayırmak gerekir.

Kapakların üst kısımlarında yer alan LED aydınlatmalar ve kasa sonunda bulunan kontur aydınlatmalar, gardroplara kolaylık ve pratiklik katmakla kalmayacak, aynı zamanda yatak odasının tasarımına da ekstra bir konfor katacaktır.

Çocuk odasındaki dolap, yüksek kaliteli, çevre dostu, zararlı olmayan maddelerden yapılmış olmalıdır. Uzun yıllar çocuk kalacak iyi bir geniş model sağlamak en iyisidir. Başka bir mobilya yerleştirmek mümkün değilse, kapının arkasına küçük bir açılır kapanır masa sağlanabilir.

Çocuk büyüdükçe rafın işlevselliği değişecek, oyuncaklar yerine okul kitapları ve defterler yerleştirilecektir. Sonra kreş geniş ve temiz görünecek. Süslemek için, farklı konuların veya renkli vitrayların fotoğraf cepheleriyle güzel bir renkte malzemelerin kullanılması arzu edilir.

Nasıl seçilir

Bugün geniş bir model yelpazesi sunuyoruz.Dolabın yapılacağı malzemeye karar vermek çok önemlidir. Modern örnekler doğal malzemeler, sunta ve MDF’den yapılmıştır.

Mobilya imalatında sıklıkla kullanılan sunta levhalar, bağlayıcı formaldehit reçineleri ile sıcak preslenmiş ahşap talaşlarıdır. Malzeme bütçesi, dayanıklı ve uzun süreli çalışma için uygundur. Sunta, farklı doğal ahşap türlerini taklit eden dokulara sahip lamine film ile kaplanmıştır.

Suntaların dezavantajı, kavisli yüzeylerin imalatı için başvurunun imkansızlığıdır. Genellikle sunta, kaliteli ve uygun fiyatlı klasik mobilya modelleri yapmak için kullanılır.

MDF, üre reçine reçineleri kullanılarak küçük ağaç yongalarının yüksek sıcaklıkta kuru preslenmesi işlemiyle elde edilen bir malzemedir. MDF’nin kalitesi ve çevre dostu olması, ahşabın özellikleriyle karşılaştırılabilir. MDF için, işteki tutarlılık tipiktir, bu da en orijinal dolap modellerini oluşturmayı mümkün kılar.

Satın almadan önce, kurulum yerini belirlemeli ve kesin ölçümlerle odanın yaklaşık bir planını ve diğer mobilyalara göre dolabın yerini belirlemelisiniz.Çıkışların yerini, süzgecin genişliğini, boruları dikkate almak gerekir. veya piller. Yakınlarda bir kapı varsa, kapının serbestçe çalışmasına dikkat edin.

İç tasarımda ilginç çözümler

Mobilya tasarımcıları, gardrop tasarımı için birçok sıra dışı çözüm sunuyor. Örneğin, kapılardan birinin aynalı camdan diğerinin MDF’den yapıldığı birleşik cepheli modeller. Birkaç malzemenin bir arada olduğu modeller: bambu, parlak plastik, fotoğraflar, sanatçının en cesur fikirleridir ve olağan iç mekanla uyumludur.

Sipariş edilen veya hazır olan elit gardrop modellerinin tasarımları sadece doğal ahşaptan yapılmıştır: çam, meşe ve dişbudak. Beş kapıya kadar olan dolaplar, yüksek kaliteli iç tasarım ve iyi düşünülmüş iç dolgu ile karakterize edilir. Modül sistemi, modülleri kendi takdirinize göre birleştirmenizi ve değiştirmenizi sağlar.