01
Ara

Ağrı Gardrop Modelleri

Ağrı Gardrop Modelleri, Ağrı Gardrop Fiyatları Özel ölçü gardrop çeşitleri, Gardrob’un kendi odasına yerleştirmek zorunda kalanları en çok endişelendiren mobilyalardan biri olduğunu herkes bilir. Ne de olsa, tüm evdeki neredeyse her zaman en hacimli nesnedir ve bu nedenle konumlandırılması genellikle dikkatli değerlendirmelerin sonucudur.

O zamanlar günümüzde evlerin boyutları genellikle küçüldü ve küçüldü, saçma bir şekilde ihtiyacımız olduğunu hissettiğimiz gardropların boyutları her zaman daha büyük. Bu paradoks muhtemelen refah, belirli bir tür “tüketimcilik” ve ticaretin son küreselleşmesinin bizi alıştırdığı alışkanlıklardan kaynaklanmaktadır, bu nedenle giderek daha fazla en son moda giyim ürünlerini çok uygun fiyatlarla satın almaya teşvik ediliyoruz.

Sonunda ortaya çıkan gerçek, evde her zaman gardropların içinde daha fazla alana ihtiyaç duyulduğu ve bu, genellikle yerleştirildikleri odaların boyutuna uymayan “hacimlerin” eklenmesini içerir. Bu durumlarda yapılacak tek gerçekten uygun şey, ürünün estetiğine büyük önem verirken mobilyanın iç alanı ile yükü arasında bir uzlaşma aramaktır.

Ah evet, çünkü garip görünse de gardropların estetiği bu arada gerçekten dikkate değer bir önem kazandı.

Yine de, tıpkı bir gardrop gibi, özel bir koruma ihtiyacıyla doğmuş bir mobilya parçasının dışına bu kadar çok dikkat etmeye gerek bile olmamalı. Ancak gerçek şu ki, artık güzel bir gardrop olmadan yapamayız, öyle ki bu büyük ve hantal “gece” arkadaşları giderek daha vazgeçilmez arkadaşlar haline geldi.

Öyleyse bu “ünlü” gardroplara bir göz atalım, onları karakterize eden yeniliklere bakalım, en göze çarpan ve yenilikçi özelliklerinin neler olduğuna bakalım ve her şeyden önce, bir gardropu diğerine tercih etmenin neden tavsiye edildiğini görelim. Bunu, mümkün olduğu kadar eksiksiz ve ayrıntılı olmaya çalışacak, ancak piyasadaki tüm gardrop türlerini gerçekten temsil etme hırsına sahip olmadan, ancak kesinlikle en yaygın ve müşterilerimiz tarafından beğenilen “rastgele” bir gezinti yoluyla yapıyoruz.

Açık bölmeli sade kapılı gardrop

Bir gardırobun hacmini “hafifletmek” için en mantıklı yollar düşünüldüğünde, onu büyük bir açık bölmeyle donatmak şüphesiz bunlardan biridir. Aslında, bu fotoğraflarda, düz kapaklı basit bir gardırobun – burada fotoğraflanan yapının merkezinde öne çıkan büyük açık öğe gibi – özgün ve özgün tasarım öğeleriyle donatılmasıyla hayranlık uyandırmak mümkündür.

Büyük hacimler olsa bile gerçekten önemli estetik sonuçlar elde edin. Söz konusu gardrop, KCR Modern Koleksiyonunun bir parçasıdır ve mevcut sayısız renkten biriyle cilalanmış ve kapı profiline yerleştirilmiş küçük bir dikey oluktan geçen bir “oluklu” kulp ile donatılmış düz kapaklarla karakterize edilir. , gardrobun açılmasını sağlar. Kompozisyonun orijinalliği, dediğimiz gibi, estetik açıdan en belirgin kısmı oluşturan açık modülde yatmaktadır.

Yaklaşık bir metre yüksekliğinde üç kapıdan oluşan, üzerine bir yazı-tuvalet elemanının uygulandığı, çekmeceli ve günlük güzel bir lavabo bulunan büyük bir paneli taçlandıran bir üst “köprü” tarafından oluşturulmuştur. Bununla birlikte, bu projenin yeniliği, gardrobun ortasına yerleştirilmiş bir tezgah veya destek kullanımında değil, genel etkiyi belirgin ve özellikle hoş kılacak şekilde yapılan renk kullanımında yatmaktadır.

Gerçekte, arka panel, önüne belki antika veya tasarım gerçek bir masa yerleştirmek ve ayrıca bir şifonyer veya şifonyer yerleştirmek için kullanılabilir. Bu gibi durumlarda aslında önemli olan bölmenin ne amaçla kullanılacağı değil, kompozisyon içinde üstlenebileceği “uygun” estetik değerdir. Ne de olsa, çoğu durumda, bu açık alanların her şeyden önce görsel etkilerini azaltmak ve onları daha hoş ve orijinal kılmak için gardropların içine yerleştirildiğine şüphe yok.Bu nedenle, belirli bir “zıt” rengin kullanılması, genel projeyi çok hoş ve büyüleyici kılar.

Her şeyden önce, bu bir mobilya parçasının gözlemcisinin bakışını yakalamak, onu gardırobun hacminin ihtişamından uzaklaştırmak ve aynı zamanda içinde onu karakterize eden unsurların kesin bir sınıflandırmasını oluşturmaktır. , önem sırasına göre, hepsi kapıları olan normal bir konteyneri gözlemleyerek elde edilecek olandan kesinlikle farklı bir etki elde etmeye katkıda bulunur.

Şimdi bu tip bir mobilya parçasının ideal yerleşimini temsil edebilecek bir konumlandırma hayal etmeye çalışalım. Yapıyı daha detaylı incelediğimizde, bir tarafta her biri yaklaşık 50 cm genişliğinde 4 eşit kapaklı gardroptan oluştuğunu, diğer tarafta ise basit bir kapı ile karakterize edildiğini görebileceğiz. eşit ölçülerde bir çift kapı. Bu iki yan modülün toplam boyutu 3 metreye ulaşıyor, bu nedenle çift kişilik bir yatak odası için normal 6 kapılı bir gardıroba tekabül ediyor.

Ancak bu üç metreye, açık bölmeye bakan köprüyü oluşturan üç kapıyı eklemek gerekir: her biri yaklaşık 50 cm’dir ve gardırobun toplam ölçüsü 450 cm’dir.Bir çift kişilik yatak odasının ortalama büyüklüğü genellikle 20 ila 25 metrekare arasında değişir ve bu genellikle söz konusu gardrop gibi genişliği 400 ila 450 cm arasında değişen “gardrop duvarlarına” güvenebilmenizi sağlar. , fotoğraflanan gardrop örneğin 260 cm’dir, yani 270 cm’lik odalara kolayca yerleştirilebilir.

İkincisi, çoğu belediye düzenlemesi tarafından dikkate alınan minimum yükseklik boyutudur; Bununla birlikte, bu tür mobilyalar için, genellikle minimum 230 cm ile maksimum üç metre arasında değişen çok sayıda başka yükseklik mevcuttur.Son bir gözlem kulplarla ilgili: Bu tür düz kapılı gardroplarda, aslında, bu tür bir projeyi ayıran minimalist tasarım, mobilya parçasının ölçülü ve titiz etkisini aynı şekilde etkilemeyecek açıklıkların mutlaka seçilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu amaçla, kapılara, kapıları açmak için parmak uçlarını sokmanın mümkün olduğu “nişler” oluşturan bazı küçük “frezeler” sağlanmasına karar verildi. Bu tip gardrop kullanan herkes için açmayı daha rahat hale getirmek için hem sağ hem de sol kapıya yerleştirilebilirler. İşlevselliği bir mobilya ürününün estetiğiyle birleştirmenin benzeri bir yolu.