02
Kas

Mini Gardrop odası

Mini Gardrop odası Mini gardrop takımları Her evde giysi saklamak için bir yer olmalıdır. Bu sadece yaşam alanından değil, aynı zamanda o anda gerekli şeyleri bulmak için kullanılan büyük miktarda zaman ve sinirden de tasarruf sağlar.

Akıllı insanlar uzun zamandır tüm dolap depolama sistemlerini icat ettiler. Sıradan dolaplardan çok daha uygundur. Giysiler, aksesuarlar ve ayakkabılar arasındaki boşluğun doğru yerleştirilmesi ve dağılımı ile her şey yerini alacak ve görünümünü kaybetmeyecek.

Gardrop nedir?

Gardrop iki tipe ayrılmıştır: açık ve kapalı.

Gardrop açık tip için ayrı bir oda gerektirmez. Çoğu zaman, bir duvar boyunca donatılmış mini bir giyinme odasıdır. Bu tür Gardroplar, örneğin toplantı odalarının yakınındaki mağazalarda bulunabilir. Bu tür tesisler pahalı değildir. Bunu kendi başına yapabilirsin.

Kapalı klozetler genellikle üç tarafı duvarlarla çevrilidir ve kapılarla kapatılabilir. Büyük evlerde bu tür elbise tarakları her odaya kurulabilir, hatta ayrı odalara bile tahsis edilebilir. Kendileri de yapılabilir veya alüminyum profil çerçeveli ve birçok montajlı bileşenli Gardrop sistemleri üretiminde uzmanlaşmış firmalardan birinden sipariş edilebilirler. Böyle bir sistem kolayca monte edilir ve kolayca sökülür ve gerekirse başka bir yere taşınır.

Minimalizm tarzında

İdeal olarak, soyunma odası 3-5 metrekare olmalıdır. alan. Ayrıca yaklaşık bir buçuk metrekarelik kıyafetleri değiştirmek için boş alan bırakmak gerekiyor. Ayrıca soyunma odasında bir geçit vermeniz gerekir. Nerede dönüleceği için minimum genişlik yaklaşık bir metre olmalıdır. Genellikle giyinme odası dikdörtgen şeklinde yapılır.

Ancak özel durumlarda, depolama için, örneğin bir sundurma veya bir depodaki bir köşedeki bekaret gibi şeyler kaldırılır. Bu durumda, küçük giyinme odalarından bahsediyoruz ve şekli oval veya yamuk şeklinde veya başka herhangi bir şekilde olabilir. Tasarımcılar bu tür odalarla çalışmayı sever, çünkü burada her santimetrekare alanı kullanabilirsiniz.

Her soyunma odası havalandırılabilmelidir. Eh, içeride ise, bir davlumbaz takabilirsiniz, bu mümkün değilse, zemin ile kapı arasında bir boşluk bırakılması tavsiye edilir. Giysilerin düşmesini önlemek için askıları duvardan 30-40 cm uzağa yerleştirin. Aynı mesafede, ayakkabı ve aksesuarlar için raflı raflar yapmak daha iyidir.

Rafları ve sistemin diğer parçalarını monte etmek için duvarlardan birini seçerek bir stüdyo daireye minimalist bir Gardrop bile yerleştirilebilir. Soyunma odasını odanın geri kalanından izole etmek için silindirler üzerinde bir mobil ekran kullanabilirsiniz. Aynı Gardrop sistemi aynı makaralara takılabilir: metal raflar, çanta askıları ve kemer ve şerit tutucular.

Gerekirse tüm elemanlar değiştirilebilir ve değiştirilebilir. Diğer şeylerin yanı sıra, böyle bir depolama sistemi ile büyük bir sabit gardıroba gerek yoktur. Tasarımcılar, depolama sistemlerini tasarlarken aşağıdaki kuralı dikkate almalarını önerir: açık ve kapalı elemanlar eşit olmalıdır. O zaman gereksiz yere aşırı yüklenmeyecek veya tersine çok açık görünmeyecek.

Kapı. Giyinme odası dekorasyonu temelde açık ve kapalı tip için farklıdır. Bu ayrı bir oda ise, bunun kapısı diğer odaların kapılarıyla birleştirilmelidir. Odanın içindeki alandan bahsedecek olursak, hayal gücüne özgürlük verebilirsiniz. Kapı tipini kepenk, kapı – akordeon, sürgülü veya şeffaf kapı olarak kurabilirsiniz.

Her iki yanına veya her birinin üzerine ayna asmak çok pratik olacaktır. Ve ekranı yalnızca makaralarda sınırlayabilirsiniz. Döner kapılar mini salonlar için tipik değildir minimalist fikirlerin aksine çok fazla yer kaplarlar. Bu tür yapılar için daha uygun kapılar.

Soyunma odası ne olursa olsun, iyi aydınlatılmış olmalıdır. Sabit aydınlatma yapmak mümkün değilse, pille çalışan kumaş veya cırt cırtlı küçük armatürler için seçenekler vardır. Soyunma odası genellikle çok fazla zaman harcadığından, ışığa sürekli ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle, hareket sensörlü armatürleri düşünmeye değer kapıları açtığınızda ışık yanar ve kapandığında söner.

İç Mekan Kağıt, kumaş, halı gibi malzemeler nemi ve tozu emer. Bu nedenle tasarımcılar, yalıtılmış dolap alanıyla uğraşırken bunları sıklıkla kullanmazlar. Bu durum için en uygun malzemeler plastik paneller, fayanslar, kendinden yapışkanlı film, suni deridir. Zemine muşamba veya laminat döşemek daha iyidir. File detaylar deniz taşları veya deniz kabukları ile süslenebilir, mat elementler yıkanabilir boya ile boyanabilir, üzerine yapay elmas veya sticker yapıştırılabilir.

Mini Gardropta işlevsel olmayan öğelerin varlığı en aza indirilmelidir. Depolama sisteminin tüm parçaları şu veya bu anlamsal yükü taşımalıdır. Aynı zamanda, kompakt olmalı ve minimalist tarzda zaten az olan fazladan santimetre almamalıdırlar.

Tüm raflar, dolaplar, raylar, raflar, çubuklar ve diğer parçaların net bir amacı olmalıdır.  Basitçe söylemek gerekirse, her pimin kendi kapağı ve her kancanın kendi halkası olmalıdır.

Güzel küçük soyunma odasında hoş bir koku elde etmek için her yere çiçekli yastıklar, mağazalarda hazır olarak satılırlar, ancak istenirse kendiniz yapmak kolaydır. Soyunma odasında ozonizer veya en azından oda spreyi bulundurmak da faydalı olacaktır. Çok uygun bir seçenek dağıtıcılı duvar spreyi ve bir ipucu: İpler, iğneler, düğmeler, makaslar ve diğer küçük şeyler de dahil olmak üzere soyunma odanızdaki her şey elinizin altında olmalıdır. Bildiğiniz gibi, küçük bir obje ruh halini önemli ölçüde bozabilir.

Yerleştirme için fikirler

Mini giyinme odaları küçük bir daireye bile sığabilir. Peki, eğer evinizde kiler varsa. Sadece teneke kutuları ve eski kayakları saklamak için uygun değildir. Aynı zamanda rahat bir minimalist gardrop olacak. Tedarik yoksa, umutsuzluğa kapılmayın. Herkes için kcr ray dolap sistemleri imal ve ital edilmektedir.