08
Ara

Aynalı gardrop modelleri

Aynalı gardrop modelleri fiyat ve çeşitleriyle siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. Mobilyaları evin sadece işlevsel bir bileşeni olarak değil, estetiğini önemli ölçüde değiştirebilen ayrılmaz bir parçası olarak düşünürsek, o zaman mobilya ve aksesuarlardan da zaten yalnızca bir evin başarısını belirleyen unsurlar olarak bahsedebiliriz. proje.

Bu açıdan bakıldığında, aynalı gardırobun (bu paragrafın kahramanı) kesinlikle bulunduğu mekanın estetiğini en fazla değiştirebilen mobilyalardan biri olduğunu söylemek mümkündür.Bu tür mobilyaların yaygın kullanımı çok yeni değildir ve İtalya’da bile ekonomik patlama yıllarına kadar uzanır; bu yıllarda, hatırlamak her zaman iyidir, insanlar belki de şimdi olduğundan daha yetenekliydi.

Satın alınan nesnelerin maliyet, estetik ve pratik faydaları arasındaki ilişki. Aslında, aynalı gardrop, tamamen pratik bir sorunu, odalardaki yer eksikliği sorununu estetik açıdan hoş bir şekilde çözmek için yaratıldı.

Bu tür bir gardrop kullanılarak oluşturulan aynalı duvarın tamamı aslında sınırları genişletiyor ve nesnelerin yansımaları ve referanslarıyla belirsiz bir şekilde oynuyor, optik olarak gerçekte var olmayan alanlar yaratıyor.Aynalı bir gardrop, hacimleri çoğaltır, ortamı aydınlatır, yükünü neredeyse tamamen gizler ve çevrenin başka türlü düşünülemez manzaralarını önerir.

Bu nedenle, yalnızca yatak odalarında kullanılmaz, aynı zamanda koridorlara, girişlere ve belki de ışıksız olan ve küçük boyutları nedeniyle bunun gibi biraz daha karmaşık ayarlar gerektiren tüm odalara yerleştirilir.

Aynalı gardrop Başlangıçta, aynalı bir gardırobun yapısı normal bir gardırobunkinden çok farklı değildi: tek fark, ilk durumda ayna plakalarının damlama yoluyla uygulandığı kapılardı.

Ancak son zamanlarda, mobilya ve mobilya üretimini de büyük ölçüde etkileyen modern teknolojik evrim, gardrop kapakları için cam veya ayna plakaların uygulandığı çok hafif alüminyum çerçevelerin oluşturulmasına izin veriyor.

Bunlar, kapıları destekleyen metal menteşeler tarafından mükemmel bir şekilde desteklenecek şekilde genel hafifliği korurken, herhangi bir kırılmaz temperli camın ağırlığını güvenli bir şekilde destekleyebilen çok sağlam yapılardır.

Bu tür mobilyaların belki de en karmaşık yönü, kulp seçimi ile ilgili olan, yeterince pratik olması ve aynalı olanlar gibi belirli kapılara kolayca monte edilmesi gibi özelliklere sahip olması gerektiğidir. Bir zamanlar tamamen aynalarla kaplı kapılara kulp veya tokmak takmak için, kulpu veya topuzu karşılık gelen deliklere sıkıca sabit tutmak için gerekli vidayı sokabilmek için camı ve alttaki ahşabı delmek alışılmış bir şeydi.

Bu bakış açısından, kapıların yapısıyla ilgili evrim ileriye doğru büyük bir adımı temsil ediyordu çünkü aynaları destekleyen alüminyum çerçeve artık çeşitli kapıları açmanın mümkün olduğu küçük bir çıkıntı ile donatılabiliyor. Aslında, bu amaç için birçok çerçeve türü mevcuttur.

Bazıları, daha geniş olanlar, tek tek kapıların çevresini çizen gerçek çerçeveler oluşturan kanıtlarda kalır. Diğer çerçeveli modeller ise fotoğraftaki gibi neredeyse görünmez kalıyor ve camdan sadece kulpların temsil ettiği kulpu oluşturacak kadar çıkıntı yapıyor.

Modülerliği ile ilgili olarak bu gardrop tipi ile ilgili önemli bir not gereklidir. Aslında modern ahşap gardroplardan farklı olarak aynalı bir gardropta kapıların ölçüleri ve oranları konusunda belli bir titizlik gösterilerek yapılması gerekir.

Aslında ahşap bir gardropta, farklı genişlikteki kapaklarla kapatılan modülleri görmek hiç de alışılmadık ya da yakışıksız bir durum değil.

Aynalı gardroplarda bu tip bir kompozisyon tavsiye edilmez: aynanın estetiği, kapıların asimetrisiyle pek uyuşmaz. Aynalı bir gardrop tasarlarken verilmesi gereken fikir, kapılar arasında doğal olarak var olan ayrımları mümkün olduğunca gizlemeyi başaran sürekli ve düzenli bir yüzey fikridir. Bu anlamda, tüm kapılara olağan genişliği veren düzenli bir modülerliğin kullanılması özellikle yararlıdır.

Sayaçlar için en çok kullanılan ölçüler bu durumda da genişlik 45 ve genişlik 50’dir.60 modülü de kullanabileceğiniz dolaplar var ama bu durumda kalitesi ortalamanın üzerinde olan dolaplar çünkü bu tarz büyük aynaların ağırlığını bile taşıyacak kadar sağlam çerçevelerle donatılmışlar.

Aslında ölçüler söz konusu olduğunda, aynalı bir gardırobun 260 cm yüksekliğe de ulaşabileceğini ve bu nedenle ağırlığını son derece dikkate almaya zorladığını belirtmek gerekir.

Son olarak, bu gardrop modelini kaplamak için yerleştirilebilecek çeşitli ayna türlerinden de bahsetmek uygun olacaktır. Gerçekte çok sayıda var ve bunlar basit şeffaf aynalardan daha karmaşık bronz, renkli ve hatta antika aynalara kadar uzanıyor.

Spesifik özellikleri, kaplanacak kapıların genel estetiğini açıkça etkiler ve bu, pratikte, kullanılan ayna tipine bağlı olarak, bir stil yerine diğerini elde etmenin mümkün olacağı anlamına gelir.

Şu anda, aslında, aynalı gardropların çoğu modern ve minimal bir tasarımla karakterize ediliyor, ancak değerli antika aynalarla kaplı daha “klasik” gardroplar bulmak da alışılmadık bir durum değil.