03
Ağu

Berjer Tekli Koltuk Takımları

Berjer Tekli Koltuk Takımları, koltuklar, genellikle tek bir kişinin oturabileceği, tamamen, minimal veya döşemesiz, her türlü alana ve ihtiyaca uygun birçok farklı tasarım ve malzemeye sahip mobilya parçalarıdır.

Bazı tanımların ne anlama geldiğini veya belirli koltukların hangi odalarda oturmanın ötesinde işlev gördüğünü merak edebilirsiniz. Aşağıda, her bir koltuk tipinin ayrıntılarını ve alanınız için hangisinin en iyi olduğunu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceleyeceğiz.

Şunlar için idealdir: Yaşam alanları, okuma köşeleri, yatak odası köşeleri

Bir berjer (aynı zamanda berjer koltuk olarak da bilinir), masif sırtlı, kısa ahşap ayaklı (tipik olarak tornalanmış ahşap) ve genellikle kumaş veya deri döşemeli dayanıklı bir koltuktur. Wingback koltuklar, başlangıçta yolcuyu bir odadaki hava akımından veya şöminelerden gelen aşırı ısıdan koruma amacına hizmet eden yan paneller veya yüksek sırttaki “kanatlar” ile ayırt edilir. Geleneksel bir kanatlı koltuk, zeminden sırtın üstüne 40 inçten fazla ölçebilir ve bu da onu önemli bir mobilya parçası haline getirir.

Kanatlı koltuk çok geleneksel bir okuma koltuğu olmasına rağmen, birçok modern tasarımcı tarafından yeniden yorumlandı ve daha çağdaş bir lezzet verildi. Örneğin, Arne Jacobsen’in ikonik modern yumurta koltuğu , değiştirilmiş bir kanatlı koltuk olarak kabul edilir. Kanatlar her zaman antika versiyonlarda olduğu kadar belirgin olmasa da, bugün bir berjer, şekerleme yapmak, uzanmak veya okumak için başın dinlenmesi için rahat bir yüzey sağlamaya devam ediyor.

Resmi veya yarı resmi geleneksel oturma odası veya çalışma odası

Kulüp koltuğu, dayanıklı, kalın döşemeli bir koltuktur. Kolları ve sırtı diğer koltuk türlerinden daha alçaktır ve koltuk bazen kavisli olsa da nispeten kutudur. Kulüp koltuğu da tipik olarak deri ile kaplanmıştır . Terim, centilmen kulüplerinin rahatlamak için bu tür koltuklara sahip olduğu 19. yüzyıl İngiltere’sinden geliyor. Bu tip klasik koltuklara, lüks kulüplerde, barlarda ve restoranlarda hala sıklıkla görülmektedir. Geleneksel kulüp koltuğu oldukça geniştir. Üstün konfor için genellikle 37 ila 39 inç genişliğinde (yan yana) ve 39 ila 41 inç derinliğindedir.

Aile oturma odaları

Yatar koltuk, rahatlık için arkaya yaslanan ve medya okumak ve izlemek için popüler olan ağır döşemeli bir koltuktur. Geleneksel ve şık versiyonlarını deri veya kumaş olarak bulabilirsiniz. Yatar koltuk, ayaklarınızı uzatıp rahatlamanıza ve işiniz bittiğinde ayak dayamasını yerleştirmenize olanak tanır.

Yatanlar, özellikle yaslandıklarında çok büyük olmalarıyla ünlüdür. Genellikle, onu kullanacak kişinin boyutuna göre bir yatar koltuk satın alırsınız. İri veya uzun boylu bir kişi, minyon, daha kısa bir kişiden daha sağlam bir yatar koltuk ister. Örneğin, yatar koltuk boyutları üreticiye göre değişse de, küçük bir yatar koltuk 29 inç genişliğinde (yan yana) çalışabilirken, büyük bir koltuk 39 ila 42 inç genişliğinde olabilir.

Bir yatar koltuk fikrini seviyorsanız ve sınırlı alanınız varsa, duvar kucaklayıcısı adı verilen bir yatar koltuk türü düşünün. Duvar askı aparatı, duvar ile koltuğun arkası arasında çok fazla uzanma mesafesi gerektirmeyecek şekilde tasarlanmıştır, ancak ayak dayama yeri tıpkı geleneksel bir yatar koltukta olduğu gibi davranır. Birçok modern koltuk artık daha küçük kullanıcılara ve daha küçük alanlara uyacak şekilde yeniden boyutlandırıldı.

Yatar koltuklar, sıklıkla kullanıldıkları ve yıllarca dayanmaları gerektiği için yatırım yapmak isteyeceğiniz önemli mobilya parçaları olarak kabul edilir. Bir yatar koltuk, örneğin bir masaj aletinden, ısıtma elemanından, elektrikli kaldırma mekanizmasından veya planörden birçok seçeneğe sahip olabilir ve her ilavenin bakıma ihtiyacı olabilir. Bir bütçe yatar koltuk arıyorsanız dikkatli olun çünkü koltuğun tüm parçalarının sorunsuz çalışmasına ve kolayca yatırılıp kapanmasına izin veren dayanıklı bir manuel veya elektrikli mekanizma uygulanabilir.

Diğer birçok geleneksel tarz gibi, kulüp koltukları daha küçük iç mekanlara sığacak şekilde güncellendi ve yeniden boyutlandırıldı (örneğin, genellikle 27 inç genişliğinde ve 30 inç derinliğinde klasik bir kulüp koltuğu bulabilirsiniz).

Modern bir kulüp koltuğu hala sofistike bir tasarımdır ve iyi yapılmış versiyonlar için pahalı olabilir, ancak biraz daha fazla bacak gösterebilir ve daha düşük kollara sahip olabilir veya neredeyse hiç kolları olmayabilir. Deri geleneksel olarak tercih edilen kaplama olsa da, kulüp koltukları artık daha fazla dekor türüne uyacak şekilde kumaş seçenekleriyle geliyor. Mekanı ayırt etmek ve sabitlemek için bir odada tek bir şık club koltukları veya aralarında bir masa bulunan bir çift tercih edebilirsiniz.

Bu modüler mobilya takımları ile iki kez buharı bırakabilirsiniz: ilki yaratıcı kompozisyon ve son olarak da soğutma. Bu esnek bir şekilde birleştirilebilir bahçe şezlongu, sizin tarafınızdan sayısız olası kombinasyonda yapılandırılabilir. Ve hepsi zevkinize göre.

Kaç koltuk modülüne siz karar verirsiniz ve iki genişlikten birini seçersiniz. Kolçaklı veya kolçaksız. Oturma alanı için U şeklinde veya yerden tasarruf etmek için L şeklinde bir köşe modülü ile. Bütün bunlar mümkün ve çok daha fazlası! Yüksek kaliteli, sağlam toz kaplamalı ve galvanizli çelik çubuklar (sağlam yuvarlak çelikten yapılmıştır) sadece birkaç basit adımda birbirine vidalanır.

Dengeli ve aynı zamanda bireysel olarak birleştirilebilir siyah gövde, bu modern, modüler dış mekan salonunun temelini oluşturur.

Boyutlar sadece çerçeve:
Genişlik: 75cm
Derinlik: 75cm
Sırt yüksekliği: 60cm

Bizlere https://www.instagram.com/kcrraydolap/ olan sosyal medya hesabımız aracılığı ilede ulaşabilirsiniz.