31
Tem

Lüks Koltuk takımları

Lüks Koltuk takımları, Koltuk takımı fiyatları modern koltuklar, evinizdeki başka bir mobilya parçası değildir. Uzun bir günün ardından soluklanabileceğiniz veya istediğiniz zaman misafir ağırlayabileceğiniz bir yer. Evinizin doğal güzelliğine güzellik katar ve size geniş oturma alanı sağlar. Eviniz için nasıl bir koltuk takımı seçeceğinizi sizlere sunuyoruz.

Festival sezonu henüz ufukta ve konuklar için doğru oturma alanını bulmak için sütundan direğe koşuyor olabilirsiniz. Tek bir divan, bir koltuk takımı, geniş bir minderli oturma alanı veya başka bir şey arıyor olabilirsiniz. Öte yandan, evinizin dekoruna uygun bir şey de arıyor olacaksınız.

Evinizin çevresiyle uyum sağlayan, evinizin dekoruna katkıda bulunan ve yeterince rahat olan pratik bir oturma alanı bulmak, çalkantılı bir iş olabilir. Tüm bu düşünceleri geride bırakıp, evinize ve mobilya koleksiyonunuza harika bir katkı olacak büyük bir koltuk takımı seçiyorsunuz kendinize.

Koltuk takımları ile ilgili olan şey, dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarıdır. İkinci olarak, ev değiştirmeyi planladığınızda yeniden satış veya yeniden kullanım için yenilenebilirler. Koltuk takımını nasıl seçeceğinizi, minder rahatlığının işin içine girdiğini ve daha bir çok soruyu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Aşağıdaki kılavuzda koltuk takımlarını ve diğer oturma alanlarını nasıl seçeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin ve yaklaşan bayram sezonu için evinizi istediğiniz gibi dekore edin. Oturma odası için sadece koltuk takımları mı gerekli? Hayır!

Oturma odanızı kurarken yaratıcılığınızın çıldırmasına izin verebilirsiniz. Kolları ve sırt desteği olmayan uzun bir kanepe olan bir divan ekleyebilirsiniz. Ayrıca oturma odanız için küçük tabureler ekleyebilir veya koltuk takımınıza eşlik eden dekoratif sandalyeler ve minderli oturma alanı ekleyebilirsiniz.

Daha fazla oturma alanı ekleyerek, büyük arkadaş veya aile gruplarınızı davet edebilir ve bir Dusshera partisinin, Diwali partisinin keyfini çıkarabilir ve hatta doğum günlerinde, yıldönümlerinde ve Yeni Yıl’da pasta kesebilirsiniz. İşte eviniz için doğru koltuk takımını nasıl seçeceğinize dair bir rehber.

Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler Oda boyutunu hesaplayın ve şekli kontrol edin Koltuk takımı için en iyi malzemeleri seçin Uyum ve rahatlığı düşünün Duvar Dekoruna Göre Bir Kanepe Seçin Nelerin hareket ettirilebileceğini kontrol edin Kanepe kollarının gücünü test edin Bütçeyi göz önünde bulundurun.

Oda boyutunu hesaplayın ve şekli kontrol edin Oda boyutunu hesaplamak en önemli adımdır çünkü bu yeni kanepenizin şeklini ve boyutunu büyük ölçüde belirleyecektir. Odanın büyüklüğünü hesaplamanın en iyi yolu, odayı bir inç bantla ölçmektir. Toplam ölçümü hesaplayın ve ardından odanın şeklini düşünün.

Çoğu oturma tezgahı L şeklindedir, ancak yine de şekli kontrol edebilir ve doğru koltuk takımını satın alabilirsiniz. Kanepenin boyutunu ve şeklini not almak ve odanın boyutuna ve şekline göre ölçmek, gereksinimleri not etmenin iyi bir yoludur. Bu yöntem aynı zamanda kanepenin herhangi bir alandan ödün vermeden verilen alana iyi oturmasını sağlar.

Bu, daha geniş bir alana izin veren ve ortak aileler için uygun olan 12 kişilik önceden monte edilmiş bir koltuk takımıdır. L şeklinde ana koltuk takımı, sırt desteği olmayan düz yatak ve ek oturma için dört bağımsız tabure ile birlikte gelir. Güçlü bacakları ve kolları vardır ve dayanıklıdır.

Yüksek kaliteli kumaştan üretilmiştir ve açık-koyu gri, mavi ve beyaz renklerdedir. Adım 2: Koltuk takımı için en iyi malzemeleri seçin Koltuk takımları büyük ölçüde üç malzemeden oluşur. Sadece kumaş, sadece deri ve suni deriden oluşan koltuk takımları bulabilirsiniz.

Kumaş kanepeler, en rahat koltuk türü olması ve çok çeşitli renk ve ebatlarda bulunması nedeniyle en çok satın alınan koltuk takımlarıdır. Deri kanepeler tamamen deriden yapılmıştır ve bu sayede uzun ömürlüdür ve temizlenmesi kolaydır. Deri kanepeler, partinin en ucuzudur ve temizlenmesi en kolaydır. Bu koltuk takımını temizlemek için ihtiyacınız olan tek şey ıslak bir bez veya koltuk temizleyicisidir.

Bu modern görünümlü çağdaş bir kanepedir. Bu, yüksek kaliteli kumaşlardan yapılmıştır ve küçük ve orta ölçekli evler için uygundur. Bunu bir koltuk takımı olarak kullanabilir veya bir film maratonu için yatak odanıza taşıyabilirsiniz.

3. Adım: Uyum ve rahatlığı düşünün

Herhangi bir mobilya takımı alırken uyum ve rahatlık aramalısınız. Kanepede otururken ne kadar iyi hissettiğinizden daha önemli bir şey yoktur. Koltuk takımı satın alırken kendinize birkaç soru sormanız gerekiyor. Bu sorulardan bazıları, minderin derinliği, sırt desteğinin ne kadar iyi ve güçlü olduğu ve kanepenizin ne kadar ağırlığa dayanabileceğidir. Tüm bu bilgiler bilinçli bir karar vermek için gereklidir.

Bu, güçlü ve geleneksel ancak modern görünümlü 2 kişilik bir kanepedir. Gücünü, onu dayanıklı ve güçlü yapan Sheesham ağacından alır. Tamamlayıcı mavi minderlerle ceviz rengi bir kaplamaya sahiptir.

Adım 4: Duvar Dekoruna Göre Bir Kanepe Seçin Şimdiye kadar yeni koltuk takımınızla ilgili pratiklik engelini ortadan kaldırdınız. Görünümün, dekorla ne kadar uyumlu olduğunun ve daha fazlasının önündeki engelleri aşmanın şimdi tam zamanı. Duvar dekoruna bakın ve ardından doğru renkteki koltuk takımlarını satın alın.

Aşağıda, farklı duvar renkleriyle iyi giden bazı kanepe renk örnekleri verilmiştir. kanepe rengi Duvar Rengi/ Dekor Teması Son bakış (Tema) Turkuaz Mavisi veya koyu mavi Beyaz, krem ​​rengi Geleneksel limon rengi Açık mavi, kahverengi Modern gri ve mavi Beyaz, gri, mavi Geleneksel kahverengi Beyaz, mavi, gri Füzyon Tüm Gri Beyaz, mavi, gri, kirli beyaz Modern takımdır.

Adım 5: Nelerin hareket ettirilebileceğini kontrol edin Altı kişilik bir kanepe veya daha fazlası, genellikle 4 kişilik artı 2 kişilik gibi iki takıma bölünür. Bunlar birleştirilebilir veya ayrılabilir. Neyin nereden geldiğini ve oturma odanızı nasıl kurmak istediğinizi kontrol edebilirsiniz. Bu, boş alanları ve daha fazlasını kullanmanın etkili bir yoludur.

Bu, modern kaplamanın bir parçasıdır ve depolama ve oturma alanı olarak kullanılabilir. Suni deriden yapılmıştır ve oturma odanız veya yatak odanız için harika bir aksesuar olabilir. Adım 6: Koltuk kollarının gücünü test edin Son olarak, göz önünde bulundurmanız gereken son iki şey var. Bunlardan biri de kanepe kollarının sağlamlığıdır. Kanepe kolları kasıtlı ve kasıtsız olarak çok fazla kilo aldığından bu çok önemlidir. Bu yüzden kanepe kollarının gücünü arayın.