16
Ara

Bir gardrop nasıl tasarlanır?

Bir gardrop nasıl tasarlanır? Tasarım ve iç dizayn hakkında yapmanız gerekenleri makalemizi okuduktan sonra çok daha rahat uygulayacaksınız.. Bu nedenle, yeni bir gardrop satın almak istediğinizde, özel ihtiyaçlarınız için en uygun karşılaştırmanın ne olabileceğine dair net bir anlayışa sahip olmanız kesinlikle gereklidir. Bu nedenle, gardırobumuz içinde düzenlememiz gereken şeylerin ne olacağını bir şekilde “hesapladıktan” sonra, ölçeklendirmek için bir “harita” çizmek veya her durumda üzerinde çalışacağımız odanın oldukça gerçekçi bir çizimini yapmak gerekecektir. çalıştırmayı bulacağız.

Bir kere anketi gerçekleştirip ölçeğe geri getirdikten sonra, yatağın konumlandırılmasından başlayarak (ki bu gerçekten de bir odadaki tek vazgeçilmez unsurdur) ebeveyn yatak odasının gerçek “projesine” geçeceğiz ve aynı zamanda gardırobun konumunun ve boyutunun, yatağın boyutlarıyla daha uyumlu olacağını doğrulamak.

Bu nedenle, sözde “daha büyük” boyutlar tanımlanıp konumlandırıldıktan sonra, şifonyer, komodin ve diğer aksesuarların yerleştirilmesine devam edebiliriz.

Dolaplar için mevcut modüller

Çoğu durumda, gardroplar oldukça standart boyutlarda dikey modüllere bölündüğünden, bunları oluşturduğu modül sayısıyla birleştirerek, bir gardrop’un genişlik boyutlarından güvenle bahsedebiliriz.

Aslında tek kanatlı kapılar için genel olarak 45, 50 ve 60 cm, çift kanatlı kapılar için 90, 100 ve 120 cm genişliğinde standart modüller bulunmaktadır. Bu önlemleri oluşturarak, mevcut herhangi bir duvarı doldurmak pratik olarak mümkündür.

Bu işi yaparken dikkat, her şeyden önce kullanılabilir alanların oranına yönlendirilmelidir, çünkü kendinizi bir niş içine bir gardrop yerleştirmek zorunda kalırsanız veya iki duvar arasına sıkışmış bulursanız, bölmeyi tamamen doldurmaya da karar verebilirsiniz.

Gardropu, bir tarafı açık bırakan bir duvara yerleştirirseniz, her şey, odayı veya çeşitli “geçitleri” engellemeden alanı dolduracak şekilde hesaplanmalıdır.

Yükseklik açısından, “standart” gardroplar için de genellikle birçok ölçü mevcuttur. En yaygın olanları yaklaşık 200, 230, 260 veya 300 cm’dir. 270 cm yüksekliğinde bir odanız varsa, 260 cm yüksekliğinde veya 230 cm yüksekliğinde başka bir gardrop yerleştirmeye karar verebilirsiniz gardrop kendisi odada mevcuttur.

Öte yandan, üç metre veya daha yüksek bir odanız varsa, duvarı yaklaşık 260 cm yüksekliğinde normal bir gardropla kullanmak veya duvarı gerçekten büyük bir mobilya parçasıyla doldurmak arasında seçim yapma olanağına sahip olacaksınız. 300 cm yüksekliğe kadar.

Bununla birlikte, çok dikkatli olunmalıdır: üç metre yüksekliğindeki gardrop’lar çok rahattır, çünkü yükseklikleri ikiye bölünebilir ve her türden giysinin, hatta kürk veya manto gibi en uzun olanların bile sığabileceği iki bölme elde edilir.

Daha yükseğe yerleştirilen bölmelerin veya elbise askı direklerinin, çok yükseğe asılan giysilere erişimi kolaylaştırmak için kullanılan olağan ekipmanlarla bile erişimin zorlaşması sorunu.

Bir mobilya, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'Masko KCR ÖZEL ÖLÇÜ GİYİNME ODASI +90 533 972 10 kcrraydolap.com' görseli olabilir

Üç kapılı gardrop

Prensip olarak, bir kişi için gerekli olan kıyafetleri yerleştirmek için normalde 3 260 cm yüksekliğindeki modüllerin yeterli olduğu rahatlıkla söylenebilir, bu da çift kişilik bir yatak odasında 6 45 cm modülden ( 270) oluşan en az bir gardrop olması gerektiği anlamına gelir. cm) veya 250/260 cm yüksekliğinde 50 cm’lik (toplam üç metre) 6 modülden oluşan bir modül.