22
Ağu

Genç Odası Mobilyaları

Genç Odası Mobilyaları Çeşitleri modelleri ve fiyatlarını bilmek istiyorsanız işte size aydınlatıcı değişiklikler. Gençler, bireyselliklerini ve özgüvenlerini geliştirmek için odaları için benzersiz bir tasarım ve stile sahip olmayı hak ediyor.

Çocuğunuzun eve gitmeyi sevdiği bir alan yaratmak gerçek bir meydan okuma olabilir. Yaşlandıkça, ilgi alanları ve hobileri saat başı değişiyor gibi görünüyor, peki her yıl yeniden yapmak zorunda kalmadan onlarla birlikte yaşlanan bir alanı nasıl yaratabilirsiniz?

Dekorasyon sürecine başlamadan önce, genç odasının uzun yıllar boyunca düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayacak birkaç noktayı aklınızda bulundurun.

Çok Fonksiyonlu Mobilya ve Dekoru Birleştirin

Gençlerinizin yıllar içinde farklı ilgi alanları ve hobileri olacağından, onlar için mükemmel alanı yaratırken pratik olmak önemlidir. Her şeyi işlevsel tutmaya çalışın ve mümkünse evin diğer alanlarında kullanılabilecek dekor ve mobilyalar kullanın. Bunu yapmak size paranızın karşılığını en iyi şekilde verecek ve zaman içinde tarzını ilgi alanlarını değiştirirse gencin kendini suçlu hissetmesine neden olmayacaktır.

Fiyatı da göz önünde bulundurun. Ucuz demek ucuz demek değildir. Belirli mobilyalar veya aydınlatma armatürleri için ikinci el mağazalarına bakın veya bütçeyi genişletmeye yardımcı olmak için birkaç DIY projesini ele alın. Çocuğunuza hayallerindeki odayı vermek, bankayı kırmak zorunda değil!

 

Renk ve Resimleri Kullan

Renklerin gücünü asla hafife almayın! Sadece duvarları yeni bir renge boyamak bir odanın havasını tamamen değiştirebilir. Tüm odayı yeniden boyamak kadar cesur davranmak istemiyorsanız, çocuğunuzun farklı alanlarda öne çıkmasını istediği bir veya iki rengi seçmesine izin verin. Örneğin, kremsi beyaz duvarlara sahip olabilirler ancak yatak, şifonyer ve pencere çevresi gibi farklı yerlerde pembe ve lavanta tonlarını kullanabilirler. Yastıklarda, abajurlarda veya perdelerde renk kullanın.

Bir renk patlaması eklemek, bir alanı dönüştürebilir ve her şeyi birbirine bağlayabilir. Resimler ayrıca kişisel ve anlamlı bir dokunuş katmanın harika bir yoludur. Bazıları çerçeveli, bazıları çerçeveli olmayan bir resim kolajı oluşturun. Polaroidleri veya diğer anlamlı resimleri duvar boyunca tutarak eğlenceli veya mutlu anıları vurgulamak için klipsli bir çizgi çekin. Tamam, şimdi biraz ilham ve fikirleriniz olduğuna göre, projeye başlama zamanı!

Genç Odası Dekor Fikirleri

Süslemeler ve renkler ile yolda kalmak için bir tema seçmek çok faydalı olabilir. Örümcek Adam veya Prenses Yeşim gibi belirli bir tema olması gerekmez. Plaj veya dağ teması gibi geniş temalar kullanmak zaman içinde dönüşümlere izin verebilir.

Bir plaj teması seçmek , renklerinizle (mavi, yeşil, bej) ve mobilya fikirlerinizle (hasır veya dokuma mobilyalar) yolda kalmanıza yardımcı olacaktır. Hala yolda kalırken zamanla işe yarayacak parçaları seçme özgürlüğüne sahip olmanın harika bir yolu. Zamanla yeniden kullanılabilecek veya evin diğer alanlarında kullanılabilecek fonksiyonel parçalar seçmeyi unutmayın.

 

Işık Armatürlerini Avantajınız İçin Kullanın

Beklenmedik bir aydınlatma armatürü seçmek, bir odanın tonunu değiştirebilir. Çocuğunuzun odasında, mekanın temasına veya havasına uyan benzersiz bir aydınlatma armatürü bulmaya çalışın.

Bir dağ temasıyla gidiyorsanız, stile uygun ahşap veya rustik bir aydınlatma armatürü kullanın. Plajdan ilham alan bir tema için size kıyı havası vermek için dokuma bir aydınlatma armatürü kullanın.

Müzik odası gibi daha özel temalar, en sevdikleri gitarın üzerine parlayan bir ışık gibi dekorlarını vurgulayan aydınlatma armatürlerini kullanabilir.

Dize Işıklarla Stil Ekleyin

Dize ışıklar evin herhangi bir alanında eğlencelidir. Sadelik ve işlevsellik, sizi içine çeken sıcak ve davetkar bir duyguya sahiptir. Tavanı hizalamak veya vurgulu bir duvarda yönlü çizgiler oluşturmak için dize ışıklarını kullanmak, büyük bir açıklama yaratan ucuz bir fikirdir. Çocuğunuz artık ışıkları istemediğine karar verirse, parti verandası gibi evin diğer alanlarında da kullanılabilirler.

 

Benzersiz Bir Neon Tabela Bulun

Ailenizin favori bir NFL takımı veya sevimli bir deyişi var mı? Kcrraydolap’da özel neon tabelalar oluşturan şirketler veya yerel müteahhitler bulmak, gençlerinizin alanına kişilik ve eğlence katmanın harika bir yoludur. Baş harfleri, favori futbolcunun numarası veya favori alıntısıyla bir neon tabela seçin. Işık ve bir renk patlaması katacak ve en iyi yanı, tamamen özelleştirilebilir olması ve hemen hemen her alanın stiline uyabilmesidir.

 

Bir Çatı Katı Yatak Yaratın

Hemen hemen her yaş için harika bir fikir, altında bir masa bulunan bir çatı katı yatak oluşturmaktır. Bu, doğru yapıldığında daha fazla oturma ve çalışma alanı sağlayan sofistike bir alan olabilir. Aynı zamanda, yatağın alanın geri kalanının üzerinde olduğu bir çatı katı dairesi hissi yaratır ve gençlerinize eve gelmek için eğlenceli bir yer verir. Birkaç armut koltuk, sicim lambaları ve bir neon tabela ekleyin ve anında en sevdikleri mekânı yarattınız.

Eril Feminen Bir Dokunuş Ekleyin!

Küçük vurgular ve bitişler büyük bir fark yaratabilir! Genç odanıza erkeksi bir görünüm katmak için doğal ahşap ve deri aksanları kullanın. Bu ona rustik bir his verir ve rahatlatıcı ama sofistike bir alan yaratır. Kadınsı bir dokunuş eklemek için yumuşak, hafif ahşap yüzeyler ve gümüş veya altın gibi hafif metal yüzeyler kullanın. Bu vurgular, herhangi bir tema veya vibe ile eşleşebilecek davetkar bir alan yaratacaktır.

Bu son rötuşları oluşturmak için özel veya pahalı bir şey satın almanız gerekmeyecek. Bu, küçük detaylar eklenerek veya mevcut mobilyaların yenilenmesiyle sağlanabilir.

 

Hobilerini Öne Çıkarın

Çocuğunuzun odasını kendi yeri gibi hissettirmenin harika bir yolu, ayrıntılarda hobilerini öne çıkarmaktır. Kaykay yapmayı seviyorlarsa, kişiselleştirilmiş dolap kapısı kolları oluşturmak için bir kaykayın tekerleklerini kullanın. Müzik onların tutkusuysa, gitarlarını asacakları yerler yaratın ya da bagetlerle benzersiz bir avize yapın.

Hobileri ne olursa olsun, onu onlar için rahatlatıcı, davetkar ve ilham verici bir alan haline getirmek için alan boyunca ayrıntılarda parlamasına izin verin.

Dokuları Kullanın

Belirli dokular herhangi bir alanı tamamen değiştirebilir. Bunaltıcı veya yerinde olmayan bir odada derinlik ve hareket yaratabilir. Plaj teması için dokuma veya hasır dokular, erkeklik eklemek için deri ve süet dokular ve endüstriyel bir görünüm için şık metal/rustik mobilyalar kullanın. Hatta alana daha fazla derinlik kazandırmak ve belirli alanları ayırmak için farklı dokuları karıştırabilirsiniz.

 

Depolamalı Bir Pencere Koltuğu İnşa Edin

Bir gencin alanındaki ana ihtiyaçlardan biri, saklanmış depolamadır. Hobiler, okul malzemeleri ve elektronik cihazlar arasında büyük bir depolama ihtiyacı var. Bir pencere oturağı inşa ederek ve altında depolama alanı yaratarak depolama için eğlenceli bir alan yaratın. Bu, onlara iyi bir kitapla kıvrılmak ve kabloları veya okul malzemelerini saklamak için mükemmel bir yer sağlar.

Ayrıca arkadaşları olduğunda onlara ekstra oturma alanı sağlar, bu her zaman bir kazançtır!

 

Düzeni Özelleştirin

Genç odası tadilatına fazla para harcamak istemiyorsanız, düzeni değiştirmeyi deneyin! Mobilyaları yeniden düzenlemek, havayı büyük ölçüde değiştirebilir ve alanı daha büyük hissettirebilir. Sıcak ve davetkar hissettirmek için yatağı odanın ortasına veya pencerelerin altına yerleştirmeyi deneyin. Yatağın kenarlarında bolca yer açmak için büyük mobilyaları yatağın karşısına yerleştirin.

Yepyeni bir alanınız varmış gibi hissetmek için işleri değiştirin ve küçük ayrıntıları ekleyin. Bizlere ulaşarak istediğiniz mobilyayı evinize uygulayalım.. Whatsapp üzerinden direkt irtibata geçebilirsiniz.