15
Ara

Dikey panelli sürgülü gardrop

Dikey panelli sürgülü gardrop modelleri çeşitleri fiyatları, Bir önceki gardrop kategorisi ile tamamen aynı nedenlerle ortaya çıkan bu model, tam da iki farklı malzemeyi veya rengi aynı kapılarda birleştirmenize olanak tanıyan özellikleri nedeniyle, özellikle büyük boyutlu kapılar için uygundur. Bu durumda yapısal destek farklıdır, çünkü sözde “gelişmiş” bir metal çerçevedir ve laminat, lake gibi birbirinden çok farklı malzemelerden panellerin veya plakaların çerçevelerin üzerine monte edilmesini sağlar. bardak.

Bu çok yönlülük bize modern gardropların üretimi ve kaplanması için en çok kullanılan malzemelerden bahsetme fırsatı veriyor. Örneğin, bu fotoğraflarda sunulan model, normal alüminyum çerçeve üzerine koyu Elm renkli laminat panel ve açık gri lake panel monte edilerek yapılmıştır.

İlk durumda, üzerine ince bir plastik tabakanın uygulandığı, genellikle ahşap parçacıklardan yapılmış bir levhadır. Yüzeyi pürüzsüz ve tek renkli görünebilir veya tamamen lake ahşaba benzeyen kabartma süslemelere sahip olabilir. Ardından, sağlam folyoyu oluşturan melamin katmanları (bu amaç için kullanılan plastik türü) arasına, bu özel durumda olduğu gibi, doğal ahşabın görünümünü yeniden üreten bir fotoğrafın yerleştirildiği bir prosedür vardır.

Bir mobilya, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'Masko KCR LEDLİ LÜX GİYİNME ODASI +90 533 972 10 kcrraydolap.com' görseli olabilir

Bu malzeme özellikle modern mobilya endüstrisinde başlıca iki nedenden dolayı kullanılmaktadır: Birincisi tamamen pratiktir ve “laminatın” sahip olduğu darbelere, çizilmelere ve aşınmalara karşı çok yüksek direncinden kaynaklanmaktadır. İkincisi ise, taklit etmek istedikleri malzemelerle, çoğu zaman içeridekileri bile “aldatacak” bir benzerliğe sahip olan bu tip yüzeylerin artık ulaştığı estetik düzeyden kaynaklanmaktadır.

Bunun yerine “lake” ise, yatak odası gardroplarının tipik olanı olarak kabul edilen mükemmel malzeme olduğu söylenebilir. Blok levha , kontrplak veya sunta olabilen paneller kullanılarak yapılır ve gerekli boyutta kesildikten sonra kesin bir boyama prosedürü elde etmek için uygun şekilde işlenir.

Tam olarak “cilalama” olarak tanımlanan bu prosedür, genellikle özel “püskürtme” makinelerinde verilen belirli sayıda “lak” tabakasının (adı buradan gelir) uygulanmasıyla gerçekleşir ve bu sayede ipeksi ve pürüzsüz mükemmel yüzeyler elde edilir. homojen görünüm.Cilalama, hem mat hem de parlak versiyonlarda yapılabilir, ancak iki tip son kat, farklı bir uygulama süresi ve “el” sayısı gerektirir (yani, üst üste bindirilmiş kuru vernik katmanları).

İki renkli dikey panelli sürgülü gardrop çeşitleri

Modern mobilya endüstrisinde, cilalama, haklı olarak, mobilya yüzeyleri üretmek için gerçekleştirilebilecek en değerli dört işlemden biri olarak kabul edilir. Bu işlemler kaplama, kakma, oyma ve tam olarak aklamadır.

Hatta sözde “kaplamalı”, gardrop üretiminde sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Bu durumda kontrplak veya sunta panele, gardroplar için meşe, ceviz, kiraz, karaağaç, tik ve bu amaçla kullanılan yüzlerce esans arasından seçilen çok ince bir gerçek doğal ahşap tabakası uygulanır kül kaplama yoluyla elde edilen yüzeyler, ahşabın tipik değerine ve güzelliğine sahip olmanın yanı sıra, üretim açısından, maruz kaldığı cilaya bağlı olarak farklı renk tonlarını alabilmesi açısından özellikle yararlı bir başka avantaja daha sahiptir.

Bu, mobilya açısından büyük bir çok yönlülük sağlar, çünkü yatak odasının başka türlü elde edilmesi zor olan diğer mobilya bileşenleriyle kombinasyonların yapılmasına izin verir.

İki renkli dikey panelli sürgülü gardrop modelleri

Bir zamanlar kaplamanın gardrop içlerinde de kullanılması alışılagelmişken, sektörün sanayileşmesi ve son ekonomik krizler sonrasında mobilya pazarının yoksullaşması, laminatın bu amaç için en uygun malzeme olduğunu ortaya koymuştur. .

Aslında şu anda hemen hemen tüm gardroplar, iç kısmı laminat olarak üretilmektedir. Bu kullanım için, gerçek ahşabı simüle eden laminatlar, bunun yerine zarif kumaş kaplamaları simüle eden “dokulu” laminatlar ve taş veya harç gibi doğal malzeme yüzeylerini simule eden daha yeni diğerleri vardır.

Her durumda, bunlar yapısal olarak kullanılan panelleri çok sağlam ve darbe ve çizilmelerden pratik olarak etkilenmeyecek hale getirmek için kaplayan kaplamalardır; gerçek kaplamalı ahşabın tipik olarak kabul edilemeyeceği açıktır gardrop yapımında kullanılan konstrüksiyon malzemeleri açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, gardrop için konstrüksiyon veya bağlantı elemanı görevi gören metal parçaların kalitesidir. Teknoloji aslında modern mobilyaların ayrılmaz bir parçası haline geldi ve artık mobilyaların iyi olup olmadığı genellikle belirli mekanizmaların, bağlantıların veya kızakların kalitesine göre değerlendiriliyor.

Bu aksiyom, ilk bakışta nispeten “basit” mobilyalar gibi görünse de, aynı zamanda son derece ilgili teknolojik içerikleri de entegre edebilen gardroplar söz konusu olduğunda özellikle doğrudur. Bu, sürgülü kapılara eşlik eden mekanizmalar için olduğu kadar, çekmecelerin basit ve tekdüze bir şekilde kaymasına izin veren, belki çarpma veya kırılmayı önlemek için kapanırken yavaşlayan kılavuzlar için de geçerlidir.

Ne yazık ki bunlar, bir mobilya satın almaya yaklaşan geniş müşteri grubu tarafından anlaşılması ve değerlendirilmesi zor olan niteliksel niteliklerdir. Bu nedenle, çok uzun deneyimleri sayesinde, genellikle belirli malzemelerin avantajları konusunda en iyi şekilde nasıl tavsiyede bulunacağını bilen “güvenilir” profesyonellere güvenmek giderek daha önemli hale geliyor.

KCRRAYDOLAP mağazaları, evlerini nasıl döşeyeceklerine karar vermek üzere olanlara gerekli tavsiye ve becerileri sunmak için tam olarak oluşturuldu. Bu nedenle bizde tamamen teknik bir bakış açısıyla bile kapasite ve hazırlık bulmak mümkündür, böylece sattığımız mobilyalar yıllar sonra bile tercih edildikleri tüm nitelikleri değiştirmeden korurlar.